wibako

DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez digidy » 06 Lut 2012 14:16

Witam.
Koledzy kupuje czesci do remontu gory silnika przy koparce kolowej - silnik DEUTZ 4 bez turbo (model jak w temacie). Maszyna ma ponad 11 mth. Czy ktos moze doradzic jakas w miare dobre firme? Im wiecej dzwoni sie do sklepow tym wiekszy metlik w glowie. Typowe markowe firmy to Kolben Schmidt, MALe czy GETZ jednak cena bardzo wysoka. Chcialbym zakupic czesci dosc dobrej jakosci ale nie przeplacac tyle z marke i nie kupic jednoczesnie jakiejs chinszczyzny, tylko teraz juz nie wiadomo ktore sa ktore;-/. Przymierzam sie do kupna tulei, uzbrojonych tlokow, panewek na korbowody i innych drobnych pierdol. Czy ktos moze naprawia takie sprzety i moze cos powiedziec o firmach: THM (podobna indyjska), SONNE i CONEX oraz JENMARG (podobno tureckie), no i jeszcze moze PRO PARTS DIESEL - podobno typowa chinka import poprzez Anglie... WIe ktos moze cos na ten temat? Prosze o odpowiedz.

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Re: DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez AGE-POWER » 06 Lut 2012 14:27

Witam,

rozmawialiśmy przez telefon - udzieliłem najlepszej, rzetelnej porady. Widzę, że nie byłem dość przekonujący - mimo wszystko zapraszam, my naprawdę wiemy, co sprzedajemy i się tego nie wstydzimy. Możemy też wykonać naprawę i udzielić na nią 12. miesięcznej gwarancji. To chyba mówi wiele o jakości oferowanych części.

AGE-POWER
Milanówek
DEUTZ - CZĘŚCI, SILNIKI SERWIS

AGE-POWER
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Kwi 2010 09:57
  • Miejscowość: Milanówek

DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez mario » 09 Lut 2012 21:04

Trzeba udać się do sklepu z częściami do traktorków i kupić. Oczywiście do DEUTZ.

mario
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 02 Kwi 2007 23:09
  • Miejscowość: polska

DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez dawidg2 » 09 Lut 2012 23:16

11 tys i remont silnika, szybko. Do tych silników nie ma co oszczędzać na częściach. Ja biorę czasem cześci z Lubina z firmy Amcor. Specjalizują się w Deutzu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez rysiekk82 » 26 Lut 2012 19:12

moj kolega remontuje te silniki podaj numer to przekaże

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Re: DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez digidy » 25 Mar 2012 11:23

Dziekuje za pomoc:-).
Nie wchodzilem tutaj przez dlugi czas wiec nie moglem sie pochwalic. Nie kupowalem jednak drogich markowych czesci typu Getz, Mahle czy Kolben Schmidt, mam nadzieje, ze nie bede zalowal. Napisze tylko dla ludzi ktorzy tez keidys beda sie przymierzali do remontu silnika. Podzwonilem do wielu znajomych i dowiedzialem sie mnostwa rzeczy o czesciach bo nei bylem specem w tej dziedzinie niestety. Firma dosc dobra i niedroga jest indyjska firma THM. Znajomy caly czas na niej dziala przez kilkanascie lat i nie mial chyba ani jednego problemu. Poza tym dobrym pomyslem i prostym jest chocby zmierzenie panewek mikromierzem przed kupnem, pewnie wydaje sie wam to niemozliwe, ale podam prosty przyklad jakie teraz czesci sa... Mierzac moje panewki na korbach, ktore wymienialismy (mialy jeszcze kompozycje ale wiadomo, ze silnik po 12 tys mth to juz podrobione byly) byly o 4 setki grubsze niz nowe panewki firmy Pro Parts Diesel wiec zobaczcie jaka teraz jakosc jest, moje uzywki byly grubsze niz tamte nowe, teraz produkuja chyba z takich materialow i tak malo dokladnie zeby sie nie zatarlo od razu po skreceniu silnika;-D.
Pozdrawiam i jak najmniej remontow:-)

digidy
Operator

  • Posty: 212
  • Rejestracja: 14 Paź 2009 15:41
  • Miejscowość: łódzkie

Re: DEUTZ F4L913 53kW [remont silnika]

Postprzez BAZINSKI » 10 Kwi 2024 21:53

Witam,odgrzewam kotleta.Jestem ciekaw jak spisuje się Pana silnik po takim czasie.Zrobiłem właśnie remont takiego silnika na częściach THM i działa pięknie.

BAZINSKI
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Gru 2021 22:43

Maszyna: Kramer 316 S
JCB 407 ZX SUPER

Firma: ZSIS


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej