wibako

problemy z elektryką

Moderator: mechanior

problemy z elektryką

Postprzez PiatyElement » 18 Gru 2015 22:43

mechanior napisał(a):Awaria monitora nie ma moim zdaniem nic do problemu z połączeniem.


upewniam Cię, że jest jak mówisz, nie ma nic do połączenia i pracy maszyny. Zabierałem z "C" kilka razy wyświetlacze do naprawy i maszyna pracowała w tym czasie. Była to naprawa z dnia na dzień a użytkownik był informowany o braku wskazań w tym czasie. Jeśli był pewny maszyny i jej sprawności to drobne czynności, lub takie z doskoku wykonywał, nie eksploatując tym samym maszyny jak na co dzień oczywiście - ale zawsze coś tam grzebnął. Ale normalnie pracowała i brak wyświetlacza nie miał na nic wpływu.

Ponad to, jeśli adrianek miał problem ogólnie z maszyną i nie działał mu dodatkowo wyświetlacz, to teraz po zamontowaniu naprawionego wyświetlacza problem z maszyną zapewne nie ustąpił .....
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Reklama

simmet

problemy z elektryką

Postprzez mechanior » 18 Gru 2015 22:59

Też to kilka razy robiłem, rekordzista pracował 2 tygodnie bez monitora codziennie sprawdzając stany płynów i z zegarem zapiętym do pomiaru ciśnienia oleju silnikowego.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problemy z elektryką

Postprzez PiatyElement » 19 Gru 2015 09:16

Jeśli chodzi ci o dwa kółeczka połączone kreską z różnymi przewodami takie jak na obrazu poniżej, to są to łączenia przewodów zrobione w samej wiązce instalacji ( czyli np: przewód "A" łączy się z przewodem "B" i "C" i dalej za połączeniem idzie jako "D" - taki jakby mostek). Żeby je znaleźć, musiał byś rozcinać oplot na wiązce po całej długości bo łączenie może być w każdym miejscu, na całej długości danego odcinka instalacji.
Więc jak chcesz sprawdzić takie połączenie, to musisz znaleźć kostkę z przewodem do którego łączą się inne przewody, oraz kostki z tymi poszczególnymi przewodami i je przedzwonić miernikiem. Rozbierałem wiązki, i zapewniam cię, że te połączenia są zrobione porządnie i mało prawdopodobne by coś tam się działo.
Załączniki
cat mostki.png
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


problemy z elektryką

Postprzez adrianek19936 » 22 Gru 2015 09:14

takich połączeń jest na schemacie dużo np.K19 tylko gdzie one znajdują się w rzeczywistości w maszynie ? Zauważyłem że załączanie się wentylatora jest zależne od temperatury oleju. po odpaleniu maszyny wentylator chodzi cały czas gdy maszyna pochodzi na wolnych obrotach ok. pół godziny wentylator zaczyna coraz częściej na chwile się wyłączać. Gdy wentylator pracuje sterownik wysyła na elektro zwór wentylatora 6v gdy podaje 12v wentylator się wyłącza więc wychodzi na to że to sterownik dostaje jakieś fałszywe sygnały.

adrianek19936
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 27 Sty 2011 20:07
  • Miejscowość: lębork

problemy z elektryką

Postprzez PiatyElement » 22 Gru 2015 10:57

adrianek19936 napisał(a):takich połączeń jest na schemacie dużo np.K19 tylko gdzie one znajdują się w rzeczywistości w maszynie ?

Czytałeś tak szczerze mojego posta powyżej ???

adrianek19936 napisał(a):Gdy wentylator pracuje sterownik wysyła na elektro zwór wentylatora 6v gdy podaje 12v wentylator się wyłącza

Możesz mi napisać jak to mierzyłeś? podpięte przewody, odpięte? itp ....
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


problemy z elektryką

Postprzez adrianek19936 » 22 Gru 2015 12:01

tak szczerze ostatniego nie czytałem gdyż jak widzisz nasze ostatnie napisaliśmy w tym samym czasie. ja też aktualnie mam jedną m318c pracującą bez monitora. Mierzyłem to na pracującej maszynie wkuwając się w żyłę.

adrianek19936
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 27 Sty 2011 20:07
  • Miejscowość: lębork

problemy z elektryką

Postprzez PiatyElement » 22 Gru 2015 19:27

adrianek19936 napisał(a):tak szczerze ostatniego nie czytałem gdyż jak widzisz nasze ostatnie napisaliśmy w tym samym czasie.

Faktycznie. :mrgreen:
ja napisałem post 19 grudnia, ty 22 grudnia. Czas ten sam ..... no, ale,.... przynajmniej miesiąc się zgadza. :wall:

adrianek19936 napisał(a):takich połączeń jest na schemacie dużo np.K19 tylko gdzie one znajdują się w rzeczywistości w maszynie

Zerknij nad twoją wypowiedź i będziesz wiedział (moja z obrazkiem z 19 grudnia).

Co do wentylatora odpisze później.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


problemy z elektryką

Postprzez adrianek19936 » 23 Gru 2015 11:51

:wall: taki chochlik zaczęła się nowa strona na którą nie zajrzałem.tak to jest jak zajmujesz się dziesięcioma sprawami jednocześnie. WESOŁYCH ŚWIĄT.

adrianek19936
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 27 Sty 2011 20:07
  • Miejscowość: lębork

problemy z elektryką

Postprzez adrianek19936 » 13 Mar 2016 20:50

maszyna poszła do serwisu na wymianę instalacji elektrycznej.

adrianek19936
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 27 Sty 2011 20:07
  • Miejscowość: lębork

problemy z elektryką

Postprzez mechanior » 13 Mar 2016 23:13

Uuuuuuu, zaboli.... tylko po co od razu wymieniać?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problemy z elektryką

Postprzez adrianek19936 » 28 Mar 2016 12:05

A co innego zrobić ?

adrianek19936
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 27 Sty 2011 20:07
  • Miejscowość: lębork

problemy z elektryką

Postprzez mechanior » 28 Mar 2016 15:26

Naprawić. Dziesiątki takich maszyn przeszło przez nasze ręce, odbudowa wiązki choćby nawet w całości kosztuje maksymalnie połowę z tego co teraz zapłacicie w serwisie fabrycznym za wymianę.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej