wibako

jcb js130 grzeje sie

Moderator: peckiel

jcb js130 grzeje sie

Postprzez robertcase » 07 Lip 2016 20:17

Marka i model maszyny: jcb js 130 lc

witam mam problem z jcb js 130lc koparka po pół godziny pracy grzeje się. nie wiem czym to jest spowodowane w koparce nie ma już termostatu. dodam że w koparce jest silnik isuzu 4 cylindrowy. liczę na pomoc.

robertcase
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2016 21:11

Maszyna: case kop-ład

Firma: UiP


Reklama

simmet

jcb js130 grzeje sie

Postprzez puszek_ZGY » 07 Lip 2016 20:39

Może troszkę więcej szczegółów?

- płyn chłodniczy w normie?
- kiedy wymieniany filtr i olej w silniku?
- stan oleju w misce?
- ilość mtg przepracowanych od ostatniej wymiany oleju?
- ciśnienie smarowania w normie?
- chłodnica czysta?
- pasek wentylatora się nie ślizga?
- układ zalany wodą czy koncentratem/płynem?

BTW Pisząc "grzeje się" domniemam, że masz kolego na myśli fakt, że na pulpicie pokazuje się kontrolka wysokiej temperatury cieczy chłodzącej?
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


jcb js130 grzeje sie

Postprzez robertcase » 07 Lip 2016 21:35

płyn chłodniczy w normie filtr i olej nie wiem kiedy był wymieniany bo koparkę od niedawna posiadam stan oleju jest pomiędzy minimum a maximum ciśnienia nie mierzyłem zegarem ale na pulpicie nic się nie wyświetla chłodnica czysta pasek napięty układ zalany płynem. dzisiaj miałem taką sytuację że koparka miała 98 stopni celcjusza temperaturę potem na chwilę spadła do 93 i potem zagrzała się do 100 stopni.i to wszystko było podczas pracy

robertcase
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2016 21:11

Maszyna: case kop-ład

Firma: UiP


jcb js130 grzeje sie

Postprzez puszek_ZGY » 07 Lip 2016 23:21

Jeśli maszynę masz od kilku dni, to proponowałbym na początek wymienić wszystkie oleje + filtry.

Termostat zależnie od producenta jest wyskalowany w granicach 85-90st C, no może z haczykiem - niekiedy.

Powiedz przy jakiej temperaturze świeci się kontrolka od temperatury płynu chłodniczego?

Niby banał, ale dolny wąż chłodnicy jest chłodny?
Ostatnio edytowany przez puszek_ZGY, 07 Lip 2016 23:52, edytowano w sumie 1 raz
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


jcb js130 grzeje sie

Postprzez robertcase » 07 Lip 2016 23:26

przy 100 stopniach zaświeca się

robertcase
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Cze 2016 21:11

Maszyna: case kop-ład

Firma: UiP


Re: jcb js130 grzeje sie

Postprzez puszek_ZGY » 07 Lip 2016 23:52

puszek_ZGY napisał(a):Niby banał, ale dolny wąż chłodnicy jest chłodny?


???

Być może chłodnica nie jest w pełni drożna. Może poprzedni właściciel stosował jakieś preparaty uszczelniające wycieki z chłodnicy.

Poza tym termostat odpada, bo go fizycznie już nie ma, więc tylko pompa, a stricte wirnik. Przepływu nie sprawdzisz, bo jak? ;) Wtedy tylko wymiana.

Przyczyną niedomagań może być również przepracowany olej, mocno zanieczyszczony filtr oraz przestarzały płyn.

Tak jak pisałem wcześniej, proponowałbym wymienić co najmniej olej, filtr silnikowy, płyn chłodniczy.

Choć po kupnie maszyny powinno się wszystko z marszu wymienić, nigdy do końca nie wiadomo jak poprzedni właściciel przykładał się do interwału przeglądów.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: jcb js130 grzeje sie

Postprzez Seepoo » 11 Lip 2016 19:15

Pierwsza sprawa to skąd wiesz że sie maszyna grzeje - ubywa płynu ewentualnie gotuje sie w chłodnicy?
możesz mieś padnięty czujnik temp. ten przy termostacie - potrafi ładnie oszukiwać -znam to z autopsji ...

natomiast jeśli płyn w zbiorniczku wyrównawczym się gotuje ewentualnie pustka w chłodnicy to może na początek jeszcze raz sprawdź czy chłodnica jest czysta - skoro masz maszynę od niedawna to dość prawdopodobne jest że była ładnie umyta myjką z zewnątrz - ponieważ pierwsza w kolejności jest chłodnica oleju hydr. to ta będzie czyściutka ale silnikowa wtedy na 99% jest zawalona syfem - karcher wciśnie syf z hydraulicznej w szczeliny chłodnicy silnikowej


Możesz spróbować odkręcić płytę ochronną spod silnika i poświecić lampką przez chłodnicę na dole ale to taka druciarska metoda, lepiej spuścić płyn odkręcić chłodnice i dokładnie wymyć - jest z tym trochę zabawy - pół dnia zejdzie ale będziesz miał pewność że chłodnica jest czysta i drożna bo jak zagotujesz maszynę i ci silnik klęknie to wtedy tylko płacz pozostanie.

Seepoo
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 30 Paź 2008 21:54
  • Miejscowość: d.śląsk
  • Pochwały: 2

jcb js130 grzeje sie

Postprzez Robsson » 17 Sty 2017 23:17

Czytam i tak chociaż napisałby co było przyczyną.... No chyba że cały czas się grzeje :faja:

Robsson
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 13 Gru 2007 23:32
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Maszyna: JCB 4CX eco, JCB 220 Long


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej