wibako

na co zwrócić uwage przy kupnie cata M315 2006r.

Moderator: mechanior

na co zwrócić uwage przy kupnie cata M315 2006r.

Postprzez joko » 04 Lis 2010 20:17

Witam,
Wybieram się w dalszą podróż po kupno koparki m315. Nigdy nie posiadałem obrotówki, ale muszę kupić gdyż mam grubszą robote. Więc mam pytanie na co mam zwrócić szczególną uwage przy kupnie tej koparki, ( tzn możecie mi podać co sprzedawca będzie chciał przede mną ukryć w celu pozbycia się tej koparki).

joko
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 16 Sie 2010 22:08
  • Miejscowość: wadowice

Reklama

simmet

Postprzez dxs » 04 Lis 2010 23:09

Napewno jest to M315, czy może M315C bo to ważne.
no name

Awatar użytkownika
dxs
Operator

  • Posty: 320
  • Rejestracja: 07 Wrz 2007 22:05
  • Miejscowość: cała Polska

Postprzez mechanior » 05 Lis 2010 02:06

przydało by się odczytać przynajmniej zapisy przebiegów poszczególnych komponentów na monitorze, ale to nie sprawi kłopotu, nie trzeba znać żadnych haseł itp...
trzeba zwrócić uwagę na działanie obrotu, podwozia (bywało że sprzedawano maszyny bez przekładni w kołach), siłowniki powinny "trzymać" pozycje ramienia
muszą działać wszelkie systemy elektroniczne, automatyczna regulacja obrotów silnika, i kontroler hydrauliki: ramię ma działać płynnie, nagłe podnoszenie ładunku z włączoną regulacja obrotów nie może powodować zaduszenia silnika

w tym przypadku (maszyna w miarę nowa) warto zakupić historię maszyny wg numeru seryjnego, trzeba zadzwonić do najbliższego dealera i spytać o taką możliwość (koszt około 1000 pln)

mieliśmy niestety już sytuację w której niemiecki autoryzowany dealer CAT (ZEPPELIN) mimo wysokiej wiarygodności autoryzowanego serwisu, oszukał nas przy zakupie maszyny nie podając istotnych faktów z eksploatacji jak np wywrotka maszyny i w jej wyniku zatarcie silnika, pęknięcie bloku (zaspawane- pękło znowu) oraz remont głowicy i wymianę modułu silnika), fakty te wynikły w trakcie likwidacji awarii z udziałem BM, które sprawdziło historię maszyny, niestety kosztowało nas to utratę dobrego klienta i autorytetu...
od tej pory nie mam zaufania do dealerów z autoryzacją...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez joko » 05 Lis 2010 20:13

M315C

joko
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 16 Sie 2010 22:08
  • Miejscowość: wadowice

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej