wibako

Problem z koparka JCB 8080 - sygnal bledu

Moderator: peckiel

Problem z koparka JCB 8080 - sygnal bledu

Postprzez Neol » 29 Sie 2014 16:32

Marka i model maszyny: JCB 8080
Rok produkcji: 2006

Witam

Mam problem z koparka JCB 8080 - pokazuje bledy m.in. 307 (307 THROTLE 7 The desired and actual throttle sense values have not matched for 20 seconds) oraz hour updates. Bledy byly opisywane na stronie, wiec nie wiem czy ktos jeszcze cos dopowie. Zamowilem autoryzowany serwis JCB - serwisant stwierdzil ze hour update to wina podlaczonego GPS`a, a 307 ze nie wie czemu, bo przepustnica dobrze działa. Wiec jak byl problem tak jest. Problem w tym, ze maszyna niemalze non stop sygnalizuje blad w postaci piszczenia. Nie da sie przy tym normalnie pracowac. Czy jest jakas mozliwosc odlaczenia dzwiekowej sygnalizacji bledu, ustawienia na kontrolerze? Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio edytowany przez peckiel, 29 Sie 2014 17:46, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

Neol
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 Sie 2014 12:13

Maszyna: JCB 8080, CAT 322 BL

Firma: G


Reklama

simmet

Problem z koparka JCB 8080 - sygnal bledu

Postprzez Ambrozy » 29 Sie 2014 22:45

(307 THROTLE 7 The desired and actual throttle sense values have not matched for 20 seconds) oraz hour updates.

linka gazu jest nie halo, problem z przycinaniem się cięgna gazu.

problem z HOUR UPDATE jest dość powszechny, można spróbować przefleszować ECU1 i EMS może pomoże, coś jest skopane w softach w tych maszynach.
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Problem z koparka JCB 8080 - sygnal bledu

Postprzez Bioly117 » 01 Kwi 2015 20:26

Neol napisał(a):Problem w tym, ze maszyna niemalze non stop sygnalizuje blad w postaci piszczenia.


Ja z tym problemem uporałem się demontując głośniczek w EMS, nic nie trzeba odcinać wystarczy rozebrać i pozbyć się dziada na stałe. Nie jest to likwidacja przyczyny -ale ułatwia życie i nie wkurza.

Bioly117
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Mar 2015 18:21

Maszyna: JCB

Firma: xxx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej