wibako

Układ zapłonowy - przegrzewający się element

Moderator: mechanior

Układ zapłonowy - przegrzewający się element

Postprzez pan_x000 » 13 Maj 2017 20:29

Marka i model maszyny: Caterpillar M 312
Rok produkcji: 2000

Witam,

Zwracam się z pytaniem co to za element przedstawiony na załączonym zdjęciu. Jest on zamontowany na górze nad silnikiem. Dochodzą do niego dwa przewody (z jednej strony przewód na zdjęciu jest wypięty). Jeśli odłączę przewód od tego elementu to koparki nie można zapalić. Nie wiem czy ten element to oryginalna część czy jakaś prowizorka. Problem polega na tym, że jak koparka pracuje tylko chwilę to ten element strasznie się nagrzewa (nie można go dotknąć) i nie wiem czy to normalne zjawisko. Mam pewne obawy co się będzie działo gdy koparka zacznie pracować kilka godzin.

Z góry dzięki za informacje.
Załączniki
IMG_20170513_194323.jpg

pan_x000
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 15 Sie 2009 14:14
  • Miejscowość: Małopolskie

Reklama

simmet

Układ zapłonowy - przegrzewający się element

Postprzez Brandix » 13 Maj 2017 21:18

Wygląda mi to na rezystor. Silnik w tej koparce ma osprzęt 12v (pomijając rozrusznik i alternator) - zasilanie np. elektrozaworu pompy wtryskowej odbywa się za pośrednictwem rezystorów. Po odpięciu przewodu otwierasz obwód i nie ma zasilania, żeby zasterować elektrozawór w pozycję "pracy", przez co silnik nie uruchamia się.
viewtopic.php?f=29&t=21441&hilit=cewki

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Układ zapłonowy - przegrzewający się element

Postprzez pan_x000 » 14 Maj 2017 20:49

Dziękuję za odpowiedź. A czy ktoś może wie czy to normalne, że ten element tak bardzo się nagrzewa?

pan_x000
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 15 Sie 2009 14:14
  • Miejscowość: Małopolskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej