wibako

kontrolka cisnienia oleju - cat212/eder815

Moderator: mechanior

kontrolka cisnienia oleju - cat212/eder815

Postprzez master123 » 08 Lis 2010 21:24

Witam. Od 2 dni po około 10 minutach pracy na zimnym silniku zapala mi sie kontrolka od cisnienia oleju. Gdy rozgrzany juz silnik i zapale go ponownie kontrolka nie zapala sie odrazu lecz po jakims czasie ( około 5 minut) Stan oleju jest ok, silnik na moje oko chodzi tez ok wiec nie wiem co jest grane ? Moze to byc czujnik. a moze cos innego. Chodzi mi po prostu o to jak moge samemu sprawdzic czy jest ok i czy kontrolka pali sie z powodu awarii czujnika czy moze rzeczywiscie cos jest nie tak. Pracuje juz tak 2 dni po 10 godzin i nic sie nie dzieje specjalnego ale nie wiem czy nie ryzykuje zdrowia mego silnika ( perkins 4 cyl turbo ). Prosze o wasze sugestie. Pozdrawiam
Image

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 8:32 pm ]
Powiedzcie mi jeszcze jaką temp silnika wskazuje licznik na powyzszym zdjeciu ? Większej temperatury juz nie osiąga. Jeszcze chciałbym spytac o tą kontrolkę bez piktogramu obok kontrolki ładowania ( na prawo od niej dla jasności :wink: ) , tez zdarza sie ze sie lekko pali a nie wiem od czego to jest.

[ Dodano: Pią Lis 12, 2010 5:38 pm ]
podpowiedzcie cos na ten temat. Sprawa w miare pilna. Robie tak juz 6 dni i na razie nic sie nie stało ale nie wiem czy robie dobrze i nie powinienem cos z tym zrobic zanim cos sie roz...Co o tym myslicie ? W szczególnosci prosze o rade mechaniora :wink: który w moim przekonaniu da mi jedną z lepszych wskazówek na ten temat. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 17, 2010 6:16 pm ]
problem rozwiazany. Czujnik cisnienia oleju najwyrazniej sie zawiesił poniewaz po wyjeciu i ponownym wkręceniu juz kontrolka gasła. Cisnienie oleju wynosiło 4 bar na wolnych obrotach .

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej