Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

gubi ciśnienie sterowania

31 Maj 2018 09:42

Marka i model maszyny: CAT 313C
Rok produkcji: 2004

witam ,problem z wygląda następująco zanikają ruchy jakby na chwile spadało cisnienie sterowania pare dni temu po prostu sie zatrzymała po zgaszeniu i odpaleniu ruchy wróciły ale wygląda to jakby falowały obroty, chociaż silnik pracuje równo pompa i wtryski robione w styczniu tego roku

problem ze sterowaniem

31 Maj 2018 15:20

Trzeba zmierzyć co się dzieje z ciśnieniem PILOTa

Re: gubi ciśnienie sterowania

31 Maj 2018 18:36

Chodzi o pomiar na konrolkach obok tablicy bezpiecznikow?czy diagnostyka komputerowa coś pomoże?A właściwe ciśnienie jakie powinno być?

gubi ciśnienie sterowania

01 Cze 2018 00:06

Łatwiej zmierzyć ciśnienie na porcie pomiarowym (pod klapą) niż robić diagnostykę komputerową (w systemie maszyny jest czujnik ciśnienia pilota więc wyjdą wartości). Za zegary i złączki zapłacisz z 500 pln, CATowski interfejs kosztuje co najmniej 5000, do tego laptop i program... i ktoś kto to wszystko rozumie :mrgreen:

gubi ciśnienie sterowania

01 Cze 2018 12:13

jakie powinno byc właściwe ciśnienie,gdzie znajduje się pompa pilota przy rozrządzie??

-- 01 Cze 2018 11:13 --

diagnostyka komputerem pokazała taki błąd "krzywka tarczowa skośna pompy głownej czujnik kąta" gdzie znajduje sie ten czujnik i czy to mozliweze przez niego tak zachowuje sie maszyna??

gubi ciśnienie sterowania

01 Cze 2018 12:23

Ojapierd.... kto tłumaczył ten błąd? :lol: :wall:
I co dalej bo to pierwsza cześć komunikatu która mówi o miejscu problemu, druga część określa rodzaj usterki - zwarcie, przerwa, nieprawidłowe dane, przerwy w sygnale, odczyt poza zakresem itepe...

Czujnik położenia płyty wychylnej pompy głównej....
Jak otworzysz klapę silnika i spojrzysz na pompę hydrauliczną to zobaczysz czarne COŚ z przewodem trójżyłowym przykręcone do pompy imbusikami... sprawdź wtyczkę...

Jeśli była robiona diagnostyka komputerowa to po takim komunikacie wypadało by sprawdzić wartości odczytu kąta bo może czujnik przekłamuje...

-- 1 Cze 2018, o 11:23 --

Ciśnienie pilota ma mieć wartość 30-35 bar.
Pompa pilota znajduje się w rozrządzie ale zasila również układ kierowniczy, hamulce i skarpówkę które wymagają znacznie wyższych ciśnień więc jeśli działają to znaczy że pompa jest OK

gubi ciśnienie sterowania

01 Cze 2018 18:29

to cały komunikat,fakt jest że diagnostyka była lipna tylko cena z kosmosu niestety nigdy nie wiadomo kto przyjedzie okazało się ze gość umie tylko laptopa podłączyć i nic poza tym. kostkę zdejmowałem reakcja taka ze nie zdejmuje obrotów silnika w trybie auto

-- 01 Cze 2018 14:08 --

oprócz tamtego komunikatu sa jeszcze takie
niskie ciśnienie oleju przekładniowego,nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale tydzień temu była wymieniana tarcza napędowa pompy głównej i rozłączone były napędy,trzeba to odpowietrzać?

gubi ciśnienie sterowania

03 Cze 2018 20:54

Coś skopane zostało przy składaniu pompy po wymianie sprzęgła, przycięta wiązka albo sam nie wiem.
Czy komunikat niskiego ciśnienia przekładni wyświetla się cały czas?
Gdzie kupowaliście sprzęgło i czy wymieniliście też metalową piastę/zębatkę?
Jeśli można wiedzieć to za jakie pieniądze?

gubi ciśnienie sterowania

03 Cze 2018 22:02

tarcza zakupiona w sklepie AGROMAJ oryginał nr takie same jak na starej tarczy piasta nie zmieniana(wyglądała całkiem dobrze) cena tarczy ok 700 zł , błąd w tym badziewnym komputerze na zółto się świeci,

gubi ciśnienie sterowania

04 Cze 2018 22:44

Powiedz mi konkretnie czy błąd NISKIE CIŚNIENIE PRZEKŁADNI/TRANSMISJI wyświetla się cały czas a jeśli nie ciągle to kiedy się pojawia.

gubi ciśnienie sterowania

05 Cze 2018 09:22

https://naforum.zapodaj.net/137bbe54cd6c.jpg.html,
takie komunikaty były nie wiem czy cały czas czy ciągle czy nie gość od diagnostyki też nie umiał powiedziec :roll:

gubi ciśnienie sterowania

06 Cze 2018 00:48

Kto ci robił diagnostykę? Bo to nie wygląda na standardowy sprzęt do CATa...

Komputer jest tylko narzędziem, kluczem płaskim też trzeba potrafić kręcić - sam nie naprawi a nawet nie znajdzie przyczyny... Przepraszam ale musiałem a teraz dosyć negatywnych emocji i do rzeczy :mrgreen:

Z tego zdjęcia nie wiadomo czy błędy są aktywne czy zapisane w logu... nie ma ich kodów cyfrowych do zweryfikowania a opisy są tłumaczone... no powiedzmy słabo, zdecydowanie wolę wersję oryginalną...

Ja się pytam po prostu czy jak usiądziesz w siedzeniu operatora i przekręcisz kluczyk w stacyjce, odpalisz silnik, opuścisz lewą konsolę i zaczniesz pracować to TO POJAWIA SIĘ BŁĄD na monitorze ??? Kiedykolwiek? Jeśli tak to jaki? Co jest napisane? W dowolnym języku...

gubi ciśnienie sterowania

06 Cze 2018 17:55

zgadzam sie w 100% z tą diagnostyką straszna lipa niestety chłopaki z serwisu są tak zawaleni robotą ze perspektywa 3 tygodni czekania nie wyglądała za dobrze więc była sprawdzenia z innego źródła ale nigdy więcej takich fachowców,

żadne błędy się nie wyświetlają, dzisiaj przeczyściłem tą kostkę na pompie także dzieki za wskazówkę bo pomogło

gubi ciśnienie sterowania

07 Cze 2018 00:15

W razie problemów dzwoń i pisz od nas...

gubi ciśnienie sterowania

23 Cze 2018 09:58

Witam. Znalazłem wasze przydatne informacje na temat pompy sterowania. Mam chyba problem z pompą bo po odkręceniu krócca widać było że pompa się nie obraca i nie podaję ciśnienia. Mam jednak problem z wyjęciem całej pompy. Z przystawką ani drgnie po odkręceniu śrub a żeby oddzielić pompę od przystawki nie mogę dostać się do śruby pod pompą wtryskową. Co robić? Zdjąć pompę i odkręcić śrubę? Czy będę musiał dobierać się od rozrządu aby coś odręcić? Pomóżcie proszę bo maszyna stoi na budowie w polu w połowie robotyny nawet nie mogę jej ruszyć. Maszyna to cat 315 rok 2000(kołówka)
Wyślij odpowiedź