wibako

problem z blokada w joysticku

Moderator: mechanior

problem z blokada w joysticku

Postprzez Michal982cat » 13 Wrz 2011 19:33

Marka i model maszyny: cat m 318
Rok produkcji: 2002

Witam, mam problem z lewym podnoszonym joystickiem, po odpaleniu maszyny i spuszczeniu go w dól gasnie kontrolka na pulpicie mowiaca o blokadzie hydrauliki, ale podczas pracy zwlaszcza przy szybkim obrocie w lewo zapala sie chwilowo wlaczajac blokade z powrotem pomimo ze joystick jest caly czas na dole. Czy ktos moze mi powiedziec jak dziala mechanizm blokujacy joystick na dole bo cos w nim chyba nie styka.

Michal982cat
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 20:43
  • Miejscowość: gdansk

Reklama

simmet

problem z blokada w joysticku

Postprzez mechanior » 14 Wrz 2011 10:06

z tyłu pod jego zawiasem jest włącznik elektryczny, widać go wyraźnie po podniesieniu konsoli, taki metalowy sztyft z kawałkiem gwintu i nakrętką, często dochodzi do wygięcia blaszki która ma wciskać sztyft, wystarczy ją lekko odgiąć i wszystko wraca do normy
ale jeśli masz problemy tylko podczas obrotu to nie wina tego wyłącznika tylko czujnika AEC obrotu lub stycznika czasowego hamulca obrotu

przybliż dokładnie która kontrolka się zapala podczas występowania problemu?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problem z blokada w joysticku

Postprzez Michal982cat » 14 Wrz 2011 19:05

Dzisiaj podgiąłem blaszke i problem chyba znikł, pracowalem caly dzien i nie slychac tego co zwykle podczas obrotu, kontrolka tez nie miga, czerwone (P) w kolku. Problem pojawiał sie przeważnie gdy nie mialem spuszczonych podpor i lemiesza gdy maszyna zakołysało przy jednoczesnym uzyciu obrotu, kontrolka mrugala tez gdy zacząłem ruszac spuszczanym joystickiem w pozycji zamknietej, no i oczywiscie chwilowe zaniki sterowania na joystickach. Wielkie dzieki za pomoc, poprzedni operator wzywal mechanika ktory stwierdzil ze wszystko ok (nie widzieli bardzo krotko z reszta migajacej kontrolki)

Michal982cat
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 20:43
  • Miejscowość: gdansk

problem z blokada w joysticku

Postprzez mechanior » 14 Wrz 2011 22:03

no to chyba wszystko pasuje, zwłaszcza z tą kontrolką
jeśli podgięcie blaszki to za mało, trzeba będzie wyregulować położenie wyłącznika
tylko bez przesady żeby nie doszło do sytuacji że podłokietnik się nie domknie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej