wibako

zegar motogodzin

Moderator: peckiel

zegar motogodzin

Postprzez niuniek87 » 13 Maj 2010 11:32

czy wie ktos skad czerpie sygnal zegar motogodzin ??? z alternatora czy gdzie indziej ???

niuniek87
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Maj 2010 11:24
  • Miejscowość: chrzanów

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 13 Maj 2010 12:01

zależy od modelu maszyny, najprostszym systemem jest podpięcie zegara do źródła podającego napięcie po uruchomieniu silnika (ładowanie akumulatora z alternatora). drugim rozwiązaniem jest napięcie z regulatora, sygnał jest proporcjonalny tzn zależny od obrotów silnika, może zasilać też obrotomierz (tak jest najczęściej w koparko-ładowarkach i ładowarkach)
w najnowszych maszynach zegar jest aktualizowany przez ECM (moduł sterujący silnikiem lub całą maszyną) a przebiegi sa zapamiętywane dla poszczególnych komponentów systemu osobno np: dla panelu sterowania, dla modułu hydrauliki i dla komputera silnika co czyni "korektę" wskazań przebiegu PRAWIE niemożliwą
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez niuniek87 » 18 Maj 2010 19:32

jest to koparka kolowa JCB JS175 i motogodziny nie zaleza od obrotów silnika. i nie wiem wlasnie czy sygnal jest czerpany z alternatora czy z innego zrodla :/

niuniek87
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Maj 2010 11:24
  • Miejscowość: chrzanów

Postprzez mechanior » 18 Maj 2010 19:41

zapytaj Excavara, on ma schematy do JCB
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


zegar motogodzin

Postprzez Oli » 11 Paź 2011 17:24

Gdzie jest ten czujnik motogodzin w jcb js175?

Oli
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2011 16:54

zegar motogodzin

Postprzez mechanior » 11 Paź 2011 22:14

nie ma czegoś takiego jak CZUJNIK MOTOGODZIN
zegar jest podłączony do +12 z alternatora aby sygnał był podawany po odpaleniu silnika, niekoniecznie jednoznacznie bezpośrednio przewodem, czasem za pośrednictwem monitora lub komputera maszyny
w innym przypadku wskazaniami zegara może zawiadywać komputer maszyny (jeśli motogodziny są wyświetlane na monitorze w kabinie) bywa że maszyna ma kilka zegarów: w ECM silnika, w monitorze i w kompie głównym maszyny
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


zegar motogodzin

Postprzez Oli » 12 Paź 2011 16:57

wielkie dzięki widać że masz połapane ale jak mogę podgonić te motogodziny? bez tego umrę z głodu :roll:

Oli
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2011 16:54

zegar motogodzin

Postprzez mechanior » 12 Paź 2011 18:06

poszukaj sobie tematów o "podganianiu" bo widać że nie przestudiowałeś forum

na każde takie pytanie jest jedna odpowiedź:
NA FORUM KOPACZKA.PL NIE POPIERAMY ZŁODZIEJSTWA I OSZUSTÓW
pomagamy bezinteresownie ale absolutnie nie w takich tematach
jeśli ktoś udzieli ci pomocy to jest takim samym przestępcą jak ty, bo chcesz niezgodnie z prawem "regulować" swoje stosunki z szefem, jeśli uważasz że za mało zarabiasz to z nim pogadaj albo zmień pracę na lepiej płatną a nie okradaj z paliwa i godzin swojego pracodawcę...

jako że to drugi twój post to mogę ci powiedzieć że licho zaczynasz swoją karierę na forum... po takim początku nie licz na entuzjastyczną pomoc w innych przypadkach...

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA !!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: zegar motogodzin

Postprzez serwisant » 13 Paź 2011 08:35

Oli napisał(a):wielkie dzięki widać że masz połapane :roll:


Uważaj żebys Ty nie był Złapany -:)
Zgadzam sie z mechaniorem w 100%
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


zegar motogodzin

Postprzez Oli » 13 Paź 2011 17:04

Widzę że stoisz po tej drugiej stronie. Myślisz że życie jest takie piękne i słodkie. Niezgodne z prawem!!! Zbyt krótko żyjesz na tym świecie aby wiedzieć że wszystko trzeba wydrapać pazurami. A teraz zajmij się swoim przykładnym życiem i idź do klechy wyspowiadać się.

Oli
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2011 16:54

zegar motogodzin

Postprzez korba71 » 13 Paź 2011 19:30

Kolego zadajesz takie pytania na forum, myslisz ze jak masz pseudo to jestes bezpieczny, różni ludzie przegladaja fora, błyskawicznie dowiedza sie kim jestes, ja juz wiem kim jestes pisząc na forum takie cuda, moze zadzwon na 997 i zapytaj o to samo, tam tez maja samochody maszyny, moze znaja jakies metody, dla twojej wiadomosci liczniki moga miec czujniki pokazujące ze było podłączane źródło energii.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


zegar motogodzin

Postprzez mechanior » 14 Paź 2011 00:55

Oli, gówniarzu, JA ZAWSZE STOJĘ PO PRZECIWNEJ STRONIE TAKICH ZŁODZIEJSKICH MĘDRKÓW JAK TY, tak jak zdecydowana większość naszego forum, a ty nie będziesz mi tu filozofował patałachu na kanwie chorego pojęcia rzeczywistości, za cienki w uszach jesteś i za głupi, jeśli chcesz coś na siłę wydrapać to se kup zdrapkę w Lotto, przez takich jak ty ludzie tracą pieniądze i firmy a ty złodziejstwo i oszustwo nazywasz sposobem na życie ? jakby każdy był taki jak ty to by już nic do ukradzenia nie było ! filozofia KALEGO ?!?!
a jak ktoś ci się przeciwstawi to go bezkarnie oczerniasz, bo to jest forum gdzie nie masz nic do stracenia ?
coś ci się w główce namieszało, zapomniałeś dzisiaj leków wziąć ?? to jak już wrócisz z wizyty kontrolnej/odwyku/leczenia psychiatrycznego/przedszkola/szkoły życia (niepotrzebne skreślić) lub wytrzeźwiejesz/skończysz doła po przedawkowaniu psychotropów lub dragów to sobie to wszystko jeszcze raz przemyśl
podaj baranie adres i telefon tak jak ja i inni na tym forum, JA SIĘ NIE BOJĘ, mój telefon znasz, tylko że ja nie odbieram ZASTRZEŻONYCH, ale wiedz że jak podasz to będę pierwszym kto zadzwoni i poszuka, co więcej znajdę twojego pracodawcę i wszystko mu dokładnie ze szczegółami opiszę, a jak mnie bardzo wnerwisz to zgłoszę doniesienie do prokuratury o podejrzenie przestępstwa a oni cię już po IP kompa, sieci, routera i providera znajdą... mamy XXI wiek... a ja mam cieniasie kasę, którą raz zamiast na butelkę dobrej whisky mogę wydać na to by poprawić świat w którym żyjemy skoro twoja matka nie miała odwagi tego zrobić i utopić cię w wanience przy kąpieli...

jakim trzeba być debilem i ślepcem żeby tak postrzegać świat, gdyby tak śmieszny fjucie było, nikt z nas by tu na darmo po nocach nie ślęczał pomagając innym ZA DARMO, BEZ ZAPŁATY, DLA SATYSFAKCJI, nie wydaje ci się ćwoku niedouczony ?

wszystkich zmuszonych do czytania tego celowo lub przypadkiem przepraszam, jestem po trzeciej 20to godzinnej dniówce i skończyła mi się cierpliwość...

pozdrawiam, głównie adresata...
miłych snów lewusie...

p.s.
jeśli czegoś z powyższego postu nie zrozumiałeś to zacytuj i spytaj, śmiało, na pewno wytłumaczę... po to jestem na tym forum, by pomagać i tłumaczyć :twisted:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


zegar motogodzin

Postprzez Oli » 14 Paź 2011 16:53

Wasza Ułańska fantazja. Możecie zrobić tyle co nasrać w kiblu bez podcierana. Macie taki pułap.

Oli
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Paź 2011 16:54

zegar motogodzin

Postprzez mechanior » 14 Paź 2011 19:26

treść twojego posta świadczy o twoim pułapie, inteligencji i elokwencji
nie potrafisz sklecić dwu zdań bez używania kolokwialnych wulgaryzmów
skoro uważasz że nic ci nie możemy zrobić to przedstaw się z imienia i nazwiska, zobaczymy po jakim czasie do twojego pracodawcy zgłosi się ŻYCZLIWY informator z garścią szczegółów dotyczących eksploatacji JS175 ...

a teraz spokojnie czekaj na wizytę panów z wydziału ds. przestępstw w sieci... twoje pełne dane dotyczące providera, routera a nawet karty sieciowej i komputera czy nawet telefonu (adresy fizyczne i numery seryjne wraz z trackingiem) są zapisane w 10 serwerach na drodze połączenia z którego korzystałeś pisząc post na to forum, raz skorzystaj z dobrodziejstwa komputera i internetu - poczytaj sobie o tym, dowiesz się że anonimowość w internecie NIE ISTNIEJE hehehehehehe
namawianie do udzielania informacji pomagających w dokonaniu przestępstwa (a tym jest wyłudzanie danych konstrukcyjnych maszyny oraz wiedzy jak uszkodzić zapis informacji i wskazania jego urządzeń) jest karalne i podlega ściganiu z urzędu
wystarczy złożyć doniesienie... :mrgreen:

zresztą kończę ten dialog, bo nie mam zamiaru ubliżać sobie dyskusją ze złodziejami i oszustami

proszę administrację o zamknięcie tematu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej