wibako

JCB JS130LC czy JS145LC

Moderator: peckiel

JCB JS130LC czy JS145LC

Postprzez BronxCruz » 29 Kwi 2021 14:59

Witajcie!
chcę powiększyć firmę o kopaczkę 12-15t do kopania rur, taka średnia powiedzmy;
w pobliżu trójmiasta łatwiej o części do jcb aniżeli do innych, będę się rozglądać za jcb bo mamy 3cx i 4cx, pomimo tego że posiadamy je kilkanaście lat jest git.
co byście proponowali? 145 niby większa mocniejsza nieco ale za to ramie ma dość krótkie?? potrzebuję ukopać powiedzmy 3-4m i wrzucać rury, czasem studnie, z szalunkiem musi sobie poradzić, silnik jcb dobry? czy isuzu lepszy?? co z hydrauliką?? bo podwozie na oko te same czy w ogóle nie pchać się w jcb? jakoś super na osiągach mi nie zależy więc do cata 100k dopłacać nie zamierzam

BronxCruz
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Kwi 2021 14:57

Maszyna: maszyny budowlane

Firma: Digital


Reklama

simmet

Re: JCB JS130LC czy JS145LC

Postprzez Doktor jcb » 29 Kwi 2021 20:42

Silnik JCB niezniszczalny jeśli o niego zadbasz najsłabszy punkt wtryski które zabijesz złym paliwem a jeśli nie naprawisz z nimi pompy cr nie umyjeszsz listwy cr i przewodów paliwa zabijesz nowe wtryski.koszt naprawy ok 6000 ale śmiga następne lata. Rozdzielacz niezniszczalny pompa hudrauliczna powinna wytrzymać spokojnie od 10000 do 20000h. Oczywiście jak zadbasz o czystość, filtry i oleje.ma wyjścia na młot i inst skarpowa. Układ jezdny robwniez ok tylko trzeba wymieniać max co 500 olej w zwolnicy. Łożysko obrotu jak posmarujesz regularnie nie będzie miało luzu jak i wieniec, jeśli znajdziesz magiczna klapkę o której nie wiele osób wie i czasem nasmarujesz. Jeżeli chodzi o trwałość niezawodność dostępność i cenę części w porównaniu do konkurencji myślę że maszyny wypadają korzystnie. Jeśli chodzi o użyteczność to musisz sam pomyśleć czego oczekujesz od maszyny i dobrać ja do swoich oczekiwań. Mówię o długości ramienia masie udźwigu czy innych. Czasem ludzie kupują coś co się trafi okazyjnie lub jakiś handlowiec wciśnie a potem mówią że maszyna kiepska. Ale bardzo często tylko dla tego że maszyna nie spełniła oczekiwan klienta ta konkretna powinna pracować w czy innym a ten człowiek powinien dobrać sobie inną. Jeśli chodzi o maszyny tej wielkości to polecal bym również rozglądać się za Volvo.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej