wibako

Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Moderator: mechanior

Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez Bartii » 22 Lip 2020 05:37

Witam.
Koparka cat 315 d 2013 rok 6500mth.
Problem tkwi w tym że jak koparka ma do przejechania jakąś górkę na zającu i dostaje wtedy większego obciążenia to wyskakuje komunikat( spadek ciśnienia paliwa żądającego )
Na codzien w normalnej pracy nic się nie dzieje tylko jak ma do przejechania dłuższy dystans i pod górę ( obroty zaczynają falować i ewidentnie brakuje paliwa )
Filtry zmienione na oryginały
Jakieś rady ?

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Reklama

simmet

Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez paulo309 » 23 Lip 2020 17:40

a działa pompka eletryczna ??

paulo309
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2018 15:35

Maszyna: CAT 31C

Firma: PUH KOP-MAR BISKUP PAWEŁ


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez Bartii » 23 Lip 2020 20:37

Jeśli chodzi o pompkę która pompuje paliwo do baku to tak.

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Re: Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez paulo309 » 24 Lip 2020 10:45

Prawdopodobnie pompa wtryskowa do regeneracji

paulo309
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2018 15:35

Maszyna: CAT 31C

Firma: PUH KOP-MAR BISKUP PAWEŁ


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez Bartii » 24 Lip 2020 13:51

Wie Pan gdzie to można zregenerować w pobliżu Małopolski ?

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez paulo309 » 24 Lip 2020 17:34

moze zapytać w serwisie BOSCH w Krakowie na internecie powinien byc adres

paulo309
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2018 15:35

Maszyna: CAT 31C

Firma: PUH KOP-MAR BISKUP PAWEŁ


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez dawidg2 » 24 Lip 2020 19:29

paulo309 napisał(a):a działa pompka eletryczna ??

Bartii napisał(a):Jeśli chodzi o pompkę która pompuje paliwo do baku to tak.

do czy z baku do pompy.
A to maszyna nie na CR już?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez paulo309 » 26 Lip 2020 13:03

z tego co wiem to ma .znajomy ma taką maszynę wyświetlał mu sie taki komunikat zregenerował pompę i maszyna hula

paulo309
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 30 Maj 2018 15:35

Maszyna: CAT 31C

Firma: PUH KOP-MAR BISKUP PAWEŁ


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez mechanior » 27 Lip 2020 23:11

Pompa i wtryski do sprawdzenia ale na początek tzw KROPLÓWKA i sprawdzenie czy nie ma problemów z dostarczaniem paliwa do układu ze zbiornika (śmieci, przewody itp)

To układ CR, mam na stanie wtryski i pompę (również po regeneracji), mogę również sprawdzić w jakim stanie są te wyjęte z maszyny.
TO NIE JEST BOSCH!
Mało jest warsztatów które ogarniają ten temat SKUTECZNIE.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez Bartii » 23 Sie 2020 03:53

mechanior napisał(a):Pompa i wtryski do sprawdzenia ale na początek tzw KROPLÓWKA i sprawdzenie czy nie ma problemów z dostarczaniem paliwa do układu ze zbiornika (śmieci, przewody itp)

To układ CR, mam na stanie wtryski i pompę (również po regeneracji), mogę również sprawdzić w jakim stanie są te wyjęte z maszyny.
TO NIE JEST BOSCH!
Mało jest warsztatów które ogarniają ten temat SKUTECZNIE.


Pasuje mi z tym wkoncu zrobić , najpierw sprawdzę kroplówką jakie powinno być ciśnienie paliwa w tej maszynie ?

-- 23 Sie 2020 02:53 --

mechanior napisał(a):Pompa i wtryski do sprawdzenia ale na początek tzw KROPLÓWKA i sprawdzenie czy nie ma problemów z dostarczaniem paliwa do układu ze zbiornika (śmieci, przewody itp)

To układ CR, mam na stanie wtryski i pompę (również po regeneracji), mogę również sprawdzić w jakim stanie są te wyjęte z maszyny.
TO NIE JEST BOSCH!
Mało jest warsztatów które ogarniają ten temat SKUTECZNIE.


Pasuje mi z tym wkoncu zrobić , najpierw sprawdzę kroplówką jakie powinno być ciśnienie paliwa w tej maszynie ?

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez mechanior » 27 Sie 2020 23:33

jakieś 1,5 bara wystarczy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez kacper506 » 02 Wrz 2020 13:50

Podczas pracy koparki, zanotowałem spadek ciśnienie. Udałem się mechanika, który stwierdził, że trzeba wymienić filtry na nowe. Znalazłem części CAT serwis-kop. Miał ktoś styczność z tym sklepem? Zależy mi na wysokiej jakości filtrze i niskich cenach. Na co zwrócić uwagę przy serwisowaniu koparki?

kacper506
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 Wrz 2020 13:29

Maszyna: Cat 336F XE

Firma: Wlasna dzialalnosc


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Wrz 2020 14:20

Wiesz że reklama jest nie dozwolona?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez mechanior » 03 Wrz 2020 14:41

kacper506 napisał(a):Zależy mi na wysokiej jakości filtrze i niskich cenach.

maszyna za milion a ty będziesz na filtrach oszczędzał? gratuluję... pierwsze przeglądy prawie NOWEJ maszyny zrobiłbym na oryginałach bo nie wiesz czy zamienniki są na tyle długo produkowane by wyeliminować błędy wdrożeniowe... sugerowałem się opisem maszyny z profilu bo nie raczyłeś podać o jaki sprzęt chodzi...

kacper506 napisał(a):Na co zwrócić uwagę przy serwisowaniu koparki?

do takiej maszyny wezwij serwis który zna ten sprzęt, nieprawidłowe wykonanie obsługi może się skończyć uszkodzeniem podzespołów np wtrysku ADBLUE, układu paliwowego czy innych...

no i złota zasada dla ŚWIEŻAKA na forum: NOWY PROBLEM-NOWY TEMAT, podajemy PEŁNE DANE MASZYNY i zakładamy swój wątek...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez zeppelin zm 15 » 03 Wrz 2020 17:23

Myślę że świeżak tylko chciał wkleić reklamę..
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez mechanior » 04 Wrz 2020 12:55

Tą firmę znam bardzo dobrze, nie posunęli by się do szeptanej reklamy, a jeśli tak to porozmawiam... :D
czas pokaże...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez Bartii » 02 Paź 2020 05:27

Panowie.
Filtry zmienione
Pompa wtryskowa sprawdzona - okazała się dobra
Wtryski poszły do regeneracji ( 3 należało wyregulować a jeden do regeneracji )
Bak wyczyszczony , węże paliwowe wyczyszczone , zaworek zwrotny sprawdzony a problem dalej ten sam ....

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Re: Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez vetrieska » 03 Paź 2020 22:23

Kolego chcesz powiedzieć że wymontowaliście pompę, daliście gdzieś do sprawdzenia i ma być dobra?
Pogratulować tego machera co sprawdzał pompę wtryskową....
Jak ktoś lubi demontować pompę kilka razy, to czemu nie, mnie by było szkoda czasu na to.
Sprawdzenie ukłądu zasilania też ok nie zaszkodzi, zrobiłeś kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty bo nic to nie dało.
Nie prościej wezwać serwis z komputerem, sprawdzenie pompy to może 20 minut bo trzeba maszynę zagrzać, i mechanik pokaże Ci na wykresie jakie ciśnienie powinno być a jakie jest rzeczywiście w trakcie jazdy na szosowym biegu. Nawet bardzo nie trzeba się znać , dwie kreski muszą się pokrywać jak się rozjeżdzają wywala błąd i tyle :)
Wymieniłem tych pomp już parędziesiąt na taką właśnie okoliczność że jak drogą jedzie to wyświetla niskie ciśnienie paliwa i maszyna traci moc. Średnio połowa sprowadzanych maszyn z przebiegiem około 10000h ma taki objaw - ja jak widzę że pompa jeszcze oryginał to na 90% będzie zaraz do wymiany. Usterka jest o tyle wredna, że oglądając maszynę u sprzedawcy na placu nie widać tego - da się sprawdzić bez jazdy po drodze ale trzeba wiedzieć jak, poza tym jak ma kaganiec do 20 km/h (z Niemiec zawsze ma) albo uwalony termostat i się nie dogrzewa, to też lipa.
Na pierwszych flashach silnika błąd gasł i moc wracała dopiero po restarcie, na szczęście w nowszych poprawili i błąd ginie gdy spadnie obciążenie silnika.
common rail jest prosty jak drut- pompa ma za zadanie generować ciśnienie żądane przez sterownik. A że podczas jazdy jest największe obciążenie, rośnie ciśnienie doładowania to i żąda wtedy nawet 1250 bar żeby było na listwie, jednocześnie jest duża dawka paliwa na wtryskiwaczach. No i jeśli pompa ma za małą wydajność bo jest zużyta, ciśnienie na szynie spada o 200 bar w stosunku do zadanego system wywala błąd i tyle.
obciążenie się zmniejsza, wtedy dawka paliwa a co za tym idzie żądany wydatek pompy spada, ciśnienie na listwie też i wszystko działa ok. dlatego przy kopaniu nic się nie dzieje, bo masz ciśnienie żądane np. 700-800 bar, dawkę mniejszą więc pompa spokojnie daje radę.
Uszkodzone wtryski które mają duży przeciek mogą pogłębić tą usterkę, bywa tak że wyświetla błąd nie trzyma ciśnienia a po wymianie lejących wtrysków błąd znika. Ale wtedy ZAWSZE jest też problem z odpalaniem - bez plaka ani rusz. Dajesz plaka po to żeby silnik złapał wyższe obroty przy starcie, pompa wtedy jest w stanie łatwiej wygenerować ciśnienie paliwa niezbędne do rozruchu.
Przy starcie musi być 200 bar żeby sterownik dał komendę na wtryskiwacze. Pompa jeden lejący wtrysk poradzi (chyba że już jest słaba), dwóch już raczej nie, zwłaszcza na ciepłym silniku gdy paliwo ma mniejszą lepkość wiadomo przecieki rosną. Jak leją mocno wszystkie wtryski to trzeba na dwa plaki psikać żeby obroty złapał wystarczające. Dużo też zależy od stanu akumulatorów, bywa że na słabych wtryskach sprzedawca celowo zakłada nowe aku żeby dobrze kręciły i koparka odpalała, albo na słabych podłącza matkę- rozruch a potem już nie gasi dokąd klient się nie zdecyduje :), takie przypadki też widziałem.
Ciekawi mnie fakt że w nowszych rocznikach po 2012 pompy kończą się szybciej - to już któryś taki przypadek. roczniki 2007-12 regularnie wytrzymywały przynajmniej 10 nawet do 13tys. h, a tu już któryś przypadek że 7000 nie dociągneła i to ta po lifcie z nowym monitorem.
Reasumując, jak maszyna ciepła pali bez plaka, a na jeździe wali tym błędem to pompa wtryskowa do wymiany/naprawy i tyle.
Nie chcę być posądzany o kryptoreklamę, ale jak pytasz jest taka firma wulkaniczna w Suchej Beskidzkiej robią te pompy, bedzie blisko.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez Bartii » 03 Paź 2020 22:58

Z powodu braku czasu zamówiłem pompę od dealera cata, 8500zl i gwarancja na rok.
Wymieniam w poniedziałek , miejmy nadzieję że wkoncu załatwi problem ;) dzięki za pomoc.

Bartii
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 20:01

Maszyna: cat

Firma: Brent


Cat 315d Spadek ciśnienia paliwa

Postprzez mechanior » 04 Paź 2020 22:24

vetrieska napisał(a):Ciekawi mnie fakt że w nowszych rocznikach po 2012 pompy kończą się szybciej - to już któryś taki przypadek. roczniki 2007-12 regularnie wytrzymywały przynajmniej 10 nawet do 13tys. h, a tu już któryś przypadek że 7000 nie dociągneła i to ta po lifcie z nowym monitorem.

Wszystko zależy od jakości paliwa i obsługi maszyny... w tych starszych maszynach też się często zdarzało że po 7-8 tyś układ paliwowy padał.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej