wibako

Caterpillar 330 linia pod młot?

Moderator: mechanior

Caterpillar 330 linia pod młot?

Postprzez wiktor14 » 29 Gru 2010 00:44

Ja mam kilka pytań odnośnie koparki 330 :
1.czy da się domontować do gołego ramienia dodatkową hydraulikę do osprzętu (np.chwytaka)i ile to może kosztować? :?:
2.który model jest lepszy "C" czy "D" oraz który mniej awaryjny? :mrgreen:
z góry dziękuje za odpowiedz :D

wiktor14
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Gru 2010 19:43

Reklama

simmet

Postprzez Klawek » 29 Gru 2010 01:35

1. wszystko się da ale na pewno sporo bedzie kosztowac :wall: lepiej szukac maszyny z hydrauliką fabryczną
2. oba modele są na podobnym poziomie c - troszke starsza seria - awaryjnośc tych maszynek naprawdę jest nieduża oprócz drobnych usterek (uszczelki) nic w naszych maszynach nie nawala a mają już niektóre klkanaście tyś mtg.

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez mechanior » 29 Gru 2010 11:55

NALEŻY szukać maszyny z gotową linią bo jej montaż kosztuje chore pieniądze, w tych maszynach trzeba zastosować dodatkowy zawór regulujący ciśnienie i przepływ w linii osprzętu co kosztuje kilkanaście tysięcy (koszt samej linii to już grosze)
jeśli dodatkowo maszyna nie posiada "wolnego" miejsca w rozdzielaczu (nie pamiętam czy mają czy nie) to już w ogóle porażka, bo trzeba montować dodatkową sekcję, koszt makabryczny... różnica w cenie między maszyną bez linii a z linią nie rekompensuje montażu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20877
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez DMSERWIS » 31 Gru 2010 13:56

To prawda,dokładanie nowej linii ciśnieniowej do starej maszyny to kosmiczne koszty.

DMSERWIS
Fachoperator


Postprzez vetrieska » 01 Sty 2011 23:27

koledzy spokojnie
linia srednicisnieniowa do skarpowki badz obrotu chwytaka to nie takie chore pieniadze - za 20 tys. sie da zrobic.
Chyba ze chodzi o linie mlota badz innego "duzego" moze i dwukierunkowego osprzetu jak jakis chwytak wyburzeniowy, nozyce albo cos - wtedy koszta tez sa duze. ale czasem tez sie oplaca. malo kto wie, suwak attachmentu jeden zawsze jest w monobloku tylko zaslepiony - w C i D na pewno. Czy brac C czy D zalezy od ogolnego stanu maszyny, generalnie tym bym sie nie sugerowal tylko tym ktora maszyna miala lzej do tej pory i lepiej na przyszlosc rokuje :D

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Postprzez mechanior » 02 Sty 2011 00:26

vetrieska napisał(a):za 20 tys. sie da zrobic.

to są chore pieniądze
do 25 tonowego DOOSANA SOLAR zrobiłem kompletną linię młota za niecałe 5000 tyś
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20877
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: koparka caterpillar 330

Postprzez vetrieska » 12 Mar 2011 22:50

linie do mlota do 90 tonowego CATa 385 tez mozna zrobic za 15 tys, przy cenie mlota 700 tys. i dziala doskonale
Tylko co ta Twoja linia zawierala? same rury po bananie tylko czy tez zawor i sterowanie?
Bo to zasadnicza roznica.
zreszta linia mlota jest najprostsza z mozliwych, wrecz prymitywna - przeplyw max z obu pomp i zrzut w zbiornik.
ja piszac o 20 tys. za linie skarpowki mam na mysli calosc - znaczy pompa, rozdzielacz i rury, z czego pompa z ORYGINALU od b-m.
jesli maszyna kosztuje 200 tys. to 20 to nie jest tak wiele. wiadomo ze lepiej gdy sie trafi maszyna z liniami, i najlepiej z dodatkowym komputerem osprzetu ale moze sie trafic ladna niedroga ale bez linii - i co z urzedu ja przekreslic bo chore pieniadze? 20 tys roznicy moze byc, poza tym gdy w wypasionej z liniami ktora tych linii mocno uzywala na mlotku np. cos kleknie powaznego (a moze jak najbardziej gdy w pamieci kompa 50% godzin pracy to mlot), to dopiero sie koszta zaczynaja.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej