wibako

CAT 312 Problem z obrotami

Moderator: mechanior

CAT 312 Problem z obrotami

Postprzez Danik » 10 Wrz 2010 18:31

Witam
Potrzebuje pomocy i diagnostyki. Maszyna od jakiegos czasu dziwnie sie zachowuje.Ustawiam np. gaz potencjometrem na 5 obrotu są ok i dajemy funkcje jazdy np. po chwili nastepuje zduszenie silnika mocne i potem znowu silnik wraca na obroty.Podobnie jest z kopaniem masz np.6 bieg silnik pracuje normalnie próbujesz kopac ziemie i po chwili użycia sily maszyne dlawi co to moze byc. Prosze o pomoc nie da sie kopac nie jestem operatorem ale jak to widze to mnie to wk....wia.Pozdr

czy w tej maszynie tez jest ten korektor w pompie wtryskowej stanadyne jak to wyglada.
Kalibrowac tą maszyne ile to kosztuje?
Ostatnio edytowany przez Danik, 11 Wrz 2010 09:39, edytowano w sumie 1 raz

Danik
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 11 Cze 2006 13:19
  • Miejscowość: Wisła

Reklama

simmet

Postprzez Przemek1204 » 11 Wrz 2010 08:26

A ja bym najpierw zajrzał do filtra powietrza.

Przemek1204
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Maj 2010 20:14
  • Miejscowość: Konin

duszenie

Postprzez rebo » 12 Wrz 2010 08:27

Wyjmij filtr powietrza i sprawdź jeszcze raz jeśli się nic nie zmieni to albo główny zawór przelewowy jest za bardzo dokręcony albo czujnik obrotów silnika nie (kontaktuje)
generalnie pompa nie zrzuca wydatku i dlatego dusi silnik a przyczyn może być wiele.
Mobilny Serwis Maszyn.
kowalczykmariusz@wp.pl
tel. 507 363 297

Awatar użytkownika
rebo
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010 07:41
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez Danik » 12 Wrz 2010 19:39

No pieknie tylko ktory to zawor dodam ze w koparce nic nie grzebane w hydraulice a bylo dobrze

Danik
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 11 Cze 2006 13:19
  • Miejscowość: Wisła

Postprzez jacek j » 12 Wrz 2010 20:54

Może poprostu zacznij od filtrów paliwa i sprawdzeniu drożności przewodów paliwowych,w obciążeniu wzrasta zapotrzebowanie na paliwo a przytkany układ spowoduje przyduszenie silnika a komputer w wyniku spadku obrotów drastycznie zmniejszy wydatek pompy hydraulicznej.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez dxs » 13 Wrz 2010 18:45

Z opisu wydaję mi się,że nie pracujesz na AUT tylko na MAN.
no name

Awatar użytkownika
dxs
Operator

  • Posty: 320
  • Rejestracja: 07 Wrz 2007 22:05
  • Miejscowość: cała Polska

Postprzez mechanior » 16 Wrz 2010 00:02

jeśli to kołówka M312 to na pewno masz rację dxs ale wydaje mi się że chodzi o maszynę gąsienicową więc nie ma za bardzo wybory między AUT a MAN (chyba że mówimy o "magicznych" przełącznikach pod podłokietnikiem :faja: )
jeśli objawy zaistniały nagle to albo pompa wtryskowa padła (korektor dawki lub głowica) albo czujnik obrotów na kole zamachowym (lub jego wiązka) ...
podany przez ciebie opis niedomagań skłania mnie do postawienia na pompę wtryskową
diagnostykę podstawowych funkcji gąski 312 i kalibrację aktuatora silnika można przeprowadzić z poziomu MAESTRO czyli MONITORA PRACY bez podłączania zewnętrznego kompa

przy okazji pozdrawiam DANIKa, dawno się nie odzywałeś, pewnie sprzęt pracuje bez zarzutu więc nie ma po co :mrgreen:

WOW!! to mój równo 1300tny post ! jestem dumny i dziękuję WAM za wyrozumiałość w wysłuchiwaniu technicznego bełkotu... pozdrawiam również TELEFONIARZY...
miejcie litość po 19.00... też mam dom i rodzinę...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej