wibako

CAT M315 kable przy siłowniku, 2 bieg

Moderator: mechanior

CAT M315 kable przy siłowniku, 2 bieg

Postprzez daniel1409 » 05 Sie 2014 10:25

Rok produkcji: 1997

Witam koledzy potrzebuje porady. Kupiłem CAT M 315, chodzi na gazie ręcznym. Po obejrzeniu zauważyłem, że od siłownika są odcięte oberwane kable. Jak je podłączyć żeby chodził mi potencjometr?
Jest jeszcze jeden problem a dokładnie, po przejechaniu 10 km 2 bieg ginie. Po odczekaniu 20 minut dalej można jechać. Skrzynia się grzeje. Z góry dziękuje za poradę. Pozdrawiam

daniel1409
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Kwi 2012 20:42

Maszyna: CAT 206, 212


Reklama

simmet

CAT M315 kable przy siłowniku, 2 bieg

Postprzez mechanior » 05 Sie 2014 19:18

Te maszyny nie mają gazu ręcznego, to jakaś samoróba, niestety pewnie dlatego że poprzedni własciciel nie był w stanie dać sobie rady z awarią elektroniki sterującej obrotami silnika i wydajnością hydrauliki.

To nie potencjometr steruje gazem/siłownikiem ale komputer maszyny za pomocą cewki na siłowniku, na podstawie zadanego położenia potencjometru oraz sygnału z czujnika obrotów oraz sygnału z czujnika położenia siłownika aktuatora. Do tego dochodzi jeszcze sterowanie wydajnością hydrauliki za pomocą zmiany ciśnienia sterującego LS gdy obroty silnika spadają poniżej zadanej wartości
Uszkodzenie któregokolwiek elementu albo połączeń między nimi powoduje że system przestaje działać a jego naprawa wymaga nie tylko wiedzy i cierpliwości ale czasem znacznych nakładów finansowych.

Ginie 2 całkiem tak że nie ma w ogóle jazdy czy przełącza się na 1? Skrzynia się blokuje? Na zbiorniku hydrauliki po prawej stronie od schodów za kabiną jest kostka bloku sterowania jazdą. Są na niej 2 zawory, jeden ze śrubą (to od hamulca - blokady skrzyni) drugi z przyciskiem (ten zmienia biegi 1-2). Sprawdź czy cewka tego drugiego nie jest popękana. Sprawdź jej działanie gdy maszyna się zagrzeje i zginie bieg 2. Często psują się w taki właśnie sposób że po rozgrzaniu dochodzi do przerwy a nawet zwarcia. W pierwszym przypadku jest jak u ciebie - jazda ginie. W drugim po zagrzaniu wywala bezpieczniki.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT M315 kable przy siłowniku, 2 bieg

Postprzez vetrieska » 23 Sie 2014 22:02

ja bym obstawial zmostkowany czujnik jazdy i ginace cisnienie pilota po rozgrzaniu oleju. znaczy dorzynamy skrzynie :roll:

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej