wibako

licznik moto godzin

Moderator: mechanior

licznik moto godzin

Postprzez adek720 » 08 Lut 2011 19:45

witam
czy wie ktoś czy jest możliwość sprawdzenia faktycznego stanu godzin pracy nie patrząc
na licznik w cat 432 d czy istnieje komputer co zapisuje gdzieś te godziny
pytanie o licznik mtg jak jest rozwiązane zasilanie tego licznika jest to licznik elektroniczny i ma 3 przewody żółty czarny i czerwony
czerwony to ma pewnie 12 v czarny to masa a do czego jest ten żółty i z czego jest zasilany pozd.......

adek720
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lut 2011 18:41
  • Miejscowość: wielkopolska

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 09 Lut 2011 10:34

jeśli maszyna nie ma skrzyni biegów automatycznej to nie ma też żadnego komputera czy modułu sterującego, jedynym źródłem wiedzy na temat jej przebiegu jest opisany licznik motogodzin i zdrowy rozsądek ( maszyna 2003r z przebiegiem 6500 mth? :lol: :wall: :mrgreen: )
licznik ten jest zasilany specjalnym źródłem napięcia (modulowane czy prostokątne cholera wie) z regulatora alternatora (żółty przewód), czas na liczniku ma biec proporcjonalnie do wysokości obrotów silnika im szybsze obroty tym większe obciążenie i maszyna szybciej się zużywa (przy 1000 rpm wybija godzinę po 1,2 h zegarowej a przy 2200 rpm po 40 minutach, czy coś koło tego)
czarny przewód to masa, czerwony to zasilanie +12 wyświetlacza, po jego wyłączeniu zegar gaśnie (znika wskazanie) ale dalej pamięta permanentnie wynik
fachowcy od "modyfikacji i korekty przebiegów" twierdzą że pamięć tego zegara (jakiś specjalny flash) jest prawie niemożliwa do "rozgryzienia" ale jednak tylko "prawie" więc pozostawiam to do własnych waszych przemyśleń
wielokrotnie spotkałem się już z maszynami które miały np po 8 lat i przebieg 7000 a po sprawdzeniu historii w CATcie okazało się że ostatni przegląd był robiony w 3cim roku przy stanie licznika 5500 :crazy: ... tu też trzeba się zastanowić i chwilę pomyśleć przed kupieniem takiego sprzętu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez DMSERWIS » 09 Lut 2011 20:32

Jeżeli masz skrzynię w automacie to podłączam ET i godziny mogę odczytać.

DMSERWIS
Fachoperator


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kaz oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej