wibako

uszkodzony hamulec obrotu

Moderator: mechanior

uszkodzony hamulec obrotu

Postprzez seba7427 » 27 Wrz 2015 21:10

Marka i model maszyny: CAT M315C
Rok produkcji: 2006

Witam przepraszam za nie dokładne zapoznanie się z regulaminem. Problem polega na wyjaśnieniu przyczyny uszkodzenia obudowy hamulca obrotu a wiec po wyjęciu hamulca obrotu rozpołowieniu ukazała się usterka obudowa pacząc do środka ma zatoczenie z skosu i ok 3/4 zostało wyrwane.
Dostawca części wziął obudowę do sklepu po czym sprzedawca stwierdził że ta część się nie psuje nigdzie
nie idzie jej dostać to uszkodzenie powstało z przyczyny operatora(objaśnił iż operator podczas obrotu uderzył w przeszkodę,uzasadnił to tym że takie samo uszkodzenie powstało w większej maszynie wyburzeniowej).Obudowę hamulca znalazł dostępną gdzieś w Azji za 20 tyś szef uwierzył dostawcy na słowo próbuje pociągnąć mnie do odpowiedzialności . Pracuję na tej maszynie od półtora roku ok 2000 motogodzin nigdzie podczas obracania nią nie uderzyłem w żadną przeszkodę .

seba7427
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Wrz 2015 13:37

Maszyna: CAT M315c

Firma: dx


Reklama

simmet

uszkodzony hamulec obrotu

Postprzez PiatyElement » 27 Wrz 2015 21:53

seba7427 napisał(a):obudowa pacząc do środka

Sorry ale to mnie zabiło ..... :mrgreen: :szczerbaty:

To może niech szef zasięgnie opinii serwisu który u was był, a nie sprzedawcy. Niech sprzedawca wystawi ekspertyzę pisemną i uzasadni że kiedyś miał taki przypadek...... Ponad to, jeśli uderzyłeś maszyną podczas obrotu to niech szef obejrzy maszynę i pokaże miejsce uderzenia. To tak pod kątem szefa.
A dlaczego Ci się tak to uszkodziło faktycznie i co mogło być przyczyną, to się nie wypowiadam bo mechanikiem nie jestem. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to jakieś luzy na obrocie, gdzie maszyna nie trzymała osi obrotu i z czasem, po trochu wycięła materiał z obudowy.

Autor postu otrzymał pochwałę
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


uszkodzony hamulec obrotu

Postprzez mechanior » 27 Wrz 2015 22:58

Po pierwsze: za 25-30 tysięcy masz cały nowy napęd obrotu czyli przekładnię z hamulcem. Dostarczę w tej cenie w dowolne miejsce w Europie :mrgreen: montaż gratis...
Po drugie: co ma mieć wspólnego obudowa hamulca z przeniesieniem ewentualnych obciążeń od uderzenia?
Jeśli dobrze rozumiem (z poprzedniego twojego posta) to uszkodzeniu uległa obudowa przez wyrwanie fragmentu rowka pierścienia zabezpieczającego. Jest to element który przenosi siły powstałe w wyniku działania HAMULCA a nie przeniesienia sił w trakcie ruchu obrotu.
Reasumując: NIEKTÓRE RZECZY PO PROSTU SIĘ PSUJĄ bez wyraźniej przyczyny czy powodu tudzież zewnętrznego udziału, potwierdzi to każdy doświadczony mechanik! A pan sprzedawca niech dalej sprzedaje, to robi najlepiej, szczegóły techniczne i analizę usterki niech zostawi tym którzy się na tym po prostu znają...
fachowcy...

Mam wrażenie że ktoś was mocno wyciulał a żeby odwrócić uwagę zrzucili winę na operatora... znam takie sytuacje, pracodawca tylko czeka by serwis powiedział że to wina operatora, bo wtedy jest na kogo zwalić winę.... no masz pecha bo trafiłeś na naiwnego szefa i kanalię w postaci sprzedawcy części.... ciekawe czy to mój znajomy :faja:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


uszkodzony hamulec obrotu

Postprzez PiatyElement » 27 Wrz 2015 23:12

Luzy na hamulcu obrotu i po zadziałaniu hamulca, obracająca się wieża uderzała swoją bezwładnością w element aż go uszkodziła???? Dobrze rozumuję?

Seba, właśnie znalazłeś dostawcę części i to całego kompletu z montażem gratis .... :faja:

Autor postu otrzymał pochwałę
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


uszkodzony hamulec obrotu

Postprzez mechanior » 28 Wrz 2015 22:10

Tam nie ma co i o co uderzać, hamulec jest osobnym elementem który tylko hamuje wałek hydromotoru, pierścień jest w jego obudowie, aby go uszkodzić coś musiało by UDERZYĆ w obudowę niszcząc ją z zewnątrz.
Jeśli COKOLWIEK wywołało tą usterkę to - o ile dobrze lokalizuję ten pierścień - mogło to być TYLKO ZBYT WYSOKIE CIŚNIENIE a to możliwe jedynie w wypadku uszkodzenia zaworu regulatora... znam przypadki takich usterek ale wywołują one komunikat o zbyt wysokim ciśnieniu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej