wibako

JS 220 '06 Problem z ładowaniem i zaduszaniem hydrauliki

Moderator: peckiel

JS 220 '06 Problem z ładowaniem i zaduszaniem hydrauliki

Postprzez pawlosso » 03 Sty 2024 17:53

Marka i model maszyny: JC JS 220
Rok produkcji: 2006

Dzień dobry
Kupiłem koparkę jak w temacie z Holandii. Koparka miała sporo problemów z elektryką nie odpalała, a jak później odpalała to nie gasła ale z tym sobie poradziłem. Niestety nie mogę poradzić sobie z następującymi problemami
1. Kontrolka ładowani - koparka ładuje poprawnie ale komputer widzi 32 volty czyli za dużo i sygnalizuje błąd - sprawdziłem miernikiem fizycznie napięcie które wchodzi na komputer pokazuje (sygnał z alternatora) 28,2 V na akumulatorniach jest 27,5 - czy jest możliwe że komputer padł (alternator wymieniony ale na zamiennik bo nie mieli oryginału kwota koło 1000 zł wiec nie dużo)

2. Drugi problem z hydrauliką - jestem w stanie zdusić silnik na danej funkcji jak siłownik dojdzie do końca czyli w pozycji albo wysunięty albo zamknięty i dziej się to praktycznie na każdej funkcji. Pompa hydrauliczna widać że jest po regeneracji ale taką już kupiłem ciśnienia które pomierzył to jak dochodzi do zduszania koparki to około 350 może 360 bar. Przy silniku sprawdziłem wtryskiwacze są ok pompa wtryskowa była regenerowana bo sekcje były rozjechane. Koparka bardzo ładnie zapala nawet przy dużych mrozach ale przy tym jak ją zaduszę to bardzo mocno zakopci na czarno ciśnienia sprężania na zimnym silniku w okolicach około 20 bar - silnik isuzu mechaniczna pompa

3. Trzeci problem - wyświetla mi się napis serwis pod i na czerwono klucz świeci - nie mogę tego skasować

Czy mogę prosic o jakieś sugestie dodam że posiadam interface jcb

Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc

pawlosso
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2021 17:14

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Moja


Reklama

simmet

Re: JS 220 '06 Problem z ładowaniem i zaduszaniem hydrauliki

Postprzez Jamar » 03 Sty 2024 22:07

1. Jeśli sterownik źle interpretuje wartość podanego napięcia to jest uszkodzony. Możesz spróbować podać mu niższe napięcie na to wejście i zobaczyć jak to przetworzy.
2. Pompa hydrauliczna do regulacji lub marnie wykonany remont i ciśnienia do sprawdzenia.
3. Interwał serwisowy którego nie skasujesz jeśli masz współistniejące błędy

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: JS 220 '06 Problem z ładowaniem i zaduszaniem hydrauliki

Postprzez pawlosso » 05 Sty 2024 12:58

Dzień dobry
Dziękuję za informację dam znać jak uda mi się coś wymyślić
Pozdrawiam

pawlosso
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2021 17:14

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Moja


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej