wibako

Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Moderator: peckiel

Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Postprzez rozbiórki » 21 Kwi 2010 21:23

Witam ponownie wszystkich! Może ktoś poleci mi firmę która zajmuje sie regeneracją pomp ? może ktoś sie orientuje jakie to koszty i ogólnie poszukuję dobrego mechanika od hydrauliki żeby zweryfikował czy to na pewno pompa. Koparka jest ogólnie słaba a drugie ramie nie ma prawie w ogóle siły i często dusi silnik a jak są małe obroty to nawet potrafi zgasic kiedy dojdzie siłownik do końca Pewien mechanik pomierzył mi ciśnienia było 200 czyli niskie i stwierdził że nie da sie podnieś a pompa sie nie zeruje i jest do regeneracji lub wymiany i tyle. Może drodzy forumowicze coś doradzicie bo mam już łeb jak sklep przez tą koparkę . pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez rozbiórki, 22 Kwi 2010 18:05, edytowano w sumie 1 raz

rozbiórki
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Kwi 2010 20:56
  • Miejscowość: małopolska

Reklama

simmet

Postprzez serwisant » 22 Kwi 2010 20:53

Z mojej praktyki mam raczej złe doswiadczenia z pompami po regeneracji.
Nie wiem czym jest to podyktowane .wydaje mi sie ze cała regeneracja opiera sie tylko na naprawie zużytych elemnentów ale całą sztuka jest regulacja parametrów pompy do silnika.Bardzo często -prawie zawsze, jezeli cos zaczyna sie dziac z maszyna zaczyna sie kręcić srubami od regulatorów pomp. Jezeli nie wie sie do czego która słuzy najczęsciej przynosi to więcej szkody niz pozytku.Nowe regulatory sa ustawiane fabrycznie do danej maszyny w zalezności od parametrów silnika (w jednym przypadku pompa wracała trzy razy do zakładu wracała z opinia ze teraz juz musi byc dobrze- nie było i facet nie dawał wiary twierdząc ze to cos w maszynie do momentu kiedy na jego oczach została zamontowana nowa pompa i maszyna zaczeła pracowac..oczywiście zanim zapdnia decyzja co do regeneracji badz wymiany nalezy sprawdzic czy wina nie lezy po stronie silnika.lub układu hydr
W Jcb dostepne sa pompy nowe jak i regenerowane . ale sa to spore pieniadze.
Nie podajesz nr ser maszyny wtedy mozna sprawdzic jaka jest tam pompa i cos wiecej na temat cisnien i mozliwych przyczyn
ROCZNIK MASZYNY NIE WYSTARCZY!!!
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Postprzez rozbiórki » 22 Kwi 2010 21:28

JS 160 GĄSIENICOWA SLPJS103XE0702715
silnik w 95% jest w porządku (oglądał go naprawde dobry fachman od diesli i nic nie stwierdził złego w parametrach pracy , ale zostawiam sobie te 5% bo nie ma ludzi nieomylnych).
Jednak myślę że to jest problem w hydraulice lub w samej pompie jednak mechanik który stwierdził że pompa jest padnięta nie przekonał mnie do tego nie dlatego ze przekazał mi złą wiadomośc lecz dlatego ze ewidentnie ie chcialo mu sie robic (oczywiscie nie wykluczam ze mial racje) jednak koniecznie chcialbym to zweryfikowac
Może kolega jest wstanie zweryfikowac przyczynę oczywiscie w gre wchodzi koniecznośc dojazdu do maszyny która obecnie znajduje sie 40 km od Częstochowy.
Acha a jaki jest rząd wielkości cen tych pomp gdyby sie okazało że to pompa?

rozbiórki
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Kwi 2010 20:56
  • Miejscowość: małopolska

Postprzez IP » 24 Kwi 2010 03:38

NIe zgadzam się z Tobą kolego.

Przedstawiasz w tym poście tezy które się wykluczają.

1 Dobrze zregenerowana pompa hydrauliczna nie ma prawa się róźnić parametrami od pompy nowej - zwłaszcza pompy tłoczkowe

2 jak sam opisujesz w swoim poście często wina nie wynika ze złego złożenia pompy ale ze złego wyregulowania.

Po 3- cie co to znaczy że pompa 3 razy wracała do naprawy - to znaczy ze regulacja odbywała się "na sucho" w zakładzie który ją naprawiał -- no chyba że jest to bardzo profesjonalna firma z przystawką do podłączania pomp hydr. i sprawdzania jej podczas pracy. Czy regulacja była dokonywana na maszynie?

Po 4- te objawy opisane przez właściciela mogą wskazywać na uszkodzenie pompki pilotowej a nie całej pompy głównej-- ktoś sprawdzał ciśnienia pilotowe ?
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez keating » 24 Kwi 2010 08:33

dobrze zregenerowana pompa, to dobrze zregenerowana pompa i koniec.
pompę faktycznie reguluje się na maszynie. bardzo niewiele firm w Polsce ma stanowisko do sprawdzania pomp.

osobiście polecam zlecić usunięcie usterki jednej firmie. jeżeli jeden naprawia pompę inny ją reguluje, a jeszcze inny sprawdza silnik ...

jeżeli pompa się nie zeruje, nie można podnieść/obniżyć ciśnienia ... to awaria pompy jest niestety bardzo prawdopodobna.

jeżeli nie znajdziesz nikogo w swojej okolicy to się polecam :). jesteśmy firmą z Wrocławia, możemy dojechać do maszyny. kwestia tylko uzgodnienia terminu.
pozdrawiam
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez IP » 01 Cze 2010 13:22

No i mamy przykład.

Właśnie zamontowaliśmy(po naprawie w naszej firmie) u klienta 2 pompy hydrauliczne na JCB -- co prawda 260-tkach. I działają bez zarzutu. Krótka regulacja na maszynie i maszyna działa bez zarzutów i klient i operator zadowoleni.

Wydajność i ciśnienia -- takie jak podaje producent.

Nie ma żadnej róznicy w pracy pompy nowej a regenerowanej. JEST RÓŻNICA W CENIE.
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Re: Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Postprzez wojtek11 » 02 Cze 2010 12:20

W tucholi robią solidnie i niedrogo tel. 523 343 093

wojtek11


Re: Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Postprzez drugi007 » 29 Kwi 2012 07:59

witam, miałem ten sam problem.
W moim jcb nic nie chcialo podnosić. tzn. ani przód ani tył nie dały rady sobie poradzić z jakim kolwiek ciężarem, a nawet na sucho nie chcialo podnosić.
najpierw zregenerowałem siłowniki bo ciekły, dokoładnie 2 z tyłu i 4 z przodu.
wtedy się wziąłem za pompe głowną hydrauliki.
wyjręcenie jej to około 1 godziny ( sam zrobiłem)
zawiozłem do zakładu gdzie ja naprawiaja i się zdziwiełem bo zrobili w 2 dni
załozylem i tak jak bym wsiadł do innej koparki
łyżka podnosi z prędkościa jaką od jej zakupu nie widzialem. podnosi ciężkie przedmioty tak jak ma podnosić

Uwaga!!!! z doświadczenia wiem ze jak koparko - ładowarka nie podnosi to na 100% pompa.

koszt regeneracji to:
siłowniki 400 pln za sztuke z częsciami
pompa 1000 złotych z częściami.

i to wszystko.
założyć mozna wzstyko samemu.

jezeli ktos ma jakies pytania to prosze dzwonić lub pisać na mail:
drugi007@wp.pl

tel. 668773488
skype: drugi007

służe pomocą.

aha jezeli ktos ma ochotę skorzystac z tej firmy co ja robiłem remont podam naiary.
z okolic lublina, rzeszowa, sandomierza, leżajska, łancuta, moge odebrac pompy lub siłowniki gratis i zregenerowac. bez opłaty za dowóz.
pozdrawiam

drugi007
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Kwi 2012 07:49

Maszyna: jcb 3cx 1989


Re: Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Postprzez keating » 29 Kwi 2012 13:09

drugi007 napisał(a):
Uwaga!!!! z doświadczenia wiem ze jak koparko - ładowarka nie podnosi to na 100% pompa.


polemizowałbym. choćby dlatego, że są różne układy hydrauliczne w różnych koparko-ładowarkach. jedne mają pompy zębate inne tłoczkowe. są zatem różne sposoby regulacji ciśnienia - od czego innego zależy ciśnienie w układzie. wystarczy, że padną uszczelnienia na zaworze głównym na rodzielaczu i efekt jest taki sam - niskie ciśnienie na wszystkich funkcjach - maszyna jest słaba na każdej funkcji. moim zdaniem pompa to ostateczność, najlepiej zawsze zaczynać od najprostszych spraw.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Re: Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Postprzez kowalsr » 30 Kwi 2012 06:28

keating napisał(a):
drugi007 napisał(a):
Uwaga!!!! z doświadczenia wiem ze jak koparko - ładowarka nie podnosi to na 100% pompa.


polemizowałbym. choćby dlatego, że są różne układy hydrauliczne w różnych koparko-ładowarkach. jedne mają pompy zębate inne tłoczkowe. są zatem różne sposoby regulacji ciśnienia - od czego innego zależy ciśnienie w układzie. wystarczy, że padną uszczelnienia na zaworze głównym na rodzielaczu i efekt jest taki sam - niskie ciśnienie na wszystkich funkcjach - maszyna jest słaba na każdej funkcji. moim zdaniem pompa to ostateczność, najlepiej zawsze zaczynać od najprostszych spraw.

Święta racja :faja:
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Gdzie regenerować pompę JS160 1999?

Postprzez mechanior » 02 Maj 2012 22:23

drugi007 napisał(a):Uwaga!!!! z doświadczenia wiem ze jak koparko - ładowarka nie podnosi to na 100% pompa.


liche doświadczenie, jak się naprawiło 3 maszyny i w każdej pompa... hmmm... poczekamy jak ci LS padnie, namówisz klienta na regenerację czy wymianę pompy a po wydaniu kilku tysięcy i poskładaniu nie będzie efektu tylko jedna wielka DUPA! a to ponad 90% awarii w koparko-ładowarkach
każdy z kolegów mechaników na tym forum to potwierdzi...
więc nie szalej...

keating - popieram w 100%, najpierw zaczynamy od rzeczy NAJPROSTSZYCH więc NAJTAŃSZYCH
mam jeszcze jedną sugestie dla kolegi "pompiarza" - RUTYNA ZABIJA FACHOWOŚĆ...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej