wibako

Cat 311CU Dwudrożna

Moderator: mechanior

Cat 311CU Dwudrożna

Postprzez kamilm1985 » 27 Wrz 2015 19:04

Marka i model maszyny: Cat 311 CU
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: Nieznany

Witam

Jak w temacie zamierzam "stworzyć" koparkę gąsienicową poruszającą się po torach.

Mam 2 pytania odnośnie tej maszyny ponieważ w PL jest ona średnio popularna.

1. Czy ten model nie jest jakoś szczególnie wadliwy pod jakimś względem lub bardziej awaryjny od np 312c,315c itd..

Dostępność części podejrzewam że standardowa.

2. Czy jeśli w maszynie standardowo nie ma klimatyzacji to czy istnieje możliwość dołożenia jej w czasie późniejszym i oczywiście jaki orientacyjnie koszt ?

Pytam o awaryjność ponieważ praca przy czynnych torach kolejowych to nie "zabawa".

Proszę o poradę co do tego typu oraz modelu maszyny.

Dziękuje z góry. Budżet na maszynę to 130 - 140 tyś netto

P.s.

Jeśli zdecydował bym się już na jakiś konkretny model chciałbym aby przejrzał go ktoś kto zna się na tym i wie co w trawie piszczy oczywiście odpłatnie (nie będę się targował)

Co oznacza literka "U" po C na końcu ?
Bedzie co ma być

kamilm1985
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 20:02
  • Miejscowość: Z tad nie widac :D

Reklama

simmet

Cat 311CU Dwudrożna

Postprzez mechanior » 27 Wrz 2015 22:29

Klima montowana na kabinie kosztuje jakieś 3-4 tysiące i to jest najlepsze rozwiązanie bo sam oryginalny wymiennik kosztuje prawie 10.000pln

311CU to maszyna z tzw stałym promieniem obrotu czyli że wieżyczka jest okrągła i nie zmienia obrysu, to właśnie znaczy litera U
Jest to maszyna w całości wyprodukowana w Japonii co stwierdza naklejka z certyfikatem Japońskiego Stowarzyszenia Producentów, wyposażona w silnik MITSUBISHI z układem paliwowym DENSO lub ZEXEL.
Bardzo dobry wybór, maszyna ma dwa słabe punkty to zwolnice napędu... i tyle.

Każda maszyna ma się prawo zepsuć, zwłaszcza jak ma już prawie 10 lat, jeśli praca przy torach to "nie zabawa" to może zainwestuj w nową? Jak mniemam nie będziesz tego robił za orzeszki tylko za kasę i to konkretną. Logika jest prosta: chcesz zarabiać to zainwestuj... niestety proporcjonalnie do zysku i odpowiedzialności.

A ten budżet to na sama maszynę czy wraz z podwoziem torowym?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Cat 311CU Dwudrożna

Postprzez kamilm1985 » 28 Wrz 2015 05:25

Ten budżet to na samą koparkę (lecz nie ma przeszkód aby dołożyć jeszcze te 30-40 tyś netto do samej maszyny jeśli znajdzie się uczciwa) reszta osprzętu aby zaczęła jeździć po torach (wózki jezdne , sygnalizacje , klepki gumowe , głowica obrotowo skrętna , łyżki , chwytaki , wózek transportowy itp itd....) to następne 130 tyś.

Piszesz że słabym punktem są zwolnice, całe szczęście będzie więcej jeździć po torach jak po gruncie.

Kupiłem w 2011 r. 307B z przebiegiem 2700mth i po dzisiejszy dzień a robi na okrągły zegar ZERO awarii i problemów dlatego z CATA nie zejdę bo to wdzięczny sprzęt.

Powiem tak nowej maszyny na pewno nie kupię bo mnie nie stać a poza tym raz już kupiłem nową to mi ją po prostu UKRADLI i do dzisiaj śladu po niej nie ma a to już 4 lata.... (w grudniu tego roku ostatnią ratę za nią płacę a jej nie ma ;-( )

Czy mógłbym liczyć na Pana pomoc przy zakupie maszyny ? chodzi mi tutaj o przegląd czy to jest czegoś warty sprzęt czy to tylko pomalowany ładną farbą stary grat bo tego na ogloszeniach nie brakuje.... oczywiście odpłatnie
Bedzie co ma być

kamilm1985
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 20:02
  • Miejscowość: Z tad nie widac :D

Cat 311CU Dwudrożna

Postprzez mechanior » 28 Wrz 2015 20:00

Jako mechanik maszyn CAT mam prawo powiedzieć że też się psują bo gdyby tak nie było to nie specjalizował bym się w tej marce... no ale rzeczywiście jakość japońskiego produktu mówi sama za siebie.
Świadczymy usługi w zakresie oględzin, warunki wstępne wyślę na PW.

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej