Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Szukam przyczyny falowania obrotów silnika M316C

15 Kwi 2017 17:47

Marka i model maszyny: Cat M316C
Rok produkcji: 2007

Witam chciałbym zaciągnąć porady forumowiczów, mianowicie w koparce kołowej Cat M316C falują obroty silnika (równomiernie, bez spadków mocy, oraz możliwości wykonywania czynności pracy), dodam jeszcze że przy rozruchu zimnego silnika pierwsze kilka, kilkanaście sekund silnik chodzi idealnie, po chwili przechodzi w stan falowania obrotów. Przewody paliwowe sprawdzone, filtry wymienione, nie robiłem jeszcze kroplówki, ani nie pomijałem separatora. Manualna pompka wymieniona na nową. Macie jakieś pomysły ?

Szukam przyczyny falowania obrotów silnika M316C

15 Kwi 2017 18:53

Wiesz dlaczego wymagamy w Regulaminie podawania numeru seryjnego?

Kroplówkę i tak musisz zrobić by być pewnym że problem tkwi w samej pompie wtryskowej a to właśnie podejrzewam... warto tez założyć na przelew/powrót przezroczysty przewód by obserwować czy w paliwie nie występuje powietrze.

Szukam przyczyny falowania obrotów silnika M316C

15 Kwi 2017 19:12

numer dodam jak będę w pracy, teraz go nie posiadam przy sobie. Zakładam że jeśli kroplówka nic nie da i na powrocie nie będzie powietrza, wtedy wszystko wskazywać będzie na pompę... Czy w tej maszynie występują jakieś czujniki które mogłyby mieć coś wspólnego z tą awarią ? Może to coś związane z elektroniką sterującą ? Chciałbym wykluczyć wszystkie możliwości zanim podejmiemy się wyjęcia pompy.

Szukam przyczyny falowania obrotów silnika M316C

15 Kwi 2017 20:05

Jeśli nie ma komunikatów o błędzie/awarii ECM silnika to wszystkie czujniki są zapewne sprawne. Nie decydowałbym o żadnych naprawach bez zrobienia diagnostyki komputerowej bo historia zapisanych błędów i odczyty parametrów pracy na żywo mogą naprowadzić na to co jest źródłem problemu.
Wyślij odpowiedź