wibako

słaby obrót CAT M315

Moderator: mechanior

słaby obrót CAT M315

Postprzez mint » 09 Mar 2015 13:48

Marka i model maszyny: CAT M315
Rok produkcji: 1997

Witam Panowie.Mam problem z dwiema koparkami CAT.
Pierwszy problem to bardzo słaby obrót w M315.Na pusto,na prostym terenie ledwo sie obraca.Maszyna ma niektóre cewki (2szt.)odpowidajace za ruchy zrobione na"ostro"(wbity kołek zeby dzialala :lol: ) ale wczesniej nie bylo tego problemu.Maszyna stała z rok czasu i teraz jest taki objaw.Drugi problem to bardzo słaba jazda.Po wcisnieciu pedalu gazu maszyna dopiero po chwili reaguje i trzeba jechac na całkowicie wcisnietym gazie bo inaczej nie pojedzie.
Nastepny problem mam w maszynie CAT 315D z 2008 roku.Po pierwsze to wyswietlacz mi padl,jak się go mocno docisnie to sie na chwile wlacza i po chwili gasnie.Wydaje mi sie ,ze gdzies nie styka.Byl serwis i zaproponowal wymianę na nowy.W tej samej maszynie mam problem z szarpana jazdą.Jadąc po drodze maszyna raz jedzie bardzo słabo by po chwili wystrzelic jak z procy. I tak na okrągło.
Prosze pomozcie Panowie.

mint
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Sty 2014 17:57

Maszyna: Bobcat 319

Firma: UTS


Reklama

simmet

słaby obrót CAT M315

Postprzez mechanior » 09 Mar 2015 22:19

Słaby obrót może być spowodowany uszkodzeniem systemu regulacji wydajności: włącz tryb ręczny, złam kotwy cewek wydajności które są pod rozdzielaczem/blokiem sterowania. Mogło też dojść do zablokowania hamulca, jeśli jedna z cewek które zostały zakołkowane odpowiada za hamulec (druga od kabiny) być może się odblokowała.

Szarpanie jazdą bywa spowodowane uszkodzeniem czujnika położenia pedału jazdy (jeśli jest w tej opcji wyposażenia), odłącz jego wtyczkę przy pedale.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej