wibako

Pompowtryski CAT HEUI

Moderator: mechanior

Pompowtryski CAT HEUI

Postprzez TDC » 16 Sty 2010 19:33

Witam

Czy ktos ma namiar do jakiejś firmy ,która zajmuje się przywracaniem do życia takich pompowtrysków?
Nie mogę znaleźć nikogo kto by się tego podjął.

TDC
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:16
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Postprzez Intramex » 19 Sty 2010 00:06

sterowane cisnieniem oleju jak dobrze kojarze. nie wiem czy to da sie regenerowac. ewentualnie moge wycenic nowe oryginaly. podeslij model maszyny, numer seryjny oraz numer silnika na priwa to sprobuje powalczyc.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Postprzez mechanior » 19 Sty 2010 21:06

ALLEGRO !!
firma z Tucholi, nie wiem jak z HEUI ale ze zwykłymi podobno dają sobie radę
generalnie pewne elementy powinno się stosować NOWE i do nich moim skromnym zdaniem należą wtryski i pompowtryski, swojego czasu nawet fabrycznie regenerowane przez CATa pompowtryski potrafiły "polegnąć" po 2 tygodniach pracy w maszynie, doskonałe zamienniki (a może oryginały, któż to tak naprawdę wie) produkuje niemiecka fabryka ZEXEL, marka laikom niewiele mówi ale to taki japoński Bosch, większość "skośnych" diesli chodzi na pompach i wtryskach ZEXEL (np Mitsubishi)

btw temat powinien zostać przeniesiony do KOPAREK bo w kop-ład jeszcze takie nie występują :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez vetrieska » 14 Lut 2010 19:52

HEUI to zupelnie inne pompowtryski niz wczesniejsze. wystepuja w silnikach 3126b, c7 i c9 nowych. Nie wiem kto je regeneruje poza CAT, nie wiadomo kto je produkuje. one sa sterowane ELEKTRONICZNIE tylko NAPEDZANE olejem silnikowym pod duzym cisnieniem. i dlatego w tych silnikach trzeba dbac o olej i filtr jak w zadnym innym - kiepski olej szybko wykonczy pompe HEUI i wtryski, a to kosztuje (wtrysk kolo 6 tys, pompa 12). Za to gdy sa zadbane to zywotnoscia potrafia nie ustepowac tym mechanicznym, i sa lepsze niz te w common-railach. Zdarzyla sie wadliwa seria ktora szybko padala, ona mogla zrobic kiepska renome - ale one byly wymieniane na koszt fabryki, chyba ze ktos nie wiedzial gdy sam sprowadzil maszyne.
Aha ja nie stwierdzilem szybkiego padania "remanow" od CAT - a iles ich juz wymienilem.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Postprzez mechanior » 15 Lut 2010 00:53

vetrieska napisał(a):Aha ja nie stwierdzilem szybkiego padania "remanow" od CAT - a iles ich juz wymienilem.


vetrieska, w jakich latach? bo jeśli po 2005 to rzeczywiście są podobno znacznie lepsze, ale straciłem zaufanie i polecam klientom nowe zamienniki ZEXELA po około 1500 za sztukę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez vetrieska » 22 Lut 2010 22:50

No wlasnie ja mowie o pompowtryskach HEUI od 2007 w gore, silniki c7 i c9. one na poczatku padaly.O dziwo te starszej generacji w silnikach 3126b mam wrazenie ze lepiej sie sprawowaly, zabijalo je paliwo jak kazde, na dobrym chodzily dlugo, podobnie jak pompy HEUI te starsze - zupelnie inne niz te w c7/c9, praktycznie nie ma z nimi problemow. za to z tymi nowymi - czesto.
Aha mozesz sprecyzowac jakich pompowtryskow dostepne sa zamienniki? Do tej pory myslalem ze HEUI to tylko oryginal, widac w mylnym bledzie bylem :roll:

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Postprzez mechanior » 22 Lut 2010 23:08

vetrieska napisał(a):Aha mozesz sprecyzowac jakich pompowtryskow dostepne sa zamienniki?

niestety z tego co wiem tylko do mechanicznych :wall:
chociaż ostatnio dostałem z Włoch jakieś info na temat poszerzenia oferty więc muszę zarzucić numerem i zobaczymy....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej