wibako

M316C '05 Wyciek hamulców w zwolnicach

Moderator: mechanior

M316C '05 Wyciek hamulców w zwolnicach

Postprzez nowik86 » 29 Sty 2021 22:46

Marka i model maszyny: Cat m316c
Rok produkcji: 2005
Numer seryjny: Bdx02589

Witam.

Miesiąc temu pojawił mi się wyciek oleju na feldze w przednim moście. Ewidentnie z simmeringu kasetowego. Uszczelnienie półosi suche. Korzystając z przestoju postanowiłem zregenerować uszczelniacze hamulca oraz piasty. Przy okazji stwierdziłem że wymienię oleje w mostach i zwolnicach. Odkręcając korek stanu od tylnego mostu zauważyłem że jest dużo za dużo oleju. Czyli hamulec przepuszczał do mostu. Zakupiłem uszczelniacze hamulca (3 oringi 2 simeringi i dwa piersienie teflonowe) oraz simmeringi kasetowe na przedni most. Wymieniłem wszystko z dużą dokładnością. Postanowiłem zrobić test nie zakładając kapeluszy. W przednim moście dalej cieknie to samo koło. Kapie z simmeringu kasetowego na piascie (ten duży).W tylnym również jedno kapie. Czy jest jakiś specjalny sposób składania tych uszczelniaczy? Czy może za wysokie ciśnienie idzie na hamulce? Pozdrawiam

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Reklama

simmet

M316C '05 Wyciek hamulców w zwolnicach

Postprzez mechanior » 02 Lut 2021 21:15

Miałem przypadek że klient poskładał odwrotnie uszczelnienia tłoków hamulcowych.
Zdarzają się pęknięcia piasty na kanałach olejowych... różne rzeczy się zdarzają.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej