wibako

Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Moderator: mechanior

Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez Krzysiek366 » 05 Paź 2016 23:24

Witam,
Z góry przepraszam jeśli był już podoby temat, lecz pisze nowy gdyż praca gna i nie mam chwili czasu na sortowanie forum.

Z dniem wczorajszy zakupiłem Cata M315 z 2002 roku, maszyna sprowadzona z Niemiec pracowała na zwałce u znajomego wiec raczej powinno być ok około 10tys mtg wskazuje zegar.
Pytanie do was a mianowicie robiłem kilka razy Catem 315C i zauważam dużą różnicę w pracy chodzi głównie o to czy normalna rzeczą jest przyduszanie maszyny na niższym zakresie obrotów ? Ponieważ jeśli dam jej 4-5 zakres to przy hodowaniu i użyciu kilku funkcji naraz tj. Dźwiganie, zamykanie łyżki i obrót maszyne mocno dusi, praktycznie jestem w stanie ją zdusic do zera i teraz pytanie czy ten typ tak ma czy zależy to od zimnego oleju (pracowałem tylko chwile) czy też może silniczek na wykończenieniu? Dodam, że na wyższym zakresie obrotów jest ok.

A nawiązalem do 315C bo wiem, że tam takie akcje nie występowały po prostu na 1 wolniej a na każdym wyższym zakresie maszyna jest szybsza ale bez zmian w pracy silnika :/
Proszę o opinie użytkowników tej maszyny.

Pozdrawiam

Krzysiek366
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 14 Lip 2016 21:46

Maszyna: Jcb 3cx, Cat M315, Liebherr 311

Firma: Grim-Bud


Reklama

simmet

Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez mechanior » 06 Paź 2016 21:13

Kolego KRZYSIEK...
Jak nie masz czasu na czytanie forum to wezwij serwis.
Niestety MUSISZ przeczytać REGULAMIN i zastosować się do zawartych tam zasad jeśli chcesz otrzymać pomoc na forum.
Teraz zamiast dyskutować o twoich problemach będziemy cię szkolić...

Próbujesz porównywać dwie zupełnie różne pod względem budowy układu sterowania wydajnością, sterowania silnikiem i samego silnika maszyny. Zupełnie różne sprzęty mimo tego samego podwozia i przede wszystkim marki...
Poza tym pisząc 315C masz na myśli M315C? Czy może jednak gąsienicę...
Dochodzi do tego jeszcze wiek maszyny a raczej to że poczciwe stare Mki są zazwyczaj zdewastowane przez oględnie mówiąc "prymitywne" traktowanie przez operatorów i posiadaczy...

W tych maszynach kluczowym problemem jest układ paliwowy.
Pracowałeś w trybie automatycznym czy manualnym? Układ sterowania wydajnością działa? Cewki proporcjonalne sterują wydajnością? Silnik dymi pod obciążeniem?

Naprawdę wystarczy parę godzin aby wszystkie ważne informacje na temat obydwu tych maszyn odszukać i przeczytać, zresztą forum KOPARKI CAT składa się głównie z opisów Mek...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez Krzysiek366 » 07 Paź 2016 22:13

Witam, nie bardzo wiem o czym dokładnie mówisz mając na myśli tryb automatyczny czy zwykły,bo pierwszy raz siedzę na takiej maszynie (wszelkie wskazówki mile widziane).
Chodziło mi oczywiście o porównanie do M315C.

Silnik kopci na czarno pod obciążeniem a zdecydowanie kopci podczas jazdy, ogólnie zapinajac 3bieg bez reduktora to przy pełnym wciśnięciu pedału ciężko się ma uciagnac i mega go dławi.
Dzisiaj podczas ściągania szyn z torów na 4 zakresie pracy jakoś mega szybko nie kręciła się ale znośnie.

Jeszcze pytanie na jakiej zasadzie działa przycisk ACE, ponieważ po jego włączeniu czasem wraca na normalne obroty a czasem musze zrobić to przyciskiem na joysticku, jak również jak wygląda praca na przycisku MAN jest różnica w wydajności ?

Pozdrawiam

Krzysiek366
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 14 Lip 2016 21:46

Maszyna: Jcb 3cx, Cat M315, Liebherr 311

Firma: Grim-Bud


Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez mechanior » 07 Paź 2016 23:06

AEC - automatyczna regulacja obrotów silnika, obroty wzrastają gdy system wykryje ruch funkcji jeśli czujniki są sprawne.
MAN - tryb manualny - stała wydajność w okolicy 80% ... jeśli wyłączony to maszyna chodzi w automacie i wydajnością steruje komputer o ile działają cewki proporcjonalne...

Nie damy rady nauczyć cię na szybko ani wyjaśnić wszystkiego co przez 8 lat napisaliśmy na forum.
SZUKAJ I CZYTAJ
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez Krzysiek366 » 09 Paź 2016 09:19

Panowie a jeszcze tylko pytanie strikte odnośnie użytkowania maszyny, a mianowicie powiedzcie na jakim zakresie obrotów ma ona pracować aby była wydajna pod względem pracy i jednocześnie spalania. Wczoraj przy korytowaniu miałem 4-5 zakresu i było jej dość ciężko, dzwoniłem do gościa od którego kupiłem i mówił aby pracować jedna kreskę za połowa albo nawet dwie.

I tutaj do was pytanie odnośnie porównania do Cata m315c, bo z tego co pamiętam to wystarcza tam 3ci lub 4ty zakres :/

Bardzo dziękuję za pomoc i wskazówki.

Ps. Czy przy jeździe jeśli zape najwyższy bieg i docisne pedał do oporu to maszyna jedzie nie jednostajnie raz przyspiesza później zwalnia, jak również bardzo dławi silnik i kopci na czarno, wina silnika ?

Krzysiek366
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 14 Lip 2016 21:46

Maszyna: Jcb 3cx, Cat M315, Liebherr 311

Firma: Grim-Bud


Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez puszek_ZGY » 09 Paź 2016 11:00

Miałem okazję robić na kołówce M316C, do pracy spokojnie wystarczał "bieg" 4-5 (w zależności od pracy jaką wykonujemy), mam tu na myśli zakres potencjometru od obrotów.

Jeśli maszyna słabnie i silnik nadmiernie kopci, to wydaje mi się, że głównym winowajcą może okazać się instalacja paliwowa.

Powiem Ci, że robiłem na maszynie z 2003r, w której na sterowniku silnika było niespełna 30 000mtg, a ona jakoś tego zbytnio nie odczuwała, żadnych niedomagań ze strony hydrauliki czy układu wtryskowego, co prawda luzy miała, ale do opanowania ;)

Koniec końców przyjrzyj się instalacji paliwowej ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez Krzysiek366 » 09 Paź 2016 12:05

No tak tylko 316c ma już 6cio cylindrowy silnik.

A z tego co słyszałem od znajomych to M315 ma słabszy silnik od M315C. :/

A.co do układu paliwowego to interesować się bardziej pompa, wtryskami? Czy grzebać gdzieś indziej ?
Maszyna nie kopci nadmiernie ale np. Podczas dźwigninia pełnej łyżki puści dymek no i podczas jazdy sowicie daje z komina dusząc tym samym silnik.

Krzysiek366
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 14 Lip 2016 21:46

Maszyna: Jcb 3cx, Cat M315, Liebherr 311

Firma: Grim-Bud


Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie maszyn

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Paź 2016 12:09

Zrób test z Kroplówką oraz wymiana filtrów jak nie była. Jak na czarno kopci to mało powietrza dostaje (zapchany filtr powietrza ) lub też za duża dawka paliwa która nie jest spalana ( lejące wtryski )
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Cat m315, dlawi silnik, przygasa, zapytanie odnośnie ma

Postprzez PIOTREK 1570 » 21 Paź 2016 09:10

Zacznij po kolei filter powietrza potem wyciąg kolektor dolotowy jest tam chłodniczka intercooler jak zwał tak zwał , przy twoich 10000 mtg :mrgreen: może się okazać że turbo nie upcha powietrza , u mnie po czyszczeniu i wywaleniu odmy w bańke (po roku ledwo się zabrudziła ) silnik zaczął dużo lepiej pracować mniej dymić i lepiej się wkręcać potem szukaj dalej. Sprawdź czy korektor dawki paliwa przy pompie nie jest czasem przydrutowany jak to bywa w 80% tych maszyn. Dodatkowo sprawdź czy cewka wydajności ta za kabiną nie ma złamanej kotwy .

PIOTREK 1570
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 18 Maj 2016 20:11
  • Miejscowość: Zembrzyce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat m 315 i inne

Firma: P.P.H.U TRANS KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej