wibako

Łożyska w zwrotnicach M315

Moderator: mechanior

Łożyska w zwrotnicach M315

Postprzez cacik13 » 24 Wrz 2011 20:37

Marka i model maszyny: cat 315m
Rok produkcji: 1997

Mam problem, jakie łozyska sa w zwrotnicach i uszczelnacze, czy stosowac oryginał czy zamienniki? jak odłączę przewód od hamulców czy bede musiał jakos odpowietrzac, bo wydaje mi sie ze tam jest odpowietrznik z góry dzieki za pomoc pozdrawiam
1234

cacik13
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 20:30
  • Miejscowość: włocławek

Reklama

simmet

Łożyska w zwrotnicach M315

Postprzez mechanior » 26 Wrz 2011 20:19

wymieniałem łożyska kilka razy ale nie pamiętam czy są typowe czy jakieś pozakatalogowe
sprowadzałem zazwyczaj ZFa (czyli oryginał), wymiana jest prosta, w sworzniach są specjalne otwory w które wkręcasz zwykłe śruby M10 jako ściągacz
przewód hamulca trzeba zaślepić bo cały czas będzie z niego leciał olej (ze zbiornika hydrauliki)
wystarczy wykręcić ze zwolnicy adaptor przewodu (złączkę) i zaślepić grosikiem :)
odpowietrzenie jest proste:

na każdym kole a właściwie z przodu na zwrotnicach a z tyłu na piastach są odpowietrzniki na klucz 14, trudno je przegapić, są zaraz obok przyłączy przewodów hamulcowych
blokujesz pedał hamulca i po kolei, pojedynczo luzujesz odpowietrzniki, radzę zaczekać aż poleci CZYSTY olej, nie tylko bez powietrza ale co najmniej przezroczysty... ten układ nie ma przepływu, olej tylko przesuwa się trochę do przodu i do tyłu więc jest nieźle zasyfiony


układ hamulca jest zasilany z pompy w rozrządzie tej samej co układ kierowniczy, korzysta z oleju z głównego zbiornika hydraulicznego, więc raczej go nie braknie :)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Łożyska w zwrotnicach M315

Postprzez cacik13 » 30 Wrz 2011 20:27

dzieki mechanior ale jeszcze jedno pytanko czy jest jakas kolejnosc odpowietrzania kól
1234

cacik13
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 20:30
  • Miejscowość: włocławek

Łożyska w zwrotnicach M315

Postprzez mechanior » 01 Paź 2011 01:16

nie, to jest układ ciśnieniowy, nie ma ryzyka cofnięcia powietrza do pompy bo zasilanie układu jest z pompy zębatej dającej STALE ciśnienie, bardziej przypomina normalna prace siłownika w maszynie niż hamulce w samochodzie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej