wibako

Lewy joystick - niewłaściwe sterowanie linią h. [CAT 313C]

Moderator: mechanior

Lewy joystick - niewłaściwe sterowanie linią h. [CAT 313C]

Postprzez digidy » 21 Sie 2014 21:57

Marka i model maszyny: CAT 313C
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: nie znam

Witam. Koledzy mam chyba nietypowy problem. W lewym joysticku w górnych przyciskach lewo\prawo [np. do sterowanie osprzętem typu łyżka skarpowa] jest problem z lewym guzikiem. Łyżka na razie jest założona zwykła, ale zauważyłem przy próbie sprawdzenia sterowania tymi guzikami następujący problem: kiedy wciskałem lewy guzik słychać prawidłowe uderzenie oleju/zaworu i to trwa tyle ile trzyma się ten guzik. Natomiast jeśli chodzi o prawy guzik to po wciśnięciu cały czas olej jest podawany na tę linię i trwa to tyle ąż ponownie nie wciśnie się tego prawego guzika, dodatkowo zapala się taka dodatkowa założona przez kogoś dioda wewnątrz aby zapewne pokazać, że funkcja ta jest załączona. To nie wina guzika lecz samego ustawienia działania tej funkcji. Reasumując: jeśli podłączy się łyżkę skarpową hydrauliczną to po wciśnięciu prawego guzika aby skręcić ją w prawo ta funkcja będzie aktywna dopóki znowu nie wcisne tego guzika. To bardzo uciążliwe zwłaszcza dlatego, że niekiedy trzeba użyć tego guzika dosłownie na pól sekundy ale delikatnie tylko skręcić łyżkę... Kolega mechanior dał mi już wskazówki co do tego problemu, ale nie zapytałem czy i jak to mogę sam przestawić w funkcjach komputera... Nie mam maszyny przed sobą jeszcze, ale koszt tego przestawienia może być nie taki mały i wolałbym to wiedzieć zanim zapłacę za maszynę... No chyba, że można to sprawdzić tylko po podłączeniu komputera to wiadomo, że nic nie zrobię. Miał ktoś taki przypadek??? Końcówka na końcu węża przy tej właśnie linii różni się od 3pozostałych, które w zasadzie wszystkie powinny być takie same... Ogólnie z tego co wiem to wszystkie są typu "gniazdo" a ta na tej nieszczęsnej linii jest typu "wtyczka", ewidentnie używali tej linii do innego osprzętu, nie wiem, może jakiś świder czy coś, nie mam pojęcia...

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Lewy joystick - niewłaściwe sterowanie linią h. [CAT 313C]

Postprzez mechanior » 21 Sie 2014 23:25

Nie przestawisz sam, jeśli da się w ogóle to w ustawieniach narzędzia, jeśli przeróbka została wykonana poza instalacją maszyny i komputerem to nie wiadomo jak i gdzie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Lewy joystick - niewłaściwe sterowanie linią h. [CAT 313

Postprzez digidy » 24 Sie 2014 11:49

Ehhh, no to bardzo niedobrze. Myślałem, że sam mogę chociaż sprawdzić czy to jest w obrębie komputera. Czyli ogólnie naprawa w najgorszym przypadku powinna zmieścić się w max. 2.000zł. Zobaczymy ile zł uda się zbić z ceny (na pewno nic bo to jest przecież nie problem) bo tak sądziłem, że może być z tym problem większy, wg. handlarza to wystarczy zdolny człowiek, który zna menu komputera i przestawi to w 10 sekund;-). Reausumując: jest tak jak myślałem, warto słuchać handlarzy, handlarz prawdę Ci powie:-).
Dziękuję Ci za odpowiedź.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Lewy joystick - niewłaściwe sterowanie linią h. [CAT 313C]

Postprzez mechanior » 25 Sie 2014 21:29

Wielu ludziom robiłem oględziny i diagnostyki przed zakupem maszyn i mogę powiedzieć jedno: żadna usterka na placu sprzedawcy nie jest wg niego poważna - brak obiegu wody, skrzypiąca turbina, czarny dym - wszystko jest proste i tanie do naprawy... w końcu my mechanicy w ogóle nie znamy się na swojej robocie i specjalnie zawsze komplikujemy sprawy by więcej zarobić lub wręcz okraść klienta...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej