Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Tryb awaryjny (!)

29 Lip 2017 18:46

Marka i model maszyny: CAT M315
Rok produkcji: 2002

Witam, dzis podczas pracy w pewnym momencie zanikly wszystkie ruchy w koparce a zgaszeniu maszyny i ponowym zapaleniu swieci sie kontrolka (!) spadek cisnienia w ukladzie hamulcowym. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki, byl spalony jeden w zielonym polu na drugiej pozycji ale to nie to. Zero wycieków z maszyny. Jedyne co mnie zaniepokoiło to to że czujnik za kabina odpowiadajacy za jazde byl lekko zabrudzony olejem, ale nawet spinajac go na krotko nic nie pomoglo. Jestescie mi cos w stanie pomoc ? Bo serwis mam czas dopiero w srode, a mi maszyna padła na srodku roboty. Prosze o pomoc ;)

Tryb awaryjny (!)

30 Lip 2017 12:25

Układ kierowniczy działa?

Re: Tryb awaryjny (!)

30 Lip 2017 21:14

Nawet na to nie zwróciłem uwagi, a duze ma to znaczenie jak zadne funkcje nie dzialaly, chociaz np na przy wciskaniu przyciskow od katowania lyzki silnik wchodzi na obroty

Tryb awaryjny (!)

31 Lip 2017 00:12

Gdyby nie miało znaczenia to bym chyba nie pytał, nie?

Jeśli nie ma wspomagania to znaczy że ukręcony jest wałek pompy pomocniczej w rozrządzie.
Jeśli wspomaganie i skarpówka jest a brak całej reszty hydrauliki to najpierw sprawdź dwie ostatnie cewki na bloku za kabiną (przesteruj je ręcznie).
Jak nie pomoże to zapewne posypało sie sprzęgło pompy głównej.

Re: Tryb awaryjny (!)

31 Lip 2017 19:38

Tak miales racje rozsypalo sie sprzeglo pompy, da się je jakos zregenerować czy zostaje wymiana na nowe?

Tryb awaryjny (!)

31 Lip 2017 20:28

Sprzęgło pompy głównej?
Tarczę poliamidową powinienem mieć na półce w magazynie. Jeśli wydarta jest piasta na pompie to musi potrwać koło tygodnia - trzeba wyfrezować wieloklin na wałek pompy bo jest nietypowy.

Re: Tryb awaryjny (!)

01 Sie 2017 09:30

Jednak to nie sprzeglo tylko ulecial wałek w pompie

Tryb awaryjny (!)

02 Sie 2017 19:32

W pompie pomocniczej? Pisz że konkretnie, masz podane konkretne objawy to powiedz co jest, to ułatwia rozwiązanie problemu.
Jaki typ pompy masz, ze sprzęgłem wieloklinowym czy z kółkiem montowanym na stożek?
Bo oczywiście nie podałeś numeru seryjnego zgodnie z regulaminem.
Potrzebujesz nową pompę czy chcesz naprawiać tą co masz?

Tryb awaryjny (!)

15 Sie 2017 10:14

Ja tez mam ten problem bo dziala mi tylko koparka po wlaczeniu przycisku MAN jak go wylacze to wszystko przestaje dzialac

Tryb awaryjny (!)

15 Sie 2017 18:21

Nie, przycisk MAN nie ma z tym nic wspólnego, bo chyba nie naprawia chwilowo sprzęgła, nie?

Re: Tryb awaryjny (!)

16 Sie 2017 07:35

Podaje numer maszynay 6TL00577
Wyślij odpowiedź