wibako

JS 130 '00 różne komunikaty

Moderator: peckiel

Re: komputer

Postprzez krzwys » 22 Kwi 2020 23:20

Witam.Kopaczka chodzi ale "można powiedzieć na krótko".Mianowicie zero trybów pracy , nie mogę zaprogramować trybów , komunikaty np. niski poziom paliwa wyświetla się.Obecnie mało pracuję ale jako tako działa chociaż samo sterowanie hydrauliki martwe.Pewnie padł sterownik silnika -tak myślę bo procedura kodowania kopaczki nie działa , kopaczka wchodzi na obroty ale nie programuje poszczególnych trybów pracy.

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Reklama

simmet

Re: komputer

Postprzez voljcb » 24 Kwi 2020 10:04

Napisz o jakiej maszynie piszesz+ nr seryjny, a Pozatym napisz to jeszcze raz w sposób umożliwiający nam rozwiązanie Twojego problemu,
serwis jcb 884608130

voljcb
Młodszy operator

  • Posty: 131
  • Rejestracja: 31 Maj 2019 18:42
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 8

Maszyna: JCB

Firma: własna


komputer

Postprzez krzwys » 15 Lis 2020 19:56

kopaczka jcb js 130 SLPJS902YE0759204
Kopaczka w tamtym roku jesienią zaczęła wariować ,tzn wyświetlały się co jakiś czas na wyświetlaczu chińskie domki i kopaczka wchodziła w tryb awaryjny- mały gaz- brak reakcji,niekiedy komunikaty o baterii ,niski poziom ciśnienia smarowania,po zgaszeniu wszystko ok.Po tygodniu nie raz dwóch albo tego samego dnia powtórka.Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest ok ,gaz działa tryby pracy są wyświetla się na panelu i fizycznie ok. W styczniu nie odpaliłem już bo było brak gazu(jak się okazało trzeba było zresetować komp)Po tym zabiegu kopaczka odpala , ale nie mogę zakodować trybów pracy , na wyświetlaczu brak komunikatów poza -jeżeli niski poziom paliwa to wyświetli .Gaz pokrętło działa ale hydraulika nie ma sterowania wydajnością.Jeżeli wcisnę awaryjne wyłączenie -wyświetli się .Co mogę sprawdzić?

-- 15 Lis 2020, o 18:56 --

Odświeżam temat.Stan kopaczki bez zmian to znaczy kopie ale nie ma trybów pracy nie koduje komputer , jest tylko gaz do regulacji.Coś się wysypało z oprogramowania , może został tylko serwis i komputer do wpięcia , mogę coś jeszcze sam sprawdzić ?, mam instrukcje i ams do wglądu ale ciężko skumać.Kopaczka była teraz mało używana ale pójdzie zaraz w odmulanie i dobrze by było coś ustawić.Miłe jakieś podpowiedzi.
Pozdrowionka kopaczom .

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


JS 130 '00 różne komunikaty

Postprzez Jamar » 16 Lis 2020 22:10

Co rozumiesz przez reset komp?
Jeśli wysypał się soft to trzeba wgrać nowy i zobaczyć czy pomoże.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

JS 130 '00 różne komunikaty

Postprzez tomek 73 » 21 Lis 2020 17:03

witam jak usunąć kod przed odpaleniem bo jest mi zbędny a za kazdym razem trzeba guziki na panelu

tomek 73
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Cze 2020 18:33

Maszyna: jcb3cx

Firma: prywatna


Re: JS 130 '00 różne komunikaty

Postprzez krzwys » 23 Lis 2020 21:06

Reset kompa- wcisnąć "change" dalej" pattern" i "select "do momentu aż pojawi się "reset" a potem wcisnąć "reset" i przytrzymać 20 sec.

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej