wibako

M312 brak szybkiej jazdy

Moderator: mechanior

M312 brak szybkiej jazdy

Postprzez Hubik » 23 Mar 2014 18:53

Marka i model maszyny: M312
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: 6TL017xx

Witam, Mój znajomy kupił koparke, poprosił mnie abym zobaczył jak chodzi itd, i co się okazało, w maszynie nie było przełącznika wolna szybka jazda, co się okazało, ktoś wyjął przełącznik i połączył kabelkiem przewody i zaślepił orginalną zaślepką że była tylko jazda wolna,
Założyłem przełącznik jazdę przełącza jazda wolna idealna silna, a jazda szybka przełącza się bo słychać że zawór się załącza tylko że wcale nie jedzie a hydromotor chodzi, na uniesionej całej maszynie koła kręcą się bardzo powoli i bez problemu się ich zatrzyma ręką, w czym może tkwić problem skrzynia? Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Reklama

simmet

M312 brak szybkiej jazdy

Postprzez vetrieska » 24 Mar 2014 01:05

skrzynia do roboty pewnie, skoro cisnienia dochodza do obu sprzegiel - rozumiem ze mierzone, to podstawa diagnostyki.
nie na darmo ktos wyjal przelacznik
skrzynia w m312 ma ciekawa konstrukcje, jesli ktos dlugo tak pracowal, to koszta moga byc znaczne - nie skonczy sie na nowych tarczkach tylko (ktore sa stosunkowo tanie).
jak ginie jeden bieg to nie oznacza automatycznie ze na drugim mozna sobie jezdzic do woli, ale to uwaga raczej do poprzedniego wlasciciela koparki.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

M312 brak szybkiej jazdy

Postprzez Hubik » 24 Mar 2014 08:18

Widzę ze pan z okolic Kielc wiec niedaleko, cisnienianie mierzone, podejmie się pan naprawy? Numer telefonu można prosić?

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej