wibako

Cat 317 wolna praca maszyny

Moderator: mechanior

Cat 317 wolna praca maszyny

Postprzez Szogun666 » 17 Lis 2018 21:24

Marka i model maszyny: Caterpillar 317
Rok produkcji: 1997
Numer seryjny: 4MM 00652

Witam.
Panowie przejrzałem już chyba wszystkie z możliwych tematów i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Chodzi o to że koparka wolno pracuje. Nie ma różnicy czy jest na MAN czy na AUT. nie ma różnicy czy jest na I, II czy III zakresie ustawionym na panelu wyświetlacza- cały czas pracuje tak samo.
Uszkodzony był czujnik prędkości obrotowej silnika- całkowicie scięta końcówka- tak że aż druty wystawały. Zakupiłem nowy czujnik ( zaznaczam że nie oryginalny). Miał być pod mój nr. seryjny maszyny lecz przyszedł z kwadratową kostką a stary był z okrągłą kostką. Przelutowałem swoją kostkę.- po tym zabiegu praca koparki się nie zmieniła. Dalej tak samo pracuje. Czytając tematy natknąłem się na opis Pana Mechaniora aby sprawdzić zachowanie silnika podczas nagłych wzrostów obrotów silnika- czyli szybkie przekręcenie pokrętła gazu z pozycji 1 do pozycji 10 i tak kilka razy- zadymienie spalin podczas zwiększania prędkości obrotowej minimalnie widoczne dosłownie na sekundę. przy zamykaniu łyżki i przyciąganiu still-a nie zdusza maszyny ani nie ma nadmiernego dymienia silnika. Wyczytałem że maszyna powinna dodawać samoczynnie obrotów silnika- u mnie czegoś takiego nie ma.
Zaobserwowałem że po zmianie czujnika prędkości obrotowej silnika i z wciśniętym przyciskiem obrotów silnika AUT na wyświetlaczu jak zadam maszynie np 5 zakres obrotów i ruszę jakąkolwiek funkcją to obroty silnika spadają tak do zakresu 3 ( na wyświetlaczu jest dalej cyfra 5), przekręcę pokrętłem np. na 4 i obroty wzrosną, na 3 spadną, na 5 wzrosną. Jak wyłącze tę funkcję przyciskiem to nic takiego się nie dzieje, obroty są cały czas na zadanym poziomie.
Dodam też że nie działa mi licznik mth i dość często zapala się kontrolka ładowania. Ładowania nie mierzyłem.
Dioda w przedziale akumulatorów świeci ciągle na kolor zielony.
Przy przełączaniu z AUT na MAN przełącznikami pod prawym i lewym podłokietnikiem nie ma różnicy w pracy maszyny- jedyne co się zmienia to przed cyfrą od obrotów pojawiają się litery A lub H lub U- nie pamiętam dokładnie jaka litera z którym przełącznikiem- pod lewym i prawym podłokietnikiem.
Wszystkie bezpieczniki są ok.
Nie wiem gdzie są cewki od sterowania wydatkiem aby je złamać i sprawdzić czy zadusi maszynę- bo czytałem aby to sprawdzić.
Jak przychodzi Panom coś do głowy co jeszcze powinienem sprawdzić to proszę o informację.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Szogun666, 18 Lis 2018 17:32, edytowano w sumie 1 raz

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Reklama

simmet

Cat 317 wolna praca maszyny

Postprzez mechanior » 18 Lis 2018 00:29

Cewki do łamania nie w tej maszynie tylko w kołówkach
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat 317 wolna praca maszyny

Postprzez Szogun666 » 20 Lis 2018 22:01

Sprawdziłem jak to jest z tymi literami na wyświetlaczu i wygląda to następująco
Na przełączniku pod prawym podłokietnikiem przełącznik na AUT- wyświetla się tylko zakres obrotów od 1- 10,
Na przełączniku pod prawym podłokietnikiem na AUT a pod lewym na żółwiu- Litera H
Na przełączniku pod prawym podłokietnikiem na MAN a pod lewym AUT- litera A
Na przełączniku pod prawym podłokietnikiem na MAN a pod lewym na żółwiu- Litera U.
Jak pod prawym podłokietnikiem jest na MAN to silnik nie reaguje na pokrętło od obrotów silnika.
Przyciskiem w prawym joystick- u zrzuca obroty i podnosi.

Ponadto zauważyłem iż nie ma zmiany prędkości jazdy- żółw i zając taka sama prędkość.
Jak zadam jedną funkcję to prędkość pracy maszyny jest w miarę ok. ale jak np podnoszę boom i dodam do tego przyciąganie ramienia na którym jest zawieszona łyżka do siebie to ramię z łyżką idzie dość szybko ale boom praktycznie staje w miejscu i go nie podnosi.
Znalazłem zielone małe kieliszki na rozdzielaczu- po rozpięciu przewodów bez zmian.
Po rozpięciu czujnika przy pompie hydraulika przydusza silnik. Nie gaśnie ale ewidentnie słychać ze go przydusza.
Ciśnienie na sterowaniu po odpaleniu maszyny 35 bar. Nie ważne czy zadaję jakąś funkcję czy nie- po odpaleniu silnika jest 35 bar. przy ruchach tez 35 bar

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej