wibako

JS240 '10 Kolejne wycieki :(

Moderator: peckiel

JS240 '10 Kolejne wycieki :(

Postprzez elopento » 13 Lip 2023 16:48

Sorki za ''głupią'' nazwę tematu spowodowaną tym że się nie znam i nie wiem jak nazwać tę część/czujnik(od czego jest) gdzie zauważyłem kolejny wyciek :( Dziej się to tym razem w komorze gdzie jest pompa , podejrzewałem przewód który zaznaczyłem na czerwono idzie on do tego czegoś zaznaczonego na niebiesko strzałką na pompie - przewód w dwóch miejscach ma przetartą gumę że czuć stalowe zadziory (pewnie z czasem strzeli) ale dziś gdy koparka pracowała (przeważnie stoi i gnije na świeżym powietrzu) zobaczyłem ze kapie po kabelku z czujnika zaznaczonego na fioletowo :wall: od czego może być ten czujnik? czy mógł bym go odłączyć i dać zaślepkę , nie miałem czasu obadać gdzie idą wszystkie przewody , jeden na pewno podpięty jest pod pompę
Koparka to gąska 240 JCB 2010r
Załączniki
1689258614659.jpg
1689258614632.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Reklama

simmet

Re: Kolejne wycieki :(

Postprzez Doktor jcb » 13 Lip 2023 17:08

Ten czujnik to elektrozawór szybko złącza. Zdejmij cewkę odkrec elektrozawór wymień oring.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Kolejne wycieki :(

Postprzez elopento » 13 Lip 2023 17:51

Doktor jcb napisał(a):Ten czujnik to elektrozawór szybko złącza. Zdejmij cewkę odkrec elektrozawór wymień oring.

:wall: No kurcze - jak dałem zaślepkę tam na tym czujniku od siłownika (na przeciążenie) tak jak doradziłeś , to więcej kapie jak pracuje przy szybko złączu :evil: to to gówno też od tego :wall: Czy pisząc cewka masz na myśli to całe prostokątne z 4 przewodami ? a elektrozawór to to czarne co zaznaczyłem na fioletowo?

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JS240 '10 Kolejne wycieki :(

Postprzez Doktor jcb » 14 Lip 2023 14:42

Tamten czujnik nie ma nic do tego. Czarna kostka to cekwa którą możesz zdjąć z elektrozaworu. I go potem wykręcić z tej kości.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JS240 '10 Kolejne wycieki :(

Postprzez elopento » 14 Lip 2023 16:35

Doktor jcb napisał(a):Tamten czujnik nie ma nic do tego. Czarna kostka to cekwa którą możesz zdjąć z elektrozaworu. I go potem wykręcić z tej kości.
Zrobię to po 25ym bo twa kurs , mocno nie cieknie - kap-kap i trza kupić beczkę :lol: https://www.youtube.com/watch?v=iK_IzAohuRs

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JS240 '10 Kolejne wycieki :(

Postprzez elopento » 19 Lut 2024 09:39

Wracam do pytania jak to odkręcić - czyli wypinamy wtyczkę a potem jak zdjąć ten czarny plastik itd

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JS240 '10 Kolejne wycieki :(

Postprzez elopento » 26 Lut 2024 16:30

No i nie doczekałem się na odpowiedź od kolegi @ Doktor jcb jak i innych obeznanych w temacie :( więc dziś sam wsadziłem tam łapki i ''naprawiłem'' ale nie wiem czy dobrze :wall: dla przypomnienia wyciek był na elektrozaworze : https://youtu.be/ts-A6wKiSxU cewkę zdjąłem odkręcając kluczem 19 od spodu , no i po zdjęciu tej cewki mym oczom ukazał się taki trzpień strzałką zaznaczyłem rowek na którym nic nie było ? po co on jest? czy powinien tam być jakiś oring? ciekło chyba między trzpieniem a tą kością(rozdzielacz?) odkręciłem ten trzpień kluczem 22 i tam byłą rozerwana gumka ,dałem taką inną z podkładką - no i tu zaczynają się schody :cry: po wyjęciu tego trzpienia okazało się że w nim a jest on pusty w środku , leży małą sprężynka , a z tej kości wypadł taki większy bolec z dziurką więc włożyłem do niego tą sprężynkę , zaokrągloną szpiczastą stroną dałem go do dołu w ten trzpień a z tej kości wystawał jeszcze taki mniejszy bolczyk- jakoś to skręciłem do kupy , odpaliłem koparkę na pięć minut ,chyba wszystko działa i nie cieknie :roll: nurtuje mnie tylko pytanie czy jak jest sprężynka to nie powinna też być kulka????
Załączniki
1708956008103.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej