wibako

Nieudane kalibracje m315

Moderator: mechanior

Nieudane kalibracje m315

Postprzez pawulon » 11 Cze 2011 08:59

Marka i model maszyny: m315 7ml00967
Rok produkcji: 1998

Witam mam problem z kopareczką, więc ktoś polecił mi kalibracje maszyny. Przyjechał jeden magik z kompem i ustawił wszystko niby, do końca dniówki maszyna pracowała tak jak powinna ale następnego dnia wszystko wróciło tzn. brak pełnej mocy, większe spalanie, biała chmura dymu pojawiała się od czasu do czasu (jakby nie przepalone paliwo), skaczące obroty silnika pracowała wtedy na automacie w miare ale nie do końca jak się należy więc znalazłem drugiego mechaniora. Przyjechał z kompem podłączył do maszyny i tego dnia pracowała bardzo dobrze ale następnego dnia maszyna mnie zaskoczyła na automacie nie chce pracować miała bardzo ciężko dusi silnik i pracuje teraz w trybie awaryjnym w ''man" bez automatu, maszyna w tym trybie pracuje najlepiej. Biała chmura dymu pojawia się teraz częściej niż przed jego wizytą. Mała moc maszyny dużo większe spalanie maszyny. Na potencjometrze skala max obrotów kończy się na 7 są już pełne obroty i skaczą. Więc proszę o pomoc, nie mam już siły do tej maszyny, czy ktoś może mi pomóc w naprawie tej usterki, ja już nie znam nikogo kto by mi to naprawił.
Pozdrawiam wszystkich z góry dziękuje za pomoc.

pawulon
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Maj 2011 19:50

Maszyna: cat m315


Reklama

simmet

Re: Nieudane kalibracje m315

Postprzez kłoska » 11 Cze 2011 16:09

Podłączam się do tematu też mam problem z kalibracją maszyny . Przed ostatnią kalibracją usunąłem wszelkie luzy z połączeń bo to podobno one powodowały rozkalibrowanie maszyny po kalibracji przez około 300 motogodzin było ok a potem maszyna znów rozkalibrowana dlaczego nie mam pojęcia mechanik który przeprowadzał kalibrację także nie ma pomysłu na taki stan rzeczy . Pracuję na manualu na jednej czwartej obrotów przy mniejszych obrotach dusi silnik . Przydał by się na forum jakiś dobry mechanik do kołówek bo puki co to tylko siąść i płakać .PANOWIE MECHANICY POMOCY ! ja osobiście z chęcią nawiązał bym współpracę z kimś dobrze zorientowanym w temacie

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Nieudane kalibracje m315

Postprzez mechanior » 11 Cze 2011 18:43

w przypadku kolegi PAWULON potencjometr od obrotów najpierw wymienić, potem sprawdzić cały linkage siłowniczka aktuatora
kalibracja to nie magia, nie ingeruje w parametry pompy wtryskowej, to tylko ustawienie w pamięci kompa przy jakim położeniu potencjometru jakie mają być obroty silnika (sprzężenie potencjometr-siłownik aktuatora-czujnik obrotów silnika), jeśli co jakiś czas moc maszyny fiksuje to pompa wtryskowa do zdjęcia i do diagnostyki-regeneracji, takie same problemy może sprawić uszkodzony czujnik obrotów lub czujnik położenia dźwigni aktuatora, niestety diagnostyka to losowanie a koszt części dramatyczny... serwis fabryczny likwiduje takie usterki wymieniając po kolei komponenty ale ich stać na bogaty magazyn a nie zużyte elementy odkładają z powrotem na półkę
dlatego tak kochają ściągać maszyny "do siebie", jak im nikt nie patrzy na ręce to spokojnie podmieniają kolejne elementy systemu... my, zwykli naprawiacze, sami ponosimy ryzyko więc musimy zawsze "trafić" za pierwszym razem bo inaczej klient za jaja wiesza a mnie osobiście nie stać na kupowanie części za 2-3 tyś po to by sprawdzić "czy miałem rację"
ja zaczynam zawsze od pompy wtryskowej bo nigdy nie zaszkodzi ją zdiagnozować i wyregulować...

btw: mechanior jest tylko jeden :mrgreen: ...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nieudane kalibracje m315

Postprzez DMSERWIS » 14 Cze 2011 19:12

Po wykonaniu kalibracji programem M300 Tech. jasno i wyrażnie na końcu pojawia się komunikat:"CALIBRATION OK"
a że na drugi dzień się ona traci to jest inna sprawa i decyduje o tym sprawna pompa wtryskowa oraz pompa główna hydrauliczna dobrze skalibrowana tzn: 1. destroke pressure
2. Load sensing signal orifice
3. Margin pressure

DMSERWIS
Fachoperator


Re: Nieudane kalibracje m315

Postprzez vetrieska » 16 Lip 2011 22:57

jeszcze trzeba pamietac jak kalibracja pojdzie zeby sie zapisala :mrgreen: a to nie dzieje sie wcale z automatu.
Aha i kalibracja to nie jest lek na cale zlo w maszynie - padnietej pompy, turbo rzygajacego olejem i zabitego intercoolera ona nie zastapi - generalnie wszystko musi byc w miare zdrowe, wtedy maszynka smiga i elektronika dziala dobrze.
jak perkins ma 8000h to generalnie ma sie ku remontowi, a gdy mocy brak kalibracja cudow nie zrobi. 4 cylindry na 16 ton wagi maja co robic, wiec te silniki nie dozywaja imponujacych przebiegow.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Nieudane kalibracje m315

Postprzez mechanior » 16 Lip 2011 23:55

no nie gadaj! 8000? jak z głową był użytkowany to mu się dopiero fabryczna konserwacja z wału zmyła....
ale co prawda to prawda, lekko to on nie ma w tej aplikacji, tak jakby nie mogli szóstki wrzucić, swoją drogą CAT ma jakąś awersję do 3056... a to taki dobry silnik jest... w Zeppelinach, Sennebogenach i wielu innych maszynach spisuje się doskonale, i mimo tego że to Perkins nosi dumnie znaczek Caterpillar :lol:
pompy wtryskowe i turbiny w M315 padają jak Wietnamczycy w filmach Stallone`a i od tego trzeba zacząć całą diagnostykę
a przy kalibracji trzeba pamiętać jeszcze o kilku szczegółach jak minimalne i maksymalne obroty, regulacja cięgna, czujnik obrotów silnika, sprawny aktuator no i TEACH oczywiście... :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej