wibako

206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Moderator: mechanior

206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Postprzez mechanior » 15 Mar 2011 23:57

silnik 3114, na pompowtryskach
brak dymienia, maszyna zapala w miarę łatwo, na zimnym silniku po kilkudziesięciu minutach zaczyna pracować bardzo nierówno i wyraźnie słabnie
silnik bardzo się grzeje włącznie z tym że paliwo w zbiorniku po 8h pracy jest wyraźnie ciepłe
nierówna praca utrzymuje się w całej rozciągłości obrotów
ciśnienie paliwa w układzie 1,5 bar (wolne obroty) - 3,5 bar (maksymalne obroty)
nie skacze utrzymuje się stale proporcjonalnie do obrotów
paliwo nie ciemnieje, nie ma paliwa w płynie chłodniczym

podejrzewam pompowtryskiwacze, znacie może jakąś procedurę na odnalezienie wadliwego wtrysku?
wiem że można użyć pomiaru temperatury na wyjściach do kolektora
czy jest może możliwość "wyłączenia" mechanicznego jednego z pompowtrysków np za pomocą jego suwaka regulacyjnego ?? jeszcze czegoś takiego nie próbowałem a nie mogę nigdzie odnaleźć procedury CUT-OUT TEST dla tego typu silnika...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: 206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Postprzez DMSERWIS » 16 Mar 2011 21:34

Robię to wkrętakiem ,przy otwartej pokrywie cofam suwak na max do listwy.Można też wyjąć laskę popychacza.

DMSERWIS
Fachoperator


Re: 206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Postprzez mechanior » 16 Mar 2011 21:48

tak sobie pomyślałem bo przecież dźwigienki listwy są na sprężynach, nie miałem tylko pewności czy da się przesunąć w stronę "gazu" czy do gaszenia
o lasce popychacza też, ale obawiałem się że może wypaść "szklanka"
dziękuję bardzo za podpowiedź :faja: browar przy najbliższym spotkaniu :mrgreen:

muszę się wytłumaczyć, normalnie wymieniłbym wszystkie pompowtryski nie bawiąc się w szukanie padniętego
ale maszyna to już straszny dziadek, do wyzłomowania brakuje jej dosłownie 1 czy 2 awarii i klient nie chce już dokładać,
prawdopodobnie po zamknięciu bieżącej inwestycji pojedzie do Stelmacha na spoczynek... i zostanie dawcą organów dla sprawniejszych dziadków :mrgreen:
zresztą jeśli nie, to i tak za chwile padną następne wtryski :roll: i jeśli tylko będzie na nią robota to trzeba będzie reanimować...
ale przy okazji kupiłem sobie porządny termometr IR, opiszę w temacie jak mi poszło
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Postprzez DMSERWIS » 16 Mar 2011 22:17

W sumie termometrem najszybciej ,bez brudzenia rąk.

DMSERWIS
Fachoperator


Re: 206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Postprzez mechanior » 17 Mar 2011 23:58

przesuwając suwak nie da się wykonać testu bo można go tylko wychylić w kierunku wzrostu dawki czyli "dodać gazu" na jednym wtrysku (to logiczne bo ze względów bezpieczeństwa dźwignia może sprężynować jedynie w kierunku przyspieszania a nie gaszenia)
pomiar temperatury wyjść kolektora wskazuje na wadliwy pompowtrysk 4go cylindra (90/100/100/55)

niestety gość u którego kupiłem regenerowany wtrysk wysłał mi zdekompletowaną część bez elementu o który opiera się dźwignia
co gorsza nie uważa tego za nic złego, a ja straciłem czas na diagnostykę i demontaż nie mówiąc o reakcji klienta
po raz pierwszy zdecydowałem się na regenerację i od razu WTOPA
chyba odeślę mu ten szajs niech sam sobie dorabia części, a klienta przekonam do zakupu nowego elementu... że też dałem się namówić... teraz jestem do tyłu dniówkę i zaufanie klienta...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 206 BFT nierówna praca silnika, mało mocy

Postprzez AREKPL11 » 18 Mar 2011 00:31

Tak to przeważnie wychodzi jak chce się być dobrym Wujkiem i się martwi o kieszeń klienta !
co nas nie zabije to nas wzmocni ! nauczka na przyszłość nie wszyscy są tak rzetelni jak MY trzeba pamiętać .

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej