wibako

pompa sterowania [ZM12]

pompa sterowania [ZM12]

Postprzez digidy » 16 Lut 2011 11:28

Witam.
Moze ktos doradzic jaka pompe sterowania zakupic do koparki kolowej Zeppellin ZM12? Oryginalna to BOSCH ale kosztuje prawie 4 000zl, zastanawiam sie nad zamiennikiem, mam do wyboru jakas wloska, bulgarska albo SAUERa. Ktos mial juz tak problem moze? To pompa dwusekcyjna o wydajnosc jakos ok. 11cm3/obrot. Nie pamietam teraz numerow pompy, zaczyna sie od 0510 i dalej 6 cyfr, ale moge podac. Moze ma ktos taka do sprzedania?;-)
Powodem wyjecia byl przeciek oleju hydrauliki do silnika ale poza tym koparka w ostatnim czasie stala sie duzo wolniejsza, czuc bylo, ze dzojstiki wolniej dzialaja, poza tym pojawily sie od jakiegos czasu problemy ze wspomaganiem, niekeidy odlaczalo sie na kilkadziesiat sekund. Za co odpowiedzialne sa poszczegolne sekcje, jedna z nich za wspomaganie moze? Koparka ma przelatane 11 000 mth wiec pewnie powoli bedzie pora na wymiane powoli wszystkich pomp...
Z gory dziekuje za odpowiedzi:-)

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Re: pompa sterowania [ZM12]

Postprzez bundy11 » 16 Lut 2011 21:52

Jeżeli powodem był przeciek oleju hydr. do silnika wystarczy zmienić uszczelniacz na pompie.Co do zamiennika to sauer.

bundy11


Postprzez digidy » 17 Lut 2011 21:42

Przeciek byl, ale to nie jedyny problem z nia. Po prostu od jakiegos czasu dzojstiki coraz slabiej i wolniej reagowaly, czuc bylo, ze mniejsze cisnienie jest na sterowaniu, poza tym ostatnio niekiedy zanikalo na kilkanscie sekund wspomaganie, a z tego co wiem to jedna z sekcji to wlasnie wspomaganie. Rozebralismy ja i widac i czuc palcem, ze jest wyrobiona w obudowie, oringi wiem, ze mozna wymienic i nei bedzie cieklo ale ona ma juz 11 000 mth i po prostu zaczyna zawodzic;-/. Dekle tez by pasowalo przeszlifowac, ale sam szlif dekla to za malo. To bulgarska to koszt ok 1100zl netto, SAUER to chyba ok 1500zl netto. Kurcze, nie wiem co robic, regeneracja to koszt 1000zl netto, ale naprawde dobra regeneracja, dorabiaja spejalnie nowy korpus a wiec bedzie zero luzu w obudowie, no i oczyscie szlif dekla oraz wymiana oringow, nie wiem czy tryby daja nowe ale pewnie nie... tak sobie przemyslalem, ze wole nowa bulgarska niz nawet po dobrej regeneracji, nie wiadomo jaki ten korpus nowy bedzie twardy, ale pewnie nie lepszy niz ten bulgarski...
Ktos cos wie moze o tych bulgarach albo SAUERach? Ale mam na mysli czy ktos moze zamontowal u siebie jedna z nich?;-P

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

pompa sterowania [ZM12]

Postprzez rysiekk82 » 03 Maj 2011 18:57

regeneracja pompy zebatej uczciwie zrobiona to okolo 70% ceny nowej pompy i zadne szlifowanie dekli podaj typ pompy bosch

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej