wibako

ZM 13B nie jedzie do przodu

ZM 13B nie jedzie do przodu

Postprzez Netan » 25 Mar 2012 19:07

Marka i model maszyny: Zeppelin zm 13b
Rok produkcji: 1993

Witam, ostatnio przy moim zeppelinku zaczęło dziać się coś dziwnego, otóż jazda do tyłu na każdym biegu działa idealnie, natomiast pojawił się problem z jazdą do przodu, jakby to określić - blokuje się... . Po naciśnięciu pedału jazdy do tyłu maszyna rwie aż miło, ale gdy chcę do przodu, naciskam pedał a koparka 0 reakcji na każdym z biegów, tak jakby trzymał hamulec bo po kilku naciśnięciach maszyna mozolnie zaczyna jechać, a gdy już ruszy to jedzie normalnie :wall: . Mam nadzieje że znajdzie się ktoś, kto uporał się z podobnym problemem.

Dzisiaj zauważyłem że gdy się zagrzała to jazda tylko raz mi się zacięła :wall:

Netan
Fizol

Maszyna: Zeppelin zm 13 b , Jcb 3CX


Reklama

simmet

Re: Problem z jazdą.

Postprzez dstyrna » 05 Kwi 2012 14:00

Są dwie rzeczy, zmiennik jazdy bądź uszczelnienie na kolumnie obrotu, ja mialem problem z jazda to zrobilem obrotnice i rozdzielacz tez mialem zrobiony bo lalo sie z niego fes i jest jak z fabryki...tylko jak dlugo to nie wiem... pff. Sprawdz czy jak nacisniesz pedal jazdy do przodu to np. przyciagnij wysiegnik do siebie na maxa i trzymaj i naciskaj pedal jazdy do przodu, jesli rusza porzadnie to znaczy ze jest nieszczelnosc pomiedzy sekcjami na rozdzielaczu bo po prostu przepuszcza, a jak nie to szukac jakiegos speca hydraulika i jemu dac to zeby sie meczyl

Autor postu otrzymał pochwałę

dstyrna
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 Mar 2010 12:42
  • Miejscowość: Bochnia
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej