wibako

CAT 313C - podłączenie młota

Moderator: mechanior

CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez digidy » 27 Lut 2018 17:50

Witam wszystkich.
Potrzebuję sprawdzić młot hydrauliczny. Oto zdefiniowane narzędzia w komputerze. Co oznacza "80 80" i "50 100"? To przepływ w litrach/min oraz ciśnienie czy wartości w procentach? Czy przy jednym z tych ustawień uda mi się przetestować młot, który potrzebuje chyba ok 110litrów przepływu i jakoś ok 180Bar ciśnienia? Mam urwaną dźwignię zaworu oznaczoną na czerwono, komuś ciekło i zakręcił czy co się mogło stać? Z obydwu stron ramienia posiadam wyjścia jak na zdjęciu o gwincie zewnętrznym 48mm x 3mm skok więc chyba podłączyć się da...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez mechanior » 27 Lut 2018 23:10

To są zaprogramowane narzędzia, nikt oprócz tego co programował nie wie jakie parametry zostały dobrane. Zwłaszcza że nie widać tu żadnych typowych nazw ani symboli stosowanych dla młotków przez CAT czy inne firmy (np HAMMER, H100S itepe)
Z tego co pamiętam w tej maszynie ustawia się parametry ciśnienia i przepływu w PROCENTACH a nie w jednostkach rzeczywistych (BAR, LTR/MIN, PSI, GPM) więc za każdym razem trzeba podpinać zegary oraz przepływomierz i ustawiać parametry wg wskazań przyrządów zewnętrznych.

Próba podpięcia bez wiedzy jakie dokładnie parametry ma to co jest w pamięci maszyny może spowodować że młot nie będzie działał prawidłowo lub wogóle a nawet możesz go uszkodzić jeśli nie będzie miał swobodnego spływu czy ekstremalnie zbyt duże ciśnienie zasilania (a da się wycisnąć prawie 410 bar)

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez digidy » 28 Lut 2018 14:52

Tak czułem:-). A OPCJE SERWISU -> WSKAŹNIK NARZĘDZIA -> ODŁĄCZ/PODŁĄCZ do czego służy w ogóle? (3pierwsze zdjęcia)?
Image

Image

Image

Czytałem posty gdzie pisałeś o linii jednokierunkowej/dwukierunkowej i zrobiłem 3 fotki jak to wygląda u mnie. Węże obydwa linii wchodzą jakby do dodatkowej sekcji z boku rozdzielacza, ale jednocześnie od razu od tej sekcji odchodzi wąż do obudowy filtra oleju, a więc jednokierunkowa, tak? Nie wiem czy fotki nie za mało dokładne, na czerwono oznaczyłem gdzie wchodzą węże linii, a na zielono odejście z tej sekcji do obudowy filtra oleju hydraulicznego, da się z tego coś wywnioskować? Nawet jeśli jednokierunkowa to i tak młot mogę spokojnie podłączyć, ale nie mam możliwości podłączenia np nożyc.? Sterowanie narzędziem typu młot (czerwone kółka) to typowo będzie domyślnie z pedału narzędzia - pierwszego od lewej strony, ale da się przeprogramować z pewnością na guziki w joysticku...

Image

Image

Image

A do czego używane są elementy oznaczone na różowo? Odchodzą od zaworu siłownika zamykania łyżki... (Te czerwone to typowo do młota jak rozumiem i oznaczyłem je także na czerwono przy rozdzielaczu).
Image

Image

i jeszcze najważniejsza sprawa, w ciągu jednego dnia spokojnie jesteś w stanie ustawić odpowiedni przepływ oraz ciśnienie i wprowadzić takie narzędzie na stałe do komputera, prawda?

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez mechanior » 28 Lut 2018 18:12

Teoretycznie da się zaprogramować w kilkanaście minut, z pomiarami koło 30 minut do godziny.

Różowe złącza są do podpinania chwytaka ale wtedy siłownik łyżki jest unieruchomiony.

Linia na twojej maszynie jest uniwersalna - jedno i dwukierunkowa zależnie od zaprogramowania, dwukierunkowa idzie z pedału albo suwaka, jednokierunkowa z przycisku na joyu, nie zawsze da się zmieniać sposób sterowania.


Jestem w Łodzi na szkoleniu, gdzie masz dokładnie tą maszynę?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez digidy » 28 Lut 2018 23:06

Maszyna jest w 98-220 Zduńska Wola, 50km od Łodzi na zachód, 2km od zjazdu z S8 w Zduńskiej Woli. Do kiedy to szkolenie macie? Młot będzie w następnym tygodniu, czy warto dodać narzędzie do komputera na sucho bez młota, uda się, warto?

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez mechanior » 01 Mar 2018 00:05

Młota nie masz.... no to nie ma sensu, pomiarówki też nie mam, czekam na nowy zestaw elektroniczny z przepływomierzem...
Młot kupiłeś? Jaki , za ile?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT 313C - podłączenie młota

Postprzez digidy » 01 Mar 2018 17:58

Prywatnie odpisałem.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej