wibako

M312 '98 całkowity brak hydrauliki

Moderator: mechanior

M312 '98 całkowity brak hydrauliki

Postprzez Adamoperator » 29 Sty 2024 09:34

Marka i model maszyny: Cat m312
Rok produkcji: 1998
Numer seryjny: Tabliczka nieczytelna

Witam. Panowie ratunku. Koparka cat m312 nie rusza się, nie jedzie. Działa tylko skręt kół, hamulce, obrót i skarpówka.
Ciśnienie sterowania 30 bar po zgaszeniu maszyny spada w 2 sekundy do zera.
Pompki sterujące sprawdzone działają na 100 procent
Elektrozawory na bloku sterującym od załączania funkcji sprawne i nawet załączane poprzez wkrętke od góry
Ściągnięty regulator pompy i sprawdzony, wydaje się ok. Trzpień od wychyłu tarczy pracuje i sprężyna wydaje się być ok.
Zawor przelewowy na bloku sterującym sprawdzony.
Zawory prv przełamane nic nie zmieniły.
Maszyna przy przełamaniu skarpowki w pozycję max próbuje się ruszyć, powoli podnosi ramię (stopniowo buduje ciśnienie na pompie głównej). Ramie opuścić można bardzo szybko.
Odkręciłem przewód zasilający dżojstik a tam tylko delikatna strużka oleju jakby nie było ciśnienia sterowania. Znalazłem tutaj na forum „ M312/315/318, utrata funkcji spowodowana poluzowaniem check valve znajdującego się... pod zaworem liniowym (Line Relief Valve)”, ale nie wiem gdzie tego szukać.
Koledzy mechanicy, proszę pomóżcie. Maszyna służy na bazie firmy jako podnośnik i wózek widłowy i już spędziłem przy niej z 50 godzin. Aż mi wstyd że grzebie przy niej tyle a ona dalej nie chce się ruszyć

Adamoperator
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Sty 2024 01:16

Maszyna: Catm312 catm316c hidromek220 liebherra900c

Firma: Ew-bau


Reklama

simmet

Re: M312 '98 całkowity brak hydrauliki

Postprzez mechanior » 29 Sty 2024 13:04

Obrót jest normalnie? Mierzyłęś ciśnienia LS i główne?
Kiedy były wymieniane filtry powrotne? Czy w maszynie ostatnio zdarzyły się jakieś usterki?
Zaworki zwrotne check valve są pod zaworami liniowymi czyli tymi na górze i dole rozdzielcza przy kieliszkach suwaków z pomarańczowymi lub żółtymi kapturkami...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej