Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Problem z wyjeciem pompy wtryskowej

02 Gru 2017 19:20

Marka i model maszyny: CAT M316C
Rok produkcji: 2006

Witam mam problem zwykreceniem pompy wtryskowe a dokładnie tej śruby dolnej czy może mi ktoś mi poddać jakiś pomysł

Problem z wyjeciem pompy wtryskowej

03 Gru 2017 00:35

Odkręć pompę zębatą pilota spod pompy wtryskowej, jest na 2 imbusach 8mm, z tego co pamiętam nie trzeba nawet odpinać od niej przewodów... wystarczy odkręcić od rozrządu i odsunąć na dół... wtedy masz dostęp do dolnej nakrętki pompy.

Re: Problem z wyjeciem pompy wtryskowej

03 Gru 2017 09:08

Dziękuję za pomoc jutro z rana zaraz się za to biorę i dam znać co jak pozdrawiam

Problem z wyjeciem pompy wtryskowej

04 Gru 2017 22:45

Trzeba spuścić płyn z układu chłodzenia i zdemontować przewody z pompy wody (osłony wentylatora itepe).
Po zdjęciu pompy wody widzimy centralną nakrętkę na klucz 22, wokół niej 4 śruby + jeden dziwny otwór i koło zębate z otworami na ściągacz:
NIE DOTYKAMY CENTRALNEJ ŚRUBY, odkręcamy 4 śruby najczęściej na klucz 10 lub 13mm ale bywają 5kątne torxy z bolcem więc warto najpierw sprawdzić co tam jest i uzbroić się w odpowiednie narzędzie, po poluzowaniu koła zębatego z piasty pompy (powinno ruszyć pod ręką bez ściągacza) odkręcamy 3 nakrętki w kołnierzu pompy (klucz 13mm) i delikatnie wysuwamy pompę do tyłu przytrzymując koło zębate w rozrządzie, w tym rozwiązaniu "fasolki" są w kole pompy pod tymi 4ma śrubami i tutaj reguluje się kąt wtrysku (pompa wody musi być zdemontowana).
Wyślij odpowiedź