wibako

Smartboom

Moderator: mechanior

Smartboom

Postprzez bryndal » 08 Lut 2016 12:02

Marka i model maszyny: Cat 316D
Rok produkcji: 2011
Numer seryjny: 316DKW05345

Witam
Moje pytanie dotyczy opcji Smartboom w maszynie Cat316D.Pracuje na owej maszynie .Posiada ona włącznik tej opcji na panelu dotykowym. Jednakże podejrzewam ,że jest tam tylko instalacja pociągnięta elektryczna . Z tego co się podpytywałem mechaników , można ja aktywować po dołączeniu elektrozaworu sterującego oraz akumulatora olejowego . Proszę o podpowiedz jak i gdzie można taki system podłączyć.

bryndal
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 08 Lut 2016 11:37

Maszyna: 316D

Firma: Transport Ciężarowy Mieczysław Strzelczyk


Reklama

simmet

Smartboom

Postprzez mechanior » 09 Lut 2016 23:54

Funkcja ma bardzo szerokie znaczenie, sprecyzuj jakich efektów się spodziewasz?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Smartboom

Postprzez bryndal » 10 Lut 2016 10:57

Chodzi oto aby podczas jazdy łyżka pływała.

bryndal
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 08 Lut 2016 11:37

Maszyna: 316D

Firma: Transport Ciężarowy Mieczysław Strzelczyk


Smartboom

Postprzez MARIO/MECALAC » 10 Lut 2016 14:33

Łyżka czy ramię? Bo z tego co wiem to ramie "pływa" a nie łyżka :ok: Ale to taki szczegół.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Smartboom

Postprzez Brandix » 10 Lut 2016 15:06

Napewno chodzi o SmartBoom? Bo z tego co mi wiadomo, funkcja SmartBoom polega na grawitacyjnym opuszczaniu wysięgnika (można to porównać do "pływającej łyżki", jednak tutaj opuszczanie wysięgnika jest grawitacyjne, ale jego unoszenie odbywa się już normalnie) - funkcja ta jest przydatna np. przy kuciu młotem, zgarnianiu urobku lub załadunku materiału. Teoretycznie po włączeniu tego przycisku nie da się unieść na łyżce (nie miałem z tym kontaktu, więc nie wiem dokładniej)
Za tłumienie uderzeń wysięgnika podczas jazdy odpowiada Ride Control - a ta funkcja jest uruchamiana innym przyciskiem (o ile jest).
Był już temat objaśniający funkcję SmartBoom: viewtopic.php?f=29&t=20831
Za włączenie funkcji Ride Control odpowiada przycisk 28, a za SmartBoom - 30.
CAT.png
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Smartboom

Postprzez mechanior » 10 Lut 2016 21:40

Funkcja Smartboom w CATach może mieć dwa zakresy pracy, pierwszy powoduje całkowite odcięcie możliwości podniesienia na ramieniu (do kucia młotem czy pracy chwytakiem) drugi ogranicza ciśnienie w siłownikach do wartości umożliwiającej uzyskanie pewnego nacisku umożliwiającego np korytowanie czy wybieranie urobku z wagonu czy innej twardej powierzchni.

Uruchomienie funkcji RIDE CONTROL wymaga montażu zestawu akumulatorów gazowych i specjalnego zaworu wraz z czujnikiem ciśnienia, wszystko w odpowiedniej wersji wytrzymałościowej (600 bar) co powoduje że cała inwestycja jest dosyć pokaźna.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Smartboom

Postprzez Brandix » 10 Lut 2016 21:43

mechanior napisał(a):Funkcja Smartboom w CATach może mieć dwa zakresy pracy, pierwszy powoduje całkowite odcięcie możliwości podniesienia na ramieniu (do kucia młotem czy pracy chwytakiem) drugi ogranicza ciśnienie w siłownikach do wartości umożliwiającej uzyskanie pewnego nacisku umożliwiającego np korytowanie czy wybieranie urobku z wagonu czy innej twardej powierzchni.

Uruchomienie funkcji RIDE CONTROL wymaga montażu zestawu akumulatorów gazowych i specjalnego zaworu wraz z czujnikiem ciśnienia, wszystko w odpowiedniej wersji wytrzymałościowej (600 bar) co powoduje że cała inwestycja jest dosyć pokaźna.

Dokładnie o to mi chodziło. Koledze bryndal najprawdopodobniej pomylił się RIDE CONTROL ze Smartboom'em.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej