wibako

CAT 212 '96 brak 2 biegu - cewka?

Moderator: mechanior

CAT 212 '96 brak 2 biegu - cewka?

Postprzez Husky12 » 14 Lip 2023 04:05

Witam serdecznie, mam problem z cat 212 BFT VIN 3 PIU01 454 ROK 1996 brak drugiego biegu jedna z cewek na dole ramy obok hydromotoru nie jest podłączona tak już kupiłem na kabelkach, które wychodzą z kolumny obrotu są cyferki i nie wiem, gdzie, którego podłączyć może ktoś ma schemat, bo bez powód jej nie zamontowali, druga rzecz to po wciśnięciu grzybka nie załącza się dwójka co można jeszcze sprawdzić dać prąd na nią? Na pierwszym biegu jeździ normalnie.
Załączniki
20230710_174238.jpg
Na załączonym zdjęciu włoze kawałek gwoździa i nie załacza się 2 biek , nie wiem czy dobrze sprawdzam proszę o poradę
20230710_164913.jpg
A tu jest cewka której brakuję .
20230710_162552.jpg
To są te kabelki od cewki na ramie koło hydromotoru

Husky12
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 30 Kwi 2023 21:11

Maszyna: Cat 212 bft 1996

Firma: Łlllll


Reklama

simmet

Re: CAT 212 '96 brak 2 biegu - cewka?

Postprzez BKK » 14 Lip 2023 21:10

Jak widzę instalację w pojeździe, który tapla się w syfie zrobioną na niehermetyczne Wago i przewód od lampki nocnej, to mi się cofa przedwczorajszy obiad.
Ja bym zaczął od wyczyszczenia tego, wzięcia w łapę schematu i sprawdzeniu sobie, co jest od czego. Cewce jest wszystko jedno, gdzie dostanie plus, gdzie minus. Oczywiście, że trzeba to przedzwonić i sprawdzić, czy okablowanie jest w porządku. Bo widać, że niejeden już tam był i do tego nie do końca trzeźwy. Prowizorka odwalona po najniższych kosztach. Byle choć trochę zadziałało.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: CAT 212 '96 brak 2 biegu - cewka?

Postprzez mechanior » 15 Lip 2023 00:02

ta maszyna ma 30lat, co cie dziwi? jadą po kosztach, jak kupujesz sprzęt za 5% pierwotnej wartości to spodziewaj się drutu, taśmy skocza i śliny... tak samo jak w pasatach z podobnych lat produkcji... nie widziała prawdziwego mechanika od 10 lat i ja to rozumiem, nie zgadzam się z tym ale rozumiem, sam już nie naprawiam takich maszyn bo jak wysłucham listy życzeń to zaczynamy rozmowę od 20 tysięcy - tyle kosztuje doprowadzenie do stanu używalności, dalej to już tylko ciekawiej się robi... :D
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT 212 '96 brak 2 biegu - cewka?

Postprzez BKK » 16 Lip 2023 00:27

Ale właściciel nie jest świadom tego, co tam jest? Jest świadom i używa maszyna na zasadzie "jakoś działa, to jakoś to będzie". A później płacz i zgrzytanie zębami, bo w końcu coś nie zepsuje się, a pierdol*ie z potężnym echem i np do wyłączenia silnika będzie potrzebne kilka gaśnic. Albo z elektryki nie zostanie nic sprawnego, bo w końcu poleci po sterownikach. A do tego właściciel jest święcie przekonany, że da się to szybko naprawić skręcając ze sobą kilka drucików i owijając je plastrem z opatrunkiem. Ja taką naprawę mogę przeprowadzić, ale to jest zerwanie prowizory i zniszczeń, czyli z reguły wszystkiego, doprowadzenie do stanu umożliwiającego serwisowanie, czyli gruntowne mycie z odtłuszczaniem i odbudowa ze schematem w ręku. Cena oczywiście słuszna.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej