wibako

Czyszczenie zbiornika M313C

Moderator: mechanior

Czyszczenie zbiornika M313C

Postprzez helmut » 12 Sty 2016 23:09

Marka i model maszyny: Cat M313C JBDR00351
Rok produkcji: 2003

Cat M313C JBDR00351
Witajcie,
potrzebuję wyczyścić zbiornik paliwa w M313C. Problem w tym, że jestem 100 km od koparki a człowiek znajdujący się na miejscu twierdzi, że na dole zbiornika nie ma kranu spustowego. Z tego co pamiętam kociołek ma dość fantazyjny kształt i może ukryli gdzieś spust w zakamarku. Jeśli takiego nie ma to jak najlepiej się zabrać do czyszczenia? Powodem zamieszania jest to co znalazłem ostatnio pod sterownikiem pompy wtryskowej podczas wymiany jego uszczelki. Nie wiem jak TO się tam znalazło, ale przypominało ... meduzy :woot:

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Reklama

simmet

Re: Czyszczenie zbiornika M313C

Postprzez Brandix » 13 Sty 2016 14:38

Co do tej "meduzy":
mechanior napisał(a):
na filtrze był jakiś glut

ODPOWIEDŹ
wiem że będziecie się zastanawiać ile piwa wypiłem dzisiaj ale miałem już kiedyś taki przypadek który nieoficjalnie potwierdził pracownik serwisu stacji benzynowych: GLONY
w metalowych zbiornikach ten problem nie występuje ale w zbiornikach z tworzywa podczas długiego postoju mogą się "zalęgnąć" drobnoustroje znane z Morza Kaspijskiego, to gówno żre ropę wytwarzając właśnie takie śmieszne gluty, kosztowało nas to 3 filtry paliwa zanim dojrzeliśmy do płukania zbiornika
była to maszyna M313C z silnikiem 3054E DIT pompa VP44 więc na normalnym wtrysku bezpośrednim
w przypadku braku paliwa gasła lub słabła
układy CR nie dają takiego luksusu, jak spadnie ciśnienie na listwie komputer melduje "problem" i wyłącza ustrojstwo...


Kranu nie ma. Ale jest korek spustowy (na rysunku nr 4)

Autor postu otrzymał pochwałę
Załączniki
313.png
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Czyszczenie zbiornika M313C

Postprzez helmut » 13 Sty 2016 23:23

Czytałem ten post o glonach, ale zawsze nie wiem czemu kojarzyły mi się z kolorem zielonym a TOTO u mnie było kremowe. No i przelazło przez filtr i żyło w pompie wtryskowej. Podobno ludzie miewają życie wewnętrzne a tu okazuje się, że koparki też. :lol:
W sobotę będę płukał, dzięki za rysunek :piwo:

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Czyszczenie zbiornika M313C

Postprzez mechanior » 14 Sty 2016 00:07

Glony są zielone gdy potrzebują słońca do życia.
Niepokojące jest to JAKIM SPOSOBEM ona meduza dostała się pod sterownik przez filtr...
reszta historii maszyny z mojego starego postu to mycie zbiornika które nic nie dało, dopiero zastosowanie PARY z myjki (120 st C) oraz specjalnego dedykowanego biocydu ze STANADYNE za kilka stówek z litra dodawanego do paliwa rozwiązało problem.

Kiedyś znalazłem w jakiejś dokumentacji w necie że CAT "zaleca stosowanie dodatkowych wstępnych filtrów paliwa"... w innych maszynach te silniki mają dodatkowo separator 150 lub 30 mikronów nawet w tych bez doładowania... to ciekawe.

Korek spustowy jest po lewej stronie maszyny, ten na środku tyłu to od hydrauliki... często się złodzieje nabierają :D
Potem rano golfy i passaty strażników na budowie mają problem z odpaleniem :lol:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej