wibako

Elektryka w kabinie

Moderator: peckiel

Elektryka w kabinie

Postprzez Parcho » 22 Sty 2016 19:39

Marka i model maszyny: JCB JS145LC
Rok produkcji: 2007

Witam.
Mam problem z wyżej wymienioną maszyną. Mianowicie brakuje prądu w kabinie. To znaczy radio nie chce się włączyć i w gnieździe zapalniczki nie ma prądu. Pisząc więcej, problem jest taki, że gdy sprawdzam napięcie w kostce od radia to na jednym kablu jest te 14V a na tym drugim, żeby wzbudzić radio do włączenia nie ma nic. Mało tego gdy jest zapłon wyłączony to jest prąd tylko na jednym kablu tak jak napisałem, gdy przekręcimy kluczyk na zapłon ginie prąd i jest tylko 2-3V. I to jeszcze nie koniec tego problemu z radiem gdy podłączyłem radio na krótko, tzn jeden kabel uciąłem i połączyłem z tym co było napięcie i chcąc włączyć radio zaczyna migać ledwo widocznie i napięcie spada do 9V. A z tym gniazdem do zapalniczki to nie wiem. Nie mogę dojść gdzie znaleźć przyczynę.
I tak jeszcze jedna sprawa. Gdzie mogę podłączyć albo wpiąć się w instalację żeby działał kogu? Z prawej strony co są przyciski stop, wycieraczki, blokada, itp jest lampka koguta, po wciśnięciu świeci się ale nie wiem gdzie podłączyć kogut. Dodam, że wszystkie bezpieczniki za fotelem są dobre.
Wszystkim za dobre podpowiedzi bardzo dziękuj.

Parcho
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Sty 2011 22:54
  • Miejscowość: Jurki

Maszyna: JCB JS145LC

Firma: Diag-Most


Reklama

simmet

Elektryka w kabinie

Postprzez peckiel » 22 Sty 2016 19:56

Jeżeli chodzi o radio to sprawdź przetwornicę. U mnie jak oryginalna się spaliła to właśnie było tak jak piszesz. Cyrki działy się z radiem i z gniazdem zapalniczki.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Elektryka w kabinie

Postprzez Parcho » 22 Sty 2016 20:07

Ok, dzięki. Właśnie tak przeszukuje forum i już coś podobnego znalazłem. W poniedziałek jadę do pracy to będę szukał tej przetwornicy.

Parcho
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Sty 2011 22:54
  • Miejscowość: Jurki

Maszyna: JCB JS145LC

Firma: Diag-Most


Elektryka w kabinie

Postprzez peckiel » 22 Sty 2016 20:11

Przetwornica jest pod schowkiem. Musisz go wykręcić i wyjąć z kabiny najlepiej.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej