wibako

Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Moderator: mechanior

Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez tedii20 » 19 Lip 2011 19:19

Marka i model maszyny: CAT M315C
Rok produkcji: 2005

Mam pytanie, pracuje na koparce Cat m315c, I czy jest możliwość sprawdzenia czy jest aktywny GPS ten oryginalny montowany podczas produkcji Catapilara. Z góry dziekuje.

tedii20
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Cze 2011 23:45

Maszyna: Cat M315C


Reklama

simmet

Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez mechanior » 19 Lip 2011 23:17

zadzwoń do CATa, oni mają dostęp do aplikacji śledzącej jeśli GPS jest fabryczny
czy w tych maszynach na pewno były fabryczne GPS ? bo w większości starszych maszyn montowano urządzenia komercyjne dostępne ogólnie na rynku tylko po prosty przed sprzedażą (przed wydaniem klientowi) w serwisie BM
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez tedii20 » 20 Lip 2011 20:05

Jakiej marki był montowany GPS to nie wiem, ale kiedyś rozmawiałem z serwisantem z Catapillara to powiedział mi aby aktywować go i opłacać miesięcznie w mojej koparce to tylko przez serwis Catapillara. A tak w ogóle gdzie mieści sie ten GPS? CZY NIE ZA SKRZYNKA Z BEZPIECZNIKAMI?

tedii20
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Cze 2011 23:45

Maszyna: Cat M315C


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez mechanior » 21 Lip 2011 00:48

to jest tajemnica, jakbym ci tu teraz powiedział to nie wydaje ci się że każdy potencjalny złodziej by też na tym skorzystał?
nawet w CATcie ci nie powiedzą, tyle jeśli chodzi o fabryczny system
zawsze możesz sobie zainstalować swojego GPSa, jedno lub wielokanałowego z możliwością podglądu stanu za pomocą aplikacji internetowej, koszt jest umiarkowany...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez tedii20 » 21 Lip 2011 16:33

A te oryginalne GPS jakie maja możliwości? oprócz tego ze można namierzyć miejsce danej maszyny.

tedii20
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Cze 2011 23:45

Maszyna: Cat M315C


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez DMSERWIS » 21 Lip 2011 20:43

Strasznie męczysz- tylko B-M ci odpowie ,jeśli u nich ją kupiłeś.

DMSERWIS
Fachoperator


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez mechanior » 22 Lip 2011 00:15

a ja tu widzę po przeczytaniu wszystkich postów że kolegi pytania oscylują dziwnie ciągle wokół jednego tematu związanego z rejestrowaniem czasu i miejsca pracy maszyny
koleś coś kombinuje a jak tylko mu się zwraca uwagę to zaczyna się bulwersować i ubliża wszystkim dookoła
nawtykał mi już kiedyś w odpowiedzi na proste pytanie a ja tylko chciałem się dowiedzieć co dziwnego wyczytał na forum na temat licznika motogodzin:
możesz zacytować te cuda na temat licznika motogodzin w M315C ?

w odpowiedzi dostałem:
Ty mechanior zajmij sie lepiej odpowiadaniem na pytania uczestników forum,albo przejc na forum wypieku ciast domowych, a nie wypisujesz uszczypliwe odpowiedzi.Przes takich jak ty to forum schodzi na psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jesteś opryskliwy i chamski, nie mogłem odpowiedzieć na twój bełkot w poprzednim temacie bo został zamknięty więc skorzystam teraz:
ponieważ nie chcę by to forum zeszło przeze mnie na psy (bo fachowe odpowiedzi i bogata wiedza przyciągają takich wątpliwych użytkowników jak tedii) to idę piec ciasto (to też potrafię a nawet lubię)
a ty martw się teraz czy twój szef przypadkiem właśnie nie wypisuje zwolnienia w trybie natychmiastowym za kombinowanie na paliwie i jeżdżenie na fuchy, bo GPS może podać nawet chwilową prędkość obrotową silnika, stopień obciążenia pomp oraz oczywiście położenie maszyny, stan paliwa i jego chwilowe zużycie... hehehehehe!
dodatkowo jeśli to GPS oryginalny lub z wysokiej półki to dane są zapisywane 24h/d i przetrzymywane przez długi czas więc można sprawdzić wstecz co działo się z maszyną w przypadku podejrzenia o kombinację...

coś się pali, biegnę wyłączyć piekarnik !! a nie, to nie moje ciasto, to czapka kolegi tedii...
życzę spokojnych snów...

ze względu na prośbę o informacje mogące służyć nieuczciwemu postępowaniu (oszustwu lub kradzieży)
wnioskuję o zamknięcie tematu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez korba71 » 22 Lip 2011 00:26

To był cios łaski, kolega tedii pewnie biegnie teraz z bankami z powrotem na budowe :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS?

Postprzez rudesmen » 22 Lip 2011 07:20

Temat Jak sprawdzić czy jest aktywny GPS? został już wyczerpany i zamknę ten topic. A jak chcecie powiedzieć sobie coś jeszcze to korespondujcie przez PW :)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej