wibako

JS 220L problem z gazem

Moderator: peckiel

JS 220L problem z gazem

Postprzez JCC-SERWIS » 24 Gru 2009 11:25

Witam wszystkich mechaniorów.

Koparka którą robię miała uszkodzony siłownik do gaszenia silnika oraz urwaną linkę. Naprawiałem to po czym start koparki - maszyna wchodzi na maksymalne obroty, komunikat "no throttle". Wykryłem że czujnik położenia przpustnicy lata sobie luzem, nie przykręcony. Musiałem go stuknąć robiąc ten siłownik. Tylko teraz dziwne cuda. koparka się nie daje skalibrować, tzn kalibracja gazu działa ok, ale po przekalibrowaniu potencjometr obrotów działa albo na max albo na min, albo w ogóle nie działa. Komp pokazuje 18 omów na czujniku położenia przepustnicy, z tym że to się zmienia tylko z zakresie od 17,6 do 18, a od 0 do 5000 na potencjometrze gazu, czujnik rpm działa poprawnie. Linka od gazu chodzi luźno, tzn niezablokowana, siłownik da się ruszyć ręką podczas działania koparki i wtedy płynnie dodaje gazu. Podczas kalibracji również potrafi płynnie zejść z 2200 obr. do 800 czyli potrafi sterować płynnie gazem. Komunikat "no throttle" pokazuje się gdy ruszę potencjometrem od punktu 0. Jeżeli jest na 0 to się nie pokazuje. Ma ktoś jakiś pomysł co mogłem ewentualnie uszkodzić? Bo działała poprawnie, nie było problemów, a teraz tylko albo max albo min. obroty...
Serwis koparek i koparko-ładowarek. Diagnostyka, pomiary i obsługa.
www.jcc-serwis.radom.pl

JCC-SERWIS
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 12 Sie 2009 20:14
  • Miejscowość: Radom
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 24 Gru 2009 17:45

Może to by wina czujnika obrotów lub potencjometr (może na maszynie pokazywać że jest ok, ale w rzeczywistości nie musi byc dobry).
Masz liste kodów błędów czy Ci podesłac?
Można też spróbować zmienić oprogramowanie na nowe.
Ostatnio edytowany przez excavar, 27 Gru 2009 19:10, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez JCC-SERWIS » 24 Gru 2009 22:10

Hmm ok mam drugą taką koparę na stanie więc pozamieniam czujniki i zobaczę czy coś się zmieni. A listę chętnie bym ściągnął, bo niby mam ale jakąś inną, inne numery. A aktualizowanie oprogramowania chyba nie ma sensu, bo to działało normalnie i bez problemu, raczej chyba bym poszukiwał w tych czujnikach. A i sterowanie siłownika do gaszenia szaleje ciągle... mam oba napięcia na obie cewki jednocześnie, zamiast jednego przy włączonym i impuls drugiego przy wyłączonym zapłonie, cewka się grzeje jak cholera... chyba mnie czeka sprawdzenie całej wiązki brrr....

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 10:23 pm ]
Więc problem się rozwiązał. Cewka się grzała bo był zwarty przekaźnik koło komputera za siedzeniem :))) Zgrzał się i został już w tej pozycji... A co do komunikatów "no throttle" - padł czujnik położenia przepustnicy i dawał błędy większe niż dopuszczalne 5% - komputer głupiał od takich danych. Po wymianie ruch o 1 mm potencjometrem już daje efekt na obrotach silnika :)
Serwis koparek i koparko-ładowarek. Diagnostyka, pomiary i obsługa.
www.jcc-serwis.radom.pl

JCC-SERWIS
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 12 Sie 2009 20:14
  • Miejscowość: Radom
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej