wibako

Sygnalizator dzwiękowy jazdy koparki

Moderator: mechanior

Sygnalizator dzwiękowy jazdy koparki

Postprzez bryndal3 » 22 Sty 2015 22:57

Marka i model maszyny: Cat M316D
Rok produkcji: 2011
Numer seryjny: CatM316DKW6A05345

Witam wszystkich na forum . Stałem się szczęśliwym posiadaczem kołówki 316D.Mam pytanie dotyczące zew sygnalizatora dźwiękowego jazdy . Moja koparka nie posiadała seryjnego sygnalizatora , zakupiłem taki w serwisie , podłączyłem nad zbiornikiem paliwa , komputerem została zrobiona aktywacja lecz sygnał nie działa . Sprawdzałem czy w instalacji jest prąd jednak ani widu ani słychu . Moje pytanie brzmi następująco : czy w skrzyni biegów lub gdzie indziej jest przewidziany jeszcze jakiś czujnik uruchamiający sygnalizator?, gdzie mam szukać przyczyny? Proszę o podpowiedz.Pozdrawiam
bryndal3

bryndal3
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 06 Sty 2010 20:28
  • Miejscowość: Poznań

Maszyna: M312


Reklama

simmet

Sygnalizator dzwiękowy jazdy koparki

Postprzez mechanior » 23 Sty 2015 01:47

bryndal3 napisał(a):komputerem została zrobiona aktywacja lecz sygnał nie działa


A sprawdzono w komputerze czy czujniki ciśnienia na obwodzie jazdy uruchamiają alarm?
Skoro był ktoś z kompem to powinien chyba uruchomić sygnał, nie?
Ile zapłaciłeś za sygnał? Ja ostatnio montowałem w M318C solidny hermetyczny sygnał za 100 pln...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Sygnalizator dzwiękowy jazdy koparki

Postprzez bryndal3 » 23 Sty 2015 17:15

Sygnalizator kupiłem za przysłowiową" flaszkę" oryginalny Catowski. Aktywacja była robiona z niezałożonym jeszcze sygnalizatorem . Proszę o poradę gdzie mogę znależść czujniki ciśnienia na obwodzie jazdy które uruchamiają alarm i czy jest możliwość sprawdzenia go np. na krótko? Pozdrawiam
bryndal3

bryndal3
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 06 Sty 2010 20:28
  • Miejscowość: Poznań

Maszyna: M312


Sygnalizator dzwiękowy jazdy koparki

Postprzez mechanior » 23 Sty 2015 23:20

Podłącz alarm do 24v i tyle.
Czujniki można sprawdzić na komputerze bez zainstalowanego alarmu, powinien to zrobić ten kto uruchamiał alarm zwłaszcza że nie mógł zobaczyć w żaden inny sposób czy funkcjonuje. Poza tym wystarczy do wtyczki podpiąć miernik czy nawet zwykłą żarówkę...
316D chyba nie ma czujników ciśnienia tylko komputer uruchamia sygnał na podstawie odczytu z czujnika położenia pedału jazdy.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej