wibako

Brak jazdy, silnik gasnie gdy zacznie pracowac Zm13B

Brak jazdy, silnik gasnie gdy zacznie pracowac Zm13B

Postprzez agaafka » 30 Lis 2011 11:19

Witam
Mam dwa Zeppelin zm13B w jednym mam problem bo brak jazdy mostkowałem cewkę jazda już jest tylko pytanie jaka to cewka symbol gdzie to można kupić by nie jezdzić na mostku

W drugiej problem pojawił się nagle każda funkcja którą włączę a wiec ramie zamykanie łyżki jazda kończy się duszeniem silnika nawet przy dodaniu gazu na maxa nic nie pomaga duzi się słyszałem ze to zawór mocy pompy ale nie wiem brakuje mi wiedzy jestem z małopolski Szczurowa

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

Reklama

simmet

Re: brak jazdy ,silnik gasnie gdy zacznie pracowac

Postprzez naprawiacz » 30 Lis 2011 16:34

Witam,

Odnośnie maszyny która przygasa. Czy w trakcie jazdy też przygasa??Czy tylko w trakcie wykonaywania ruchów hydrauliką roboczą??Na pompie często jest zawór PWM który steruje wydajnością pompy i nie dopuszcza do zaduszenia silnika. Nie wiem tylko czy w Twojej maszynie też tak jest bo jej nie znam, ale w wielu koparkach kołowych coś takiego jest. Zobacz czy dochodą do pompy jakieś kable i wtyczka. Jeśli tak można pomierzyć czy jakiekolwiek napięcie się pojawia jak zaczynasz pracować. To tak na początku:) tak jak pisałem nigdy nie naprawiałem tej maszyny więc sugestie mogą okazać się nietrafne:)

Pozdrawiam

naprawiacz
Pomocnik operatora


brak jazdy ,silnik gasnie gdy zacznie pracowac

Postprzez bundy11 » 30 Lis 2011 21:18

Na spodzie pompy masz zawór który jest odpowiedzialny za ciśnienie i jest ustawiany na stołach
do pomiaru ciśnień-nie wolno go ruszać,w przeciwnym przypadku pompa musi jechać do ustawienia.
Chociaż mi się udało wyregulować samemu.Jeżeli go wykręcałeś to napewno uciekła ci iglica i dlatego dusi silnik.Pompe daj do fachowej firmy i po kłopocie.

bundy11


Re: brak jazdy ,silnik gasnie gdy zacznie pracowac

Postprzez agaafka » 01 Gru 2011 07:11

naprawiacz napisał(a):Witam,

Odnośnie maszyny która przygasa. Czy w trakcie jazdy też przygasa??Czy tylko w trakcie wykonaywania ruchów hydrauliką roboczą??Na pompie często jest zawór PWM który steruje wydajnością pompy i nie dopuszcza do zaduszenia silnika. Nie wiem tylko czy w Twojej maszynie też tak jest bo jej nie znam, ale w wielu koparkach kołowych coś takiego jest. Zobacz czy dochodą do pompy jakieś kable i wtyczka. Jeśli tak można pomierzyć czy jakiekolwiek napięcie się pojawia jak zaczynasz pracować. To tak na początku:) tak jak pisałem nigdy nie naprawiałem tej maszyny więc sugestie mogą okazać się nietrafne:)

Pozdrawiam


jak jazdę włączę to też silniki gaśnie

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

Re: brak jazdy ,silnik gasnie gdy zacznie pracowac

Postprzez naprawiacz » 01 Gru 2011 12:35

A z silnikiem masz wszystko ok?? UKład zasilania itd??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej