Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

M312 przybywa oleju w silniku

01 Maj 2010 14:24

Witam pojawił się problem w mojej kopareczce, Przybywa oleju silnikowego, jak sprawdzić czy idzie ropa czy olej hydrauliczny, nie czuć w oleju paliwa ale olej jest jakby rzadszy no i dosyć jasny co jest dziwne bo w dieslu zazwyczaj po kilkunastu godzinach pracy robi się czarny, dodam jeszcze że przybywa jakieś dwa stany... Powiedzcie jaka może byc najprawdopodobniejsza przyczyna, i jak to sprawdzić, bo możliwości są chyba 4 jak mi się wydaje, pompka paliwowa puszcza, wtryskowa, lub pompa od wspomagania, wykluczam raczej żeby szedł płyn z chłodnicy bo pewnie zrobiło by się mleko w oleju...

01 Maj 2010 18:26

Pompa wtryskowa ma otwór kontrolny ,więc byłoby widać przeciek , no i ropę czuje kto ma dobrego nosa. więc obstawiam pompę - pilot,brake,steering. Dużo było takich przypadków, nie ty pierwszy.Ciężko sprawdzić na silniku bo jak wyjmiesz to już nie ma napędu, ale może będzie widać zaciek przy wałku .Pompa jest zębata i regenerować nie ma co.Dochodzi jeszcze modyfikacja CAT-a.

03 Maj 2010 00:24

dokładnie jak dxs napisał, zdarzało się wprawdzie że z pompy wtryskowej paliwo szło do silnika prawie bez wycieku z otworu kontrolnego (zatkany brudem i osadami) ale zapach paliwa dosyć wyraźnie da się wyczuć jeśli to ropa jest w oleju, w przypadku Mek oczywistym wydaje się wyciek z pomp w rozrządzie, zwłaszcza że zdarza się to dosyć często
płyn chłodzący w oleju powoduje powstanie emulsji tak jak napisałeś
naprawa tej pompy zazwyczaj nie jest opłacalna, kompletna nowa kosztuje około 9000 pln ( w oryginale CAT), pozostaje poszukać zamiennika a na początek wymieniłbym uszczelniacz na wałku bo być może cała pompa jest w 100% sprawna tylko uszczelniacz przepuszcza

07 Maj 2010 23:10

Dzięki wszystkim za pomoc, ale okazało się że jednak nie przybywa oleju, miarka po prostu brudziła się wyżej no i wydawało się że jest za dużo oleju, jak narazie jest ok

M312 przybywa oleju w silniku

06 Gru 2018 08:00

:bangin:

-- 06 Gru 2018 07:00 --

:bangin: witam jak wymienić uszczelniacz na pompie pilota przybywa oleju w silniku catm312 99r pomocy kupiłem niedawno dziekuje z góry za pomoc mój nr 514 079 357

M312 przybywa oleju w silniku

06 Gru 2018 22:01

MISZCZU - zasady forum? Dzień dobry? Numer seryjny? Nie zaśmiecamy cudzych tematów? Regulamin przeczytałeś? Na co nam twój numer telefonu?

M312 przybywa oleju w silniku

07 Gru 2018 19:17

Dziedobry panie mechanior sory nr5HK949 76

M312 przybywa oleju w silniku

07 Gru 2018 20:10

To numer silnika a nie maszyny.
następnym razem jak masz problem to załóż własny temat i obowiązkowa podaj na początku pełne dane maszyny.

Pompa jest w rozrządzie pod pompą wtryskową, trzeba ją wytargać od spodu, nie ma potrzeby spuszczać całego oleju z hydrauliki, dolny przewód najlepiej odkręcić z imbusów od korpusu a nie nakrętkę przewodu.
Uszczelniacze są dwa zamontowane przeciwstawnie jeden izoluje olej silnikowy a drugi uszczelnia stronę hydrauliki. Są w rozmiarze 30x19.5x6 dwuwargowe brązowe Corteco lub NOK.
Nie kupisz takich :mrgreen: , są dostępne jedynie 19mm, ja takie zakładam. Jeśli wałek jest wytarty daj do przetoczenia lub szlifu, wprawny tokarz nożem płytkowym zrobi to tak że nawet rys nie będzie.

M312 przybywa oleju w silniku

08 Gru 2018 09:18

Dziękuję bardzo pozdrawiam
Wyślij odpowiedź