wibako

Problem z uruchomieniem klimatyzacji M313

Moderator: mechanior

Problem z uruchomieniem klimatyzacji M313

Postprzez galnt » 02 Maj 2011 14:37

Witam.
Mam taki problem z uruchomieniem klimatyzacji w koparce Cat M313c z 2006r. Jest to automat, kontrolka od klimy mryga i wyskakuje komunikat o tresci ,,E8" nie wiem co to oznacza. Klima jest nabita. Błąd widać na załączonym zdjęciu.Dodatkowo termometr zewnętrzny na chwilę obecną pokazuje 62 stopnie i rośnie lub maleje w zależności od temperatury na zewnątrz. Nie wydaje mi się żeby to miał jakąś zależność ponieważ w zeszłym roku tak miałem już z tym ale klima normalnie chodziła. Miał może ktoś styczność lub podobny problem??
Załączniki
IMAGE_185 zmniejszony.jpg

galnt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 Maj 2011 14:18

Maszyna: Cat m 313c


Reklama

simmet

Re: Problem z uruchomieniem klimatyzacji M313

Postprzez master 1985 » 03 Maj 2011 22:00

Błąd e-8 to w 99% uszkodzony czujnik auto odszraniania który w kołówkach serii c bardzo często ulegał uszkodzeniu. Owy czujnik znajduje się w chłodniczce klimy znajdującej się obok nagrzewnicy za siedzeniem operatora. Trzeba zdemontować wszystkie plastikowe elementy za fotelem oraz blachę z góry zasłaniającą chłodniczke i nagrzewnice. Jest umieszczony z boku w użebrowaniu, dostęp jest dość ciężki. Stary najlepiej po prostu wyskubać śrubokrętem a nowy jakoś ulokować w nowym miejscu. Powodzenia przy wymianie...

Tak sie składa ze mam taki oryginalny catowski czujnik na stanie. Cena w b-m jakies 400 zł u mnie 250.Jesli jestes z centralnej polski moge pomuc w jego wymianie. jak cos to pisz na priv... pozdrawiam

master 1985
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 01 Mar 2010 22:50
  • Miejscowość: polska centralna

Problem z uruchomieniem klimatyzacji M313

Postprzez galnt » 04 Maj 2011 18:50

Ok. Dzięki za podpowiedz.
Jak będę zaczynał robić to odezwę się co do czujnika.
Wielkie dzięki co do podpowiedzi.
Pozdrawiam

galnt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 Maj 2011 14:18

Maszyna: Cat m 313c


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej