wibako

Kilka pytań i problemów M312

Moderator: mechanior

Kilka pytań i problemów M312

Postprzez Hubik » 19 Sty 2012 17:50

Marka i model maszyny: M312
Rok produkcji: 99 -01

Witam mam kilka pytań dotyczących cata M312
99 rok, pierwsza :
- maszyna osłabła, wolniej podnosi, szarpie przy jeździe i podnoszeniu, wszystkie czynności ma bardzo szybkie, oprócz podnoszenia i jazdy, a także falują obroty, i aktuator nie trzyma tylko wysuwa się trochę i chowa, próbowaliśmy to kiedys skalibrować, bo u znajomego był jakis pan z serwisu ale nie udało się, na manualu chodzi lepiej, silnik raczej zdrowy, nie kopci nie bierze oleju pali normalnie.
- nie działa nawiew, tzn, działa ale tylko najszybszy bieg.
- nie reguluje się fotel, sprężarka chodzi ale nie reaguje na przyciski

a także potrzebowałbym dwa sworznie i tulejki do siłowników od podnoszenia przy kabinie,

2001 druga,
- tą maszynę niedawno kupiliśmy i jeszcze nie była w poważniejszej robocie,
ale mam kilka zastrzeżeń, pytań i problemów;
- nie brzęczy ten brzęczyk po przekręceniu zapłonu, przy kierunkowskazach działa,
- nie wyświetla się temperatura silnika, zwierałem kabelki przy czujnikach, nic nie daje,
- zdążyłem ją już trochę zagrzać ale nie gaśnie kontrolka ta od zbyt niskiej temperatury oleju hydraulicznego, znalazłem czujnik przy zbiorniku, po odpięciu kabli gaśnie,
-nie działa też wkaźnik temperatury hydrauliki po przekręceniu zapłonu świeci tylko pierwsza dioda,

potrzebuję również namiary na dobrego mechanika z komputerem serwisowym, z mazowieckiego, jestem z okolic Radomia.

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Reklama

simmet

Kilka pytań i problemów M312

Postprzez mechanior » 19 Sty 2012 19:18

JCC Serwis RADOM :mrgreen: polecam chłopaków, daleko szukasz a masz pod nosem....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kilka pytań i problemów M312

Postprzez Hubik » 19 Sty 2012 23:31

Dzięki wielkie, właśnie teraz mi się przypomniało ze Oni są niedaleko mnie, dzięki, tylko ciekawe czy będą się chcieli przejechać w okolice mszczonowa bo akurat tam stoi ta maszyna która bardziej potrzebuje pomocy:) ale myślę że to do dogadania :)
A co do tego Cata nr. 2 chciałbym sam trochę dojść do wszystkiego, mam 23 lata ale jestem kreatywny i tzw "ogarnięty" lubię wyzwania i średnio zaawansowaną elektronikę, dlatego chciałbym spróbować dojsć do tego sam:) tylko potrzebuje lekkiej pomocy;)

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Kilka pytań i problemów M312

Postprzez DMSERWIS » 19 Sty 2012 23:49

No to będzie ciężko

DMSERWIS
Fachoperator


Kilka pytań i problemów M312

Postprzez mechanior » 20 Sty 2012 00:55

z całym szacunkiem dla twoich zdolności i chęci ale 10 lat przy tym pracuję i czasem są problemy a mam suport w postaci oprogramowania i dokumentacji
jak chcesz eksperymentować i uczyć się na własnych błędach to proszę bardzo ale nie licz na sukcesy
wydawało mi się że maszyny kupuje się by sprawnie pracowały a nie w celach hobbystyczno-modelarskich...
nie obrażaj się ale nikt z nas nie będzie cie uczył tego z czego żyjemy
pomagamy na forum free, czasem udzielamy zbyt dokładnych i skutecznych informacji (strzelamy sobie w kolano)
pieniądze które WY oszczędzacie w pewnej części również oddajemy WAM w gratisie (nie zarabiamy ich dla naszych rodzin)
nie ma drugiego takiego forum branżowego w którym brali by udział ludzie bezpośrednio prowadzący działalność konkurencyjną dla tematyki (nie spotkałem w samochodówce, elektronice ani nigdzie, nie mówię o amatorach a o właścicielach firm)
pozwalam sobie na takie wypowiedzi bo od kilku lat zarywam nocki pomagając WAM w przeróżnych sprawach
nie macie oczywiście pojęcia ilu ludzi dzwoni w ciągu dnia pracy z prośbą o poradę a jest ich od kilku do kilkunastu DZIENNIE i na miarę możliwości otrzymują pomoc mimo tego że tracę czas zajmując się ich problemami zamiast zarabianiem pieniędzy... mimo to spotykają mnie czasem przykrości z waszej strony... zarzuty o dorobkiewiczostwo i nieuczciwość... może przez to że nikt nie wierzy że można pomagać całkiem dla idei... niewielki procent ludzi którzy otrzymali pomoc rewanżuje się wpłatami na fundację czy jakkolwiek...

przepraszam za ten OT, nie kieruję tej wypowiedzi tylko od autora tematu
oczywiście postaram się w następnych postach pomóc w problemach z jego maszynami


-kalibracja to nie wszystko, trzeba sprawdzić stan wiązek i połączeń, wyregulować długość cięgna
jaki typ aktuatora masz w maszynie, na manualu chodzi dobrze bo wyłącza się wtedy komputer
te silniki nie dymią ale to nie jest dobry objaw, często oznacza to koniec pompy wtryskowej, przy nagłym dodaniu gazu i pod silnym obciążeniem powinien lekko zadymić na czarno
-na dmuchawie (pod kabiną) jest rezystor regulujący obroty, pewnie się przepalił
-w sprężarce jest nieszczelność, nie może napompować poduszek, trzeba rozebrać, przejrzeć i uszczelnić

-wszystkie objawy oprócz czujnika temp. świadczą o "uwaleniu" monitora:
brzęczyki są dwa osobne od startup/alarm i kierunków więc jeden w ogóle nie działa
brak działania wskaźników LED
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kilka pytań i problemów M312

Postprzez Hubik » 25 Sty 2012 23:24

Ja wszystko bardzo dobrze rozumiem, wiem że nie wolno nadużywać czyjejś pomocy i mam wielki szacunek dla tego co Pan Panie "Mechanior" oraz inni robicie dla nas na tym forum;)
A co do tych celów hobbystyczno- modelarskich, to nie tak, po prostu widzę co robią handlarze z maszynami, sam sprzedałem niedawno maszynę dla jednego takiego, przyjechał nawet nie oglądał wypłacił pieniądze i po tygodniu czasu maszyna podmalowana piękne nalepki, umyta, ogólnie podpicowana na "sztuke" i co najlepsze prosto z niemiec, i cena kilkanaście tysięcy wyższa:) dlatego wolę kupić maszynę prosto z budowy przy której trzeba coś zrobić, widzieć i wiedzieć co mam. W miarę możliwości oczywiście,
Wiem również że samemu wszystkiego się nie zrobi, jedni są od tego żeby kopać, drudzy po to żebyśmy mieli czym;)
Często też wiem że nie opłaca przyjeżdżać się mechanikowi do np, przepalonego rezystora od dmuchawy dlatego pytam na forum,
a co do takich rzeczy jak problem z obrotami czy coś poważniejszego oczywiście że poproszę o pomocną dłoń kogoś doświadczonego i kogoś kto przyjedzie i pomoże, a co do aktuatora, w tej starszej maszynie jest ten niebieski hydrauliczny

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej